Sdílejte článek z magazínu
Zadejte e-mailovou adresu toho, komu chcete článek poslat. Nakonec napište své jméno, ať dotyčný ví, kdo mu článek zasílá.
Článek už putuje dál, děkujeme za sdílení.

Příroda ve vlasech neboli henna

Příroda ve vlasech neboli henna Henna ozdravuje vlasy a dodává barvu.
Hana Bartušková
4,8 5
22

Přejít na sekci článku:

Pohrajte si s hennou!

Barvení s hennou zdroj: shutterstock.com

Existuje celá řada dalších přísad, které vám umožní vylepšit a pozměnit výsledný odstín hennové barvy. Mezi ty nejznámější patří:

Černý čaj nebo kakao! Přidá studené odlesky a pomáhá utlumit ohnivě červenou v henně.

Heřmánkový čaj! Pro zlaté odlesky a jemnější odstín henny.

Červené víno, chilli paprika nebo skořice! Dodávají henně sílu a možnost zazářit, pokud toužíte po opravdově ohnivé červené. Navíc paprika nebo skořice působí na pokožku hlavu, prokrvují kůži a posilují vlasové kořínky.

Káva! Mletá i s lógrem. Henně dodá studené hnědé odlesky, navíc kofein prokrví pokožku hlavy a podporuje růst nových vlasů, zatímco ty staré posiluje a předchází jejich vypadávání.

Citron! Jeho přidáním podpoříte barvící schopnosti henny, která poté lépe uvolňuje barvivo. Citron naopak nepřidávejte do směsí s indigem, protože kyselé prostředí indigu nesvědčí.

Tea Tree olej! Stejně jako citron pomáhá uvolňovat barvivo z henny a stejně jako citron příliš nesvědčí indigu.

Související produkt
Henna Zlatá blond 100 g
Henné Color / 198 Kč
Prášková henna vaše vlasy obarví, regeneruje vlasové vlákno, posiluje kořínky, dodává objem a plastické odlesky. Blond odstín obsahuje kromě henny ještě Cassia a heřmánek pro zlatavé odlesky.
Detail produktu