10 kroků k zelenější koupelně

5,0 5
4

10 kroků k zelenější koupelnězdroj: shutterstock.com

Tak dobře... už jste se rozhodly, že to s tou přírodní kosmetikou vyzkoušíte. Že možná všechny ty důvody a fakta o čistší, zelenější a tak vůbec přívětivější kosmetice něco znamenají. Že by to možná za vyzkoušení stálo. A tak bezradně stojíte v drogérii a nevíte, kde vlastně byste měly začít.

Samozřejmě můžete začít paranoidně číst všechno složení, nakupovat jenom to, co má minimálně označení CPK BIO, a v drogérii si už z nabídky kosmetiky vyberete jenom s výhradou. Všechnu současnou kosmetiku v koupelně vyházíte, nastěhujete nové naprosto 100% přírodní nákupy a v jedné velké euforii na sebe namažete úplně všechno.

A nebo na to pojďte s námi pomalu.

Přejít na sekci článku:

Nic nevyhazujte

Nic nevyhazujtezdroj: shutterstock.com

Když už tedy chcete používat přírodní kosmetiku a žít v souladu s přírodou, tak si uvědomte, že vyhazování = plýtvání. A jenom proto, že najednou fanaticky vyznáváte jen přírodu a přírodu, tak nemusíte vyhazovat veškerou současnou zásobu. Navíc... co když vám ta nová přírodní kosmetika nesedne? Zase ji vyhodíte? Raději zkuste postupnou změnu a to, co vám dojde, nahraďte produkty s přírodním složením. Tato cesta je ekologičtější a také mnohem méně finančně náročná.