Sdílejte článek z magazínu
Zadejte e-mailovou adresu toho, komu chcete článek poslat. Nakonec napište své jméno, ať dotyčný ví, kdo mu článek zasílá.
Článek už putuje dál, děkujeme za sdílení.

Recenze: Arganový olej Nobilis Tilia

Recenze: Arganový olej Nobilis Tilia Moc dobře vím, že po experimentování s různými krémy se pokaždé vrátím k čistým rostlinným olejům. Ty totiž mé pleti prospívají nejvíce, a to především v zimě, kdy není úplně nejvhodnější používat hydratační krémy. Olej vytvoří na pleti přirozenou ochrannou vrstvu a při správném výběru s ní dělá hotové zázraky. Já oleje během roku střídám a v zimě se vždy velice ráda vracím k arganovému oleji od Nobilis Tilia.
Sára Goldbergerová
2,8 5
24

Arganový olej Nobilis Tilia zdroj: BIOOO.CZ

Moc dobře vím, že po experimentování s různými krémy se pokaždé vrátím k čistým rostlinným olejům. Ty totiž mé pleti prospívají nejvíce, a to především v zimě, kdy není úplně nejvhodnější používat hydratační krémy. Olej vytvoří na pleti přirozenou ochrannou vrstvu a při správném výběru s ní dělá hotové zázraky. Já oleje během roku střídám a v zimě se vždy velice ráda vracím k arganovému oleji od Nobilis Tilia.

Arganový olej zaznamenal v poslední době obrovský boom a jeho popularita stále roste. Výrobci kosmetiky ho přidávají do pleťové, tělové i vlasové kosmetiky. V tomto případě se ale určitě nejedná o nějaký marketingový tah, protože účinky tohoto tekutého zázraku jsou opravdu úžasné. Olej se získává z plodů stromu argánie trnité, která roste jen v Maroku. Pokusy o pěstování na jiných místech pokaždé selhaly. Jelikož je strom přísně chráněný, mohou se sbírat jen plody, které spadnou na zem, a jejich trhání je přísně zakázáno. Arganový olej od Nobilis Tilia obsahuje velké množství nenasycených mastných kyselin, dále vitamin E, který pleť chrání před volnými radikály, karotenoidy a fytosteroly. Arganový olej se hodí na všechny typy pleti: díky svým regeneračním účinkům důkladně pečuje o zralou pleť, působí protizánětlivě a zabraňuje tvorbě kožního mazu, takže ho mohou používat i osoby s mastnou a problematickou pletí, a samozřejmě je vhodný i pro suchou a citlivou pleť, kterou vyživí do hloubky a nepodráždí ji. Pomoci může i lidem s lupenkou, dermatitidou či ekzémem. Arganový olej od Nobilis Tilia není čištěný, aby si zachoval všechny účinné látky, a proto má olej svou charakteristickou vůni, která není každému úplně příjemná. Někdo vám může tvrdit, že takový zápach značí špatnou kvalitu oleje, ale rozhodně tomu tak není. Spíše naopak: arganový olej, který není nijak cítit, prošel procesem zpracování a mohl tak ztratit některé prospěšné látky, nebo je naředěný jiným olejem (v tom lepším případě), který zápach zmírňuje. Pro zlepšení vůně lze do arganového oleje přidat pár kapek oleje esenciálního, ideálně podle typu pleti.

A jak arganový olej Nobilis Tilia využít? Teď v zimě ho používám každý den především na pleť: pár kapek ráno i večer bohatě stačí, protože je olej hodně hutný. Velice rychle se vstřebává a pleť zanechává krásně hebkou, vláčnou a svěží. Ideální je i na citlivé oční okolí, které zjemní a zpomalí tvorbu vrásek, případně zredukuje ty už vytvořené. Jenže používat arganový olej jen na obličej by byla velká škoda, vzhledem k jeho skvělým vlastnostem. Proto si z něj dělám i extra výživné vlasové zábaly, které s mými vlasy dělají divy! Vlasy si nejprve namočím, aby se olej lépe vstřebal, pak ho nanesu do celé délky a zaměřím se i na vlasovou pokožku, do které ho důkladně vmasíruji. Vlasy zabalím do potravinářské fólie a čekám alespoň hodinu. Po pořádném vydrhnutí šamponem nechám hřívu uschnout a můžu se kochat její hebkostí a leskem. Po pravidelném používání arganového oleje Nobilis Tilia jsou vlasy pevnější, rychleji rostou, méně se mi mastí a ani konečky se mi tolik netřepí. Kromě toho si arganový olej ještě přidávám do výživných pleťových masek, odličuji si s ním oční make-up, a když se mi na těle objeví nějaké suché místečko, párkrát ho pomažu a mám vystaráno.

Jestli chcete v chladných dnech potěšit svou pokožku i vlasy něčím čistě přírodním a opravdu výživným, tekuté zlato ve formě arganového oleje od Nobilis Tilia jistě splní i ty nejnáročnější požadavky. Můžete jím obdarovat i své blízké, pokud si nejste jistí například tím, jaký typ pleti mají, protože ho může používat úplně každý. Já sama jsem se ještě nesetkala s člověkem, kterému by arganový olej nevyhovoval.