Sdílejte článek z magazínu
Zadejte e-mailovou adresu toho, komu chcete článek poslat. Nakonec napište své jméno, ať dotyčný ví, kdo mu článek zasílá.
Článek už putuje dál, děkujeme za sdílení.

Trápí Vás celulitida? Ukážeme Vám, jak na to!

zdroj: Shutterstock

Spousta z nás to zná. Pomerančová kůže neboli celulitida. Pro spoustu žen nechtěná realita nebo noční můra. Zamýšleli jste se ale někdy nad tím, jak se celulitida tvoří a jak se jí zbavit? Pokud ne nebo pokud byste se o tom rádi dozvěděli víc - včetně tipů, jak s ní zatočit, čtěte dál!

Co je celulitida zač

Celulitida je způsobena nerovnoměrným hromaděním tuků v problematických oblastech - nejčastěji na stehnech, hýždích a bocích. Tuky pak vytváří shluky, které se na povrchu pokožky projeví jako drobné hrbolky. Celulitidu najdeme spíše u žen, muži mají jiný způsob ukládání tuků a na celulitidu většinou netrpí. Celulitidu nemají ženy rády a bojují proti ní všemi možnými prostředky. Mezi hlavní příčiny patří hormony, genetika, celkový tělesný tuk i nerovnoměrný rozvod tuku po těle. Co se rozvodu tuku v těle týče, tukové buňky se v podkoží nerozkládají rovnoměrně. V oblastech, které jsou k celulitidě náchylnější, se tukové buňky sdružují do větších celků a tlačí na vazivová septa, čímž vzniká typický hrbolatý vzhled. Pojďme se tedy podívat, jak na celulitidu!

Březová šťáva 

Šťáva z břízy patří mezi jednu z nejtradičnějších látek proti celulitidě. Má totiž naprosto výjimečné detoxikační vlastnosti, pomáhá rozproudit lymfu a uvolňuje z těla toxiny. Tak přispívá k vyhlazení pomerančové kůže, k zjemnění vzhledu dolíčků a při dodržování správné životosprávy a zdravého životního stylu pomůže i s úpravou tělesné hmotnosti. Březová šťáva je takový malý zázrak. Je vhodná jako doplněk stravy, dodává tělu vitaminy a pomáhá odplavovat toxiny z těla. Ale skvělá je i v kosmetice. Například březový olej zlepšuje fungování lymfatického systému a při pravidelné masáži pomáhá vyhlazovat právě celulitidu. Účinky masážního oleje můžete podpořit i březovým sprchovým peelingem, který připraví pokožku pro masáž a usnadňuje vstřebávání účinných látek z masážního oleje. Takže břízou se proti celulitidě rozhodně vyzbrojte.

Peeling

Skvělým pomocníkem proti celulitidě je i obyčejná sůl. A čím hrubší, tím lepší. Sůl mořská, obyčejná, himalájská, z Mrtvého moře. Sůl využijete nejen jako ten nejlepší anticelulitidní peeling, ale proti celulitidě může pomoct i jako přísada do koupele, protože má na pokožku detoxikační a posilující účinky. A jako peeling? Čím větší krystalky, tím víc se celulitida lekne. Krystalky soli skvěle poslouží v peelingu, pomáhají zlepšovat celkový vzhled kůže, vyhlazují ji a zjemňují. Solný peeling navíc dokáže pokožku připravit na následnou péči a usnadňuje vstřebávání dalších účinných látek. Právě po takovém peelingu můžete navázat již zmiňovanou březovou masáží nebo masáží jiným rostlinným olejem. Po soli je ale vždy potřeba pokožku nějak hydratovat, protože sůl samotná ji dokáže docela vysušit. Oleje nebo bambucké máslo nám v takovém případě dobře poslouží.

Kofein nejen po ránu 

Právě kofein je totiž považovaný za jeden z nejúčinnějších bojovníků proti celulitidě. Podporuje spalování, pomáhá prokrvovat pokožku a zjemňuje vzhled pomerančové kůže. Kofein v kosmetice se většinou získává z kávy nebo ze zelného čaje a slouží nejen proti celulitidě, ale i jako vzpruha pro povzbuzení pokožky. Málo už se ale ví, že kofein velmi špatně proniká do pokožky a jeho účinky na kůži, především v hlubších vrstvách, jsou minimálně sporné. Je nutné totiž kofein aplikovat nejlépe v emulzi nebo v gelu, které usnadní pronikání účinných látek do pokožky. Proto je tak důležité, jakou konzistenci krému proti celulitidě s kofeinem zvolíte. Nejúčinnější jsou právě ty gelové až tekuté. Přesně takový je i krém proti celulitidě od Santaverde, který v základu aloe vera gelu obsahuje dále výtažky ze zeleného čaje a břečťanu. Tato kombinace přírodních účinných látek stimuluje spalování tuků a zároveň díky aloe vera působí regeneračně.