Sdílejte článek z magazínu
Zadejte e-mailovou adresu toho, komu chcete článek poslat. Nakonec napište své jméno, ať dotyčný ví, kdo mu článek zasílá.
Článek už putuje dál, děkujeme za sdílení.

Herbatint: Dopřejte svým vlasům zdravější barvu

Barva na vlasy od Herbatint zdroj: Herbatint

Plavovláska nebo bruneta, školou povinná, ve středním věku nebo v důchodu, barvení vlasů je kosmetická procedura, kterou si aspoň jednou za život vyzkoušela každá žena. 

Některé ji bezpodmínečně podstupují pravidelně, ať už jde o krytí šedin, odbarvování odrostů, melír pro oživení účesu, balayage trend nebo o komplexní přechod na jinou barvu, než jakou nám nadělila sama příroda (a která nám přirozeně sluší nejvíc), či jednorázový experiment. Protože nejen šaty, ale i vlasy dělají člověka.

Barvení s sebou ale nese jistá rizika a používání konvenčních barev na vlasy nemusí být v některých případech žádoucí, obzvlášť trpíme-li na problémy s vlasovou pokožkou nebo jsou naše vlasy (zejména ty jemné) poškozené, vysušené a lámavé. Tento problém se asi nejvíc týká blondýnek, protože světlé vlasy jsou obecně méně kvalitní a odolné. 

Svou roli samozřejmě hraje i vhodný výběr vlasové péče. Často lpíme na chemických barvách ze strachu, že požadovaného odstínu jinou cestou nedocílíme. Jaké jsou tedy možnosti v případě, že se chceme chemii vyhnout? 

Herbatint

Jednou z nich může být Herbatint - nejpřírodnější alternativa permanentních barev na vlasy s výtažky z osmi bylin zaručují dlouhotrvající výdrž a 100% krytí šedin již po první aplikaci. Navíc můžete smíchat několik odstínů dohromady a vytvořit si tak svůj unikátní.

Barvy jsou bez obsahu amoniaku, resorcinolu, parabenů, alkoholu, lepku a jejich aplikace je zcela bez zápachu.

Za vznikem šetrnějších bylinných barev na vlasy s minimem obsahu peroxidu vodíku stojí Michael Albergo. 

V Itálii se tyto barvy na vlasy vyrábí již od roku 1970 a postupně si našly cestu do více jak 40 zemí světa. Při jejich vývoji se tvůrci zaměřili na způsob, jak šetrně, ale efektivně barvit vlasy a rozhodli se ze svých produktů odstranit právě amoniak, který vlasům ani pokožce rozhodně neprospívá, ba dokonce může škodit a způsobovat kontaktní dermatitidu. 

Barvy Herbatint jsou jako jediné dermatologicky testovány na citlivou pokožku, což dokazují některá ocenění, která tato řada získala - neměly by tak způsobovat žádné obtíže.

Barvy nejsou testované na zvířatech, jsou vhodné i pro vegany a papírový obal je plně recyklovatelný.

Proč vyzkoušet šetrnější permanentní barvy na vlasy:

  • vyživují a chrání vlasy i pokožku hlavy
  • 100% krytí šedin
  • pro bohatou a intenzivní barvu vlasů
  • bez amoniaku, niklu a lepku
  • bez zápachu
  • dokonalý barevný výsledek za pouhých 40 minut
  • vhodné i pro vegany
  • nedráždí citlivou pokožku hlavy
  • italská značka

Barvu HERBATINT světlá blond 8N jsem vyzkoušela na vlastní vlasy: 

Blondýnkou jsem od narození, jako malá jsem měla vlasy úplně světlounce blond, postupem let mi lehce ztmavly do takové té nic neříkající barvy. Již v pubertě jsem začala experimentovat s barvením, prošla jsem si barvami od liščí zrzavé až po tmavě hnědou. 

Ale tmavá barva, ať už nazrzlá, kaštanová nebo čokoládová ke mně nepasuje. Několik let jsem také nosila chladnou trendy platinu. Jsem hodně světlý typ, takže jsem se ustálila u přirozeně světlé blonďaté, ve které se cítím sebejistě a přirozeně. 

Můj kadeřník mi vždy vykouzlí perfektní barvu metodou balejáž, tudíž ani následné odrosty nepůsobí tak násilně. Sama doma jsem se nebarvila již několik let. 1. mi to pořádně nejde a 2. nejsem zastáncem barev na vlasy z drogerie.

Díky covidové situaci mé vlasy nepodstoupily barvení skoro rok a já tak po letech opět zjistila, jak vůbec vypadá má přirozená barva vlasů. Setkala jsem se i s několika komplimenty, že u své přirozené barvy mám zůstat, nicméně já se v ní zkrátka cítila nesvá a mdlá. 

Vyvstala tedy otázka, co teď? Kadeřnictví stále zavřená, že bych požádala kamarádku, aby mě odbarvila barvou z drogerie?  Než jsme se ale domluvily, dostala se mi do ruky přírodní barva na vlasy italské značky Herbatint a možnost vyzkoušet ji.

Zaujala mě především pro své šetrné složení sestávající z několika bylin a bez obsahu amoniaku (už tak mám barvením velice oslabené a zničené vlasy). Navíc má tradici již od roku 1970! 

Mám středně dlouhé a jemné vlasy po ramena, takže mi bohatě stačilo jedno balení. Pro slečny a ženy s delšími kadeřemi bych určitě doporučila balení dvě. Pro kratší vlasy nebo jen na dobarvování odrostů podle mě klidně vystačí jedno balení na 2 - 3 aplikace.

Z nabízených odstínů jsem vybrala odstín 8N světlá blond, která byla z daných možností nejsvětlejší a přišla mi adekvátní. 

Samotné barvení probíhalo velmi jednoduše. V plastové mističce jsem smíchala obsah dvou uzavíratelných lahviček: barvící gel a aktivátor. Po řádném promíchání směs zhoustla a vytvořila gelovitou konzistenci bez zápachu. Barva gelovité směsi byla taková neutrální béžová.  

Barvící směs jsem pak nanášela pomocí plochého barvícího štětečku (není součástí balení) klasickým způsobem od temene hlavy. Tím, že je konzistence oproti klasickým barvám o něco hutnější, šla krásně nanést a nestékala. Barvu jsem aplikovala především na odrosty a pak ji štětečkem “stáhla” do délek vlasů. 

Nechala jsem působit dle návodu 40, možná 45 minut. Po spláchnutí jsem ještě aplikovala fialový šampon a kondicionér. Délky vlasů chytly hezkou, přirozenou barvu.

S nadšením hodnotím šetrnost barvy k vlasům i pokožce hlavy, která po smytí barvy nepálila ani nesvědila. A to mám pokožku hlavy opravdu citlivou. Vlasy zůstaly hezky vyživené, neoslabené. Pokud jste zvyklá se barvit sama doma potom s barvou budete jistě spokojená.

 

Barvy na vlasy od Herbatint: