Sdílejte článek z magazínu
Zadejte e-mailovou adresu toho, komu chcete článek poslat. Nakonec napište své jméno, ať dotyčný ví, kdo mu článek zasílá.
Článek už putuje dál, děkujeme za sdílení.

5 pomocníků v boji s padáním vlasů

5 pomocníků v boji s padáním vlasů Nadměrné padání vlasů může být dáno mnoha faktory, mezi nejčastější však patří stres, hormonální nerovnováha a používání nevhodných kosmetických produktů.
Lucie van Koten
5,0 5
3

5 pomocníků v boji s padáním vlasů zdroj: shutterstock.com

Dobrá zpráva je, že když už vlasy padají po stovkách, jakmile se z gruntu změní péče, vzpamatují se. Špatná zpráva je, že vlasy nejsou nejrychlejší, a tak na celkové obnovení kštice může čekat klidně i rok. Sepsali jsme pět zásadních věcí, po kterých se vlasy můžou utlouct a které vám do roka a do dne vykouzlí z přelámaného chmíří nové silné žíně.

Vlasy jsou citlivky. Pakliže nám není geneticky dána hustá zdravá hříva, podepsat se na nich jednoduše může stres, fyzické a psychické vypětí, zdravotní stav, nevhodná kosmetická péče, stejně jako hormonální nerovnováha. Pomoci jim je tak potřeba jak zvenčí, tak zevnitř. Čím si tedy vybavit koupelnu i lednici?

Rozmarýnový olej

Rozmarýnový éteráček příliš neoslní svou vůní, ale jako základ do vlasových masek a zábalů si jej zamilujete. Rozmarýn velice dobře prokrvuje vlasové cibulky, je tak první ingrediencí, kterou používají výrobci vlasové kosmetiky.

Při těžkém padání vlasů ho sami můžeme přidat do vlasových zábalů či masek, které vmasírováváme 3x týdně do vlasové pokožky a necháme působit ideálně přes celou noc. Ráno vymyjeme.

Biooo tip: Rozmarýnový vlasový olej či tonikum od Weledy se k extra péči přímo nabízí. Éterický olej však můžete přidat i do své oblíbené vlasové masky či smíchat v 1% koncentraci s libovolným rostlinným olejem a nechat působit přes noc.

5 pomocníků v boji s padáním vlasů

Fytominerál

Znáte Fytominerál? Jde o přípravek koloidních (tedy výborně vstřebatelných) minerálů, které tělu dodají vše to, o co je náš dnešní jídelníček ochuzen. Výborně tak působí při náhlém deficitu minerálů či chudokrevnosti. A na podobnou výživu velice dobře reagují i naše vlasy. Koloidní minerály se pak dají použít dvěma způsoby – vnitřně 30 kapek do vody, nebo pár kapiček přímo na pokožku hlavy. Opět pomáhá pravidelná jemná masáž. Fytominerál je vodička, která vlasy nezmastí a nezatíží, není jej tak potřeba vymývat.

Henna

Za pravidelné hennování se bije plno nadšených uživatelek, kterým henna dlouhodobě pomohla odstranit potíže s vlasovou pokožkou a napomohla růstu silnějších a zdravějších vlasů, které nejsou narušené chemickými barvami.

O henně jsou regenerační účinky na stav vlasů známy. Ale když už hennu, tak ne jen tak ledajakou. Nepálské ženy si barví vlasy zcela jiným způsobem – prášek vmíchávají do vychladlého čaje a přidávají spousty dalších bylinek. My můžeme použít amlu (výborná rovněž samotná, funguje jako kondicionér a je bohatá na vitamin C), rozmarýnový olej a do studeného čaje i celé vajíčko. Výbornou součástí však může být i panthenol, vitaminy nebo citron.

Dýňový olej

Výživa vnitřně? Vsaďte na zinek. Na hodně zinku. Tedy na dýňový olej, rostlinný olej, který je na zinek nejbohatší, a jenž výborně hojí jak koutky, tak problémy s padáním vlasů.

Preventivně se bere 1 lžíce denně, v případě velkých obtíží klidně dvě a více. Dýňový olej patří mezi ty chuťově lepší, a tak se není čeho bát. Kromě padání vlasů se jeho účinky projeví i na čistější pleti a silnějších nehtech. A když už ta lahvička oleje doma je, lze jej opět použít k masáži vlasové pokožky.

5 pomocníků v boji s padáním vlasů

Macca

Rostlinka macca pomáhá při padání vlasů v případě, že jde o problémy hormonálního rázu – hodit hormony do pohody například v období přechodu, po porodu či vysazení hormonální antikoncepce, na to je macca machr. Používá se rovněž k regulaci menstruačního cyklu, nerovnováhy ženských pohlavních orgánů, k vyšší plodnosti a to nejen u žen.

Kromě postupného působení tam, kde je potřeba, se ještě může pochlubit celou plejádou minerálů a stopových prvků. Mezi ty pro vlasy nejdůležitější patří zinek, železo a draslík.

Kompletní obměna kosmetiky

Existují bohužel případy, kdy nám nezbyde nic jiného, než padání vlasů srovnat po všech stránkách. Vždy tak platí, že se stresem je potřeba bojovat okamžitě, i když se na vlasech projeví až s odstupem několika měsíců. Vlasy rovněž ocení přírodní kosmetiku bez silikonů a to i v případě stylingových produktů. Neničit vlasové cibulky permanentní barvou je pak logickým krokem k tomu, aby se vlasy vrátily zpět do formy. Pět základních kroků se tak postará jak o to, aby se zamezilo padání vlasů, tak o růst nových „bejby“ vlásků, které už budou signalizovat jedno – že i když potrvá, než dorostou, že jsme na správné cestě za zdravou hřívou.