Sdílejte článek z magazínu
Zadejte e-mailovou adresu toho, komu chcete článek poslat. Nakonec napište své jméno, ať dotyčný ví, kdo mu článek zasílá.
Článek už putuje dál, děkujeme za sdílení.

Ruce a nehty jsou nejlepší vizitka

Ruce a nehty jsou nejlepší vizitka Péče o nehty a ruce je krásným podpisem na vizitce vaší krásy.
Marcela Fröhlichová
4,6 5
12

Ruce a nehty jsou nejlepší vizitka zdroj: pixabay.com

Jak dosáhnout takové vizitky vlastními silami, abychom nemusely pokaždé běžet do nehtového salónu? Při pravidelné péči o své ruce i nehty si bohatě vystačíte sami doma a zabere vám to jen pár minut vašeho večera (kdo má čas ráno, že? :-)). Ať už upřednostňujete přirozeně upravené nehty nebo máte raději drápky jako dravá šelma, bez dostatečné péče o pokožkou rukou i nehtů nezáleží na tom, jestli je barvu laku na vašich nehtech sebekrásnější nebo jste za něj utratily stovky korun, šupinatá kůže a záděry až do krve prostě sexy nejsou. Každá žena by o sebe měla pečovat s největší láskou a jsou to právě ruce, které vám dělají vizitku - ať už jen platíte v obchodě, držíte sklenku vína nebo jste se právě s někým, kdo je vám třeba i sympatický, seznámily a potřesete si rukou, asi neuděláte nejlepší dojem s rukama jako struhadlo a okousanými nehty. Péčí o sebe sama sobě ukazujete, že se máte ráda a to je přesně ta vizitka, kterou všichni vidí.

Laky na nehty

Pokud si lakujete nehty, měly byste právě u laků na nehty dbát i na jejich zdravotní účinky. Platí zde dvě základní pravidla tzv. 3-free a 5-free. Je to sice trochu nimrání se ve složení, ale opravdu se vám vyplatí koupit si spíše kvalitní produkty, které neobsahují škodlivé složky. Zjednodušeně řečeno, laky na nehty 3-free neobsahují tři zdraví škodlivé (nebojme se říct toxické) látky: dibutylftalát (DBP), toluen a formaldehyd. Laky na nehty 5-free neobsahují tři zdraví škodlivé látky plus dva silné alergeny: dibutylftalát (DBP), toluen, formaldehyd a alergeny formaldehydová pryskyřice (formaldehyde resin) a kafr (camphor). To je jednoduchá matematika při nákupu. Naštěstí výrobci přírodní kosmetiky své umění rozšířili i na laky na nehty, kde tyto nebezpečné či dráždivé složky s jistotou nenajdete.

Stále suché ruce?

Krášlení nehtů je jedna věc, ale zásadní by měla být především péče. Můžeme si vybrat z nekonečné řady pečujících přípravků. Kvalitní krémy na ruce dodají výživu a hydrataci jak pokožce, tak nehtům. Obzvlášť v chladném počasí rukám nesvědčí časté umývání a následný pobyt v chladu. Jenže jak to vyřešit, když mytí rukou je pro naše zdraví nezbytné? Na mytí rukou používejte taková mýdla, která neobsahují například SLS, který vaši pokožku dokáže pěkně vysušit. Zároveň dbejte na to, aby mýdlo mělo pečující složky v podobě olejů. Nejlépe je mít ve své kanceláři v pohotovosti kvalitní, vyživující krém nebo mléko na ruce, stejně jako doma v koupelně či v kuchyni a dodávat tak pokožce živiny pravidelně, ideálně i několikrát denně. Ruce jsou zkrátka nejvíce namáhané a tak je třeba jim věnovat větší pozornost a péči.

Přírodní vs. chemické krémy na ruce

Přírodní krémy na ruce obsahují rostlinné oleje a másla, které uzamykají hydrataci v pokožce, poskytují výživu a zároveň ochranu před vysušováním, mrazem, nepříznivými vnějšími podmínkami, častým namáčením ve vodě atd. Na rozdíl od běžných krémů s typickým, velmi často chemickým základem (voda, glycerin, silikon) nezanechávají nepříjemný pocit „silikonových rukavic“, který neposkytuje žádnou extra péči ani výživu. Navíc s dalším mytím rukou si krém smyjete a můžete znovu mazat. Výsledek je, že akorát vyhazujete peníze a máte mnohem větší spotřebu, než by bylo třeba u přípravku s pečujícími extrakty, oleji a másly, které pronikají hluboko do pokožky, odkud ji následně pěstí. Nehrozí tak, že vám ruce začnou šupinatět, nehtová kůžička popraská a nehty zlámou.

Co jsme to říkali o té vizitce? :-)