Přejít na sekci článku:
PEGy a akné
zdroj: shutterstock.com
A aby toho nebylo málo je většina PEGů i středně komedogenní. Což znamená, že už jenom samotný PEG může způsobovat ucpávání pórů a vznik akné. Velkým nebezpečím jsou nejen samotné PEGy, ale především kombinace PEGu s jinou komedogenní nebo škodlivou látkou. Ta totiž právě díky PEGům snáze pronikne do pokožky, a může tak způsobit kožní problémy, nejen akné.
Jak se tedy k PEGům chovat? Je opravdu nutné je všechny vyloučit z péče o pleť? Jednoznačná odpověď asi neexistuje.
- Pokud máte poškozenou nebo citlivou pleť, je rozhodně vhodné se PEGům vyhnout. Vyloučíte tak z péče potenciálně dráždivou látku. Navíc poškozená pleť má narušenou ochrannou vrstvu. Díky PEGům byste zvýšili už tak vysokou propustnost kůže a to může mít za následek další poškození.
- Rozhodně neodsuzujte jenom samotné PEGy. Je nutné se dívat na složení komplexně. Zatímco třeba samotný PEG vaší pokožce vadit nemusí, tak ve spojení s kokosovým olejem nebo další vysoce komedogenní látkou může být PEG naprostou pupínkovou katastrofou.
- PEGy v odličovacích přípravcích, například v hydrofilních odličovacích olejích Saloos, není nutné hned odsoudit. Ve spojení s čistými rostlinnými oleji jsou tyto odličovače velmi prospěšné i pro aknózní pleť. Zbavují totiž pokožku nečistot, zároveň jsou ale šetrnější než například sulfáty v odličovacích gelech. Navíc je z pokožky vždy smyjete čistou vodou.
Související produkt
Hydrofilní odličovací olej lemon a tea tree 50 ml
Saloos / 135 Kč
Detail produktu
Odličovací olej účinně čistí pokožku obličeje a zároveň jí dodává potřebné živiny. Díky obsaženým olejům je odličovač účinný, ale šetrný. Je vhodný pro péči o mastnou a problematickou pokožku s akné.