Sdílejte článek z magazínu
Zadejte e-mailovou adresu toho, komu chcete článek poslat. Nakonec napište své jméno, ať dotyčný ví, kdo mu článek zasílá.
Článek už putuje dál, děkujeme za sdílení.

Recenze: Tónovací fluid Sunflower Mádara

Mádara Tónovací fluid Sunflower zdroj: BIOOO.CZ

Přes léto jsem nepoužívala vůbec žádný make-up, protože má pleť byla pěkně zbarvená díky sluníčku. Jenže jak slunečních parsků ubývalo, byl odstín mé pleti čím dám tím mdlejší, a tak jsem začala hledat něco, co by ho trochu rozjasnilo. Nejsem velký fanoušek hutných make-upů, které na pleti udělají nepropustnou vrstvu, a minerální pudry jsou na mě až moc krycí, jelikož má pleť nemá tolik nedostatků, které bych potřebovala schovat. Navíc je s oběma variantami poměrně dost práce, co se nanášení týče (alespoň pro mě určitě – dekorativní kosmetice prostě příliš neholduji a ráno trávím raději se šálkem dobré kávy než před zrcadlem). Hledala jsem tedy nějaký produkt, se kterým by se lehce pracovalo a který by mou pleť rozjasnil a sjednotil její tón. Obojí a ještě mnohem více jsem našla v tónovacím fluidu Sunflower od Mádary.

Když jsem se podívala na složení tónovacího fluidu, bylo mi jasné, že nebude splňovat jen funkci lehce krycího make-upu, ale že obstojně zastane i tu výživovou. Hned na začátku složení je totiž růžová voda a v jejím závěsu úžasný jojobový olej. Růžová voda je vhodná pro suchou a citlivou pleť, kterou zjemňuje a podporuje její hydrataci. Jojobový olej je hodně hutný, přesto pokožku vůbec nezatěžuje a velice dobře se vstřebává. V tónovacím fluidu je obsažen ještě olej mandlový a šípkový, které pleti dodávají také řádnou výživu. Mádara se vyznačuje používáním zajímavých bylinných extraktů, které jsou pro naši pleť opravdu přínosné. V tónovacím fluidu najdeme heřmánek a měsíček – ty pokožku zklidňují a zabraňují jejímu podráždění. Výtažek z jitrocele má protizánětlivé účinky, takže je fluid vhodný i na mastnou a problematickou pleť, a výtažek z řas má antioxidační účinky a dodává pleti potřebnou vlhkost. O barevný odstín fluidu se starají pigmenty běžně používané v přírodní kosmetice (oxid železitý a oxid titaničitý), navíc obsahuje ještě slídu, která mu dodává lehký třpyt.

Tónovací fluid Mádara obsahuje cenné bylinné extrakty.

Jelikož jsem byla na konci léta ještě trochu opálená, zvolila jsem odstín Sunflower, který je o něco tmavší. Od koupě uplynulo už pár měsíců a má kůže ztratila veškeré stopy zlatavého nádechu, takže jsem se trochu strachovala, jestli na mě nebude fluid moc tmavý. Obavy byly ale naprosto zbytečné, protože se fluid krásně přizpůsobí tónu pleti a nevytváří žádné nepřirozené přechody. Navíc jsem ho začala míchat s denním krémem, čímž se jeho odstín ještě o něco zesvětlí a výsledek je naprosto perfektní. S tónovacím fluidem není ani tolik práce jako s běžným make-upem, u kterého musí být člověk opravdu precizní, aby si na obličeji nevytvořil nepřirozenou masku. V případě fluidu mi ovšem stačí ho jen trochu rozetřít mezi prsty a následně ho nanést na celý obličej jako běžný krém. Krásně sjednotí tón pleti a nenápadné třpytky ji rozjasní. Dalším kladným bodem je krásná, svěží vůně, která je charakteristická pro všechny přípravky značky Mádara.

Tónovací fluid sice vypadá dost tmavě, ale po důkladném rozetření se přizpůsobí i světlejšímu tónu pleti.

Nutno podotknout, že se jedná opravdu jen o tónovací fluid, takže od něj nemůžete očekávat žádné maskovací zázraky. Je hodně lehký, takže pokožku vůbec nezatěžuje a nechává ji volně dýchat, nemá ale velké krycí schopnosti. Postará se o výživu, hydrataci a sjednocení tónu pleti, ale na výraznější nedostatky budete muset použít ještě korektor.

Pokud si ani vy nepotrpíte na sáhodlouhé líčení a raději ho chcete mít co nejrychleji z krku, určitě vyzkoušejte tónovací fluid Mádara. Vyrábí se ve dvou odstínech, takže si každý vybere ten správný. Po ránu vám ušetří alespoň trochu času a vaše pleť bude za pár vteřin krásně rozzářená, sjednocená a vyživená.