Sdílejte článek z magazínu
Zadejte e-mailovou adresu toho, komu chcete článek poslat. Nakonec napište své jméno, ať dotyčný ví, kdo mu článek zasílá.
Článek už putuje dál, děkujeme za sdílení.

Příroda ve vlasech neboli henna

Příroda ve vlasech neboli henna Henna ozdravuje vlasy a dodává barvu.
Hana Bartušková
4,8 5
22

Henna zdroj: shutterstock.com

Henna patří mezi tradiční rostlinné barvy na vlasy, které jsou čistě přírodní. Henna je k vlasům šetrná, sice nedokáže změnit barvu vlasů o několik odstínů, ale jemně natónuje, dodá lesk a navíc vlasy při barvení vyživuje. Pokud znáte někoho, kdo si pravidelně barví vlasy hennou, tak pravděpodobně jste už někdy obdivovaly ty ohnivé odlesky a silné a zdravé vlasy. To přesně totiž henna umí, ozdravit a posílit vlasy, zatímco jemně dodává červenou barvu.

Henna je prostě velmi unikátním přírodním barvivem, které na rozdíl od chemických barev nepoškozuje vlasy. I tak ale barvení vlasů hennou není pro každého. Pokud rádi střídáte barvy vlasů, tak raději zůstaňte u chemie. Pokud chcete na hlavě platinovou blond, tak tu vám henna taky nevykouzlí. A pokud je vaší nejoblíbenější barvou vlasů popelavě hnědá, případně studená čokoládová, tak to henna taky neumí. Jestli ale hledáte způsob, jak šetrně překrýt šediny, oživit přirozený odstín i barvu a jak svým vlasům dodat lesk, zdraví a krásu... pak henna může být tím pravým pro vás.

Přejít na sekci článku:

7 věcí, které byste měly vědět o henně

Barvení hennou zdroj: shutterstock.com

1 Existuje pouze jeden odstín henny a to je červená. I když můžete koupit hennu ve více odstínech, tak pouze červená je ta pravá. Všechny ostatní odstíny od světle hnědé až k černé se získávají přísadami. Do henny se přidává indigo pro tmavší a studenější odstín nebo senna pro světlejší odstín s teple zlatavými odlesky. Podle podílu pravé henny a dalších příměsí pak můžete regulovat konečný odstín ve vlasech.

2 Barvu henny můžete ovlivnit i při samotné aplikaci. Nezáleží pouze na barvící směsi, ale také na tom, v jaké teplotě mícháte konečnou směs nebo zda necháte barvu ve vlasech uschnout na volno nebo zabalíte do čepice a necháte zahřát. Stejně tak existují i domácí přísady, které ovlivňují konečný barevný odstín a jeho odlesky. Od kakaa přes kávu a červené víno až třeba po heřmánkový čaj.

3 Barevné pigmenty z henny neprostupují vlasovým vláknem, ale naopak ho obalují. Tím pečují a vyživují během barvení vlasy. Henna také dodává lesk a objem. Samotná henna vlasy vysušuje, což ovšem neznamená, že by je nějak poškozovala. Stačí vlasy opět uhladit olejovým zábalem. Rostlinný olej můžete přilít i rovnou do barvící hmoty, po smytí budou vaše vlasy nejen vyživené, ale i dokonale hydratované a hebké.

4 Henna se z vlasů vymývá a postupem času barevný odstín slábne. I tak ale henna zůstává na vlasech velmi dlouho. Navíc čím déle barvíte hennou, tím je odstín výraznější a déle ve vlasech zůstává. Vlasy se postupně obalují další a další vrstvou henny, odstín je zvýrazněný a vlasy jsou stále zdravější a krásnější.

5 Není dobré kombinovat chemické barvení s hennou. Mezi chemickým barvením a aplikací henny by měly být zachovány alespoň tři týdny rozestupu. Henna totiž s chemikáliemi příliš nespolupracuje a barva může chytnout zelený nádech. Ani naopak ta spolupráce není ideální, chemické barvy většinou na hennou barvených vlasech velmi špatně chytají.

6  Henna nedokáže vlasy zesvětlit. Pokud chcete pouze změnu barvy a poté se vrátit ke své oblíbené blond, tak si to raději ještě jednou rozmyslete. Chemické zesvětlovače jsou často na hennu krátké a výsledná barva vlasů může být všelijaká... třeba i vodníčkově zelená.

7 Výsledný odstín henny na vlasech je závislý na přírodní barvě vlasů nebo na jejich chemicky získaném odstínu. Pravá barva henny vynikne až po několikáté aplikaci, navíc pouze na světlejších odstínech vlasů. V černočerných vlasech ohnivě liškově červenou opravdu pomocí henny nevykouzlíte.

Související produkt
Henna Černá 100 g
Henné Color / 198 Kč
Prášková henna s vysokým obsahem indiga vlasy obarví na výraznou černou, navíc regeneruje vlasové vlákno, posiluje kořínky, dodává objem a plastické odlesky. 
Detail produktu