Sdílejte článek z magazínu
Zadejte e-mailovou adresu toho, komu chcete článek poslat. Nakonec napište své jméno, ať dotyčný ví, kdo mu článek zasílá.
Článek už putuje dál, děkujeme za sdílení.

Příroda ve vlasech neboli henna

Příroda ve vlasech neboli henna Henna ozdravuje vlasy a dodává barvu.
Hana Bartušková
4,8 5
22

Přejít na sekci článku:

Připravte si hennu jako profík

Domácí barvení hennou zdroj: shutterstock.com

Na čisté práškové henně je úžasné právě to, že její vlastnosti si můžete přizpůsobit svým vlasům. Záleží na tom, jak si barvící směs smícháte, co do ní všechno přidáte a jak dlouho a za jakých podmínek necháte vše ve vlasech působit. Barvení hennou je celá kosmetická věda, ale taky zábava a překvapení, jaký bude ten výsledný odstín právě ve vašich vlasech.

Budete potřebovat: vybraný balíček henny, nekovovou misku, teplou až horkou vodu, štětec na barvení. Základní směs smíchejte podle návodů na balení henny. Čistou hennu nejlépe zalévejte horkou vodou, lépe se tak uvolňují barvící pigmenty. Směs s indigem zalévejte maximálně vodou teplou, vysoké teploty totiž ničí barvící pigmenty v indigu. Do směsi poté můžete přidat například kokosový nebo olivový olej, který směsi dodá krémovou konzistenci a navíc během barvení vyživuje a hydratuje vlasy. Pro výživu se doporučuje třeba i vajíčko, tvaroh nebo jogurt, ale poté počítejte s tím, že tyto suroviny se z vlasů velmi špatně vymývají. Přidat můžete i obyčejný kondicionér, nejlépe pokud máte doma přírodní bez obsahu silikonů, silikony ve vlasech totiž brání henně k přilnutí a dokonalému rozvinutí barvy ve vlasech.

Hennu poté nanášejte jako běžnou barvu na vlasy. Použijte plastové rukavice, protože jinak vám henna zbarví ruce a nehty na zeleno hnědou. Nanášejte štětcem hennu do čerstvě umytých vlasů po sekcích, poté směs pořádně zapracujte. Pokud toužíte po co nejohnivější červené, zabalte hlavu do plastové koupací čepice a ručníku a nechte hennu pracovat v teple. Pokud naopak chcete spíše hnědou, nechte hennu uschnout na volném vzduchu. Barvu můžete nechat působit několik hodin, klidně i přes noc. Maximální barvící účinky henna uvolňuje už zhruba po půl hodině až dvou hodinách, poté už o vlasy pouze pečuje. Hennu vymývejte proudem čisté vody, můžete si pomoct přírodním šamponem.