Sdílejte článek z magazínu
Zadejte e-mailovou adresu toho, komu chcete článek poslat. Nakonec napište své jméno, ať dotyčný ví, kdo mu článek zasílá.
Článek už putuje dál, děkujeme za sdílení.

Proti padání vasů

Proti padání vasů Nadměrnému padání vlasů lze zamezit vhodnými doplňky stravy, klidnějším životním stylem a také jemnou vlasovou péčí.
Viktorie Kalinová
4,5 5
10

Proti padání vasů zdroj: shutterstock.com

Vlasy jsou koruna krásy, to ví každý. V takovém případě málokdy platí, že méně je více a proto se tedy všichni snažíme, aby naše koruna krásy byla co nejmajestátnější. Padání vlasů je tím pádem problém, který nikdo nepřejde jen tak a má snahu co nejrychleji sjednat nápravu. Padání vlasů není problém jen kosmetický a estetický, ale většinou zasahuje i do oblasti zdravotní. Každý takový problém má svoji vnitřní příčinu, jenomže nalézt ji bývá často složité, případně dlouhodobé. A proto je důležitá i vnější péče, která navíc často dokáže změnit stav hodně k lepšímu. Pokud nám tedy padají vlasy, měli bychom si položit následující otázky.

  • Mám za sebou v poslední době nějakou náročnou stresovou událost, nemoc nebo vyčerpávající období, takže může být organismus celkově oslabený?
  • Používám skutečně vhodnou a správnou vlasovou kosmetiku?
  • Myslím také na pokožku hlavy a co pro ni mohu udělat?

I když se nebudeme pouštět do nějakých hlubokých zdravotních a psychických souvislostí, tak vlasy často se zpožděním reagují na nějakou náročnou událost. Pokud víte, že jste v poslední době prožili něco náročného, na nic nečekejte a pořiďte si nějaký širokospektrální posilovač imunity a životní síly. Skvělé jsou pro takový případ houbové preparáty jako Ganoderma nebo Cordyceps. Po náročné nemoci a pro urychlení rekonvalescence vás rychle na nohy postaví King Kong od značky Energy. Přímo na posílení vlasů pak můžete zvolit značku Herba Medica a jejich Dermal.

Vlasová kosmetika je také docela zásadní a vybrat tu správnou nemusí být úplně snadné. Tou první věcí je samozřejmě vyloučení chemických sulfátů (SLS, SLES), které pokožku skutečně nadměrně vysušují a dráždí. Nicméně to neznamená, že tím pádem je každý šampon na přírodní bázi vhodný pro naše vlasy. Dokonce ani populární no-poo metoda nezaručuje, že se vám vlasy okamžitě spraví. Tady platí to stejné jako u pleťové kosmetiky – je potřeba poslouchat svoje tělo, neřídit se slepě popisy produktů nebo doporučeními a naučit se rozumět ingrediencím a najít, co vlasům vyhovuje. U padajících vlasů většinou platí, že čím jemnější péče, tím lepší, protože k nim musíme přistupovat jako k oslabené části těla. První kroky nás tedy můžou vést mezi dětské přípravky, které bývají dostatečně jemné a obsahují jen minimum ingrediencí.

A pokud najdeme něco, co nám vyhovuje, je na místě se trochu zamyslet, jak to působí na vlasovou pokožku. I velmi čisté přírodní substance totiž nemusejí být pro naši pokožku dlouhodobě vhodné. Zvlášť prášky na bázi jílu nebo mýdlových ořechů mohou citlivou pokožku vysušit. Nemusíte se jich proto hned vzdávat, ale pokožka si zaslouží něčím ošetřit. Olejové zábaly, zejména na bázi kokosového nebo jojobového oleje jsou samy o sobě oblíbeným a účinným prostředkem proti padání vlasů, zejména přidáme-li k nim ještě další vhodné ingredience. Každý si tak doma může vyrobit skvělou vlasovou masku, která jednak podpoří růst vlasů, jednak zanechá samotné vlasy hebké, vyživené a v kondici. A co je nejlepší vyzkoušet?

  • Jako základ – kokosový, ricinový, jojobový nebo arganový olej. Klidně je smíchejte dohromady; s kokosovým a ricinovým vytvoříte právě takovou konzistenci, aby se vám s ní dobře pracovalo.
  • Éterické oleje pro růst vlasů – levandule, rozmarýn, jalovec, cedr, bazalka. Jsou to vysoce koncentrované látky a podle toho je s nimi potřeba zacházet, většinou skutečně stačí pár kapek. Éterické oleje navíc můžete zamíchat do čehokoliv, klidně jimi vylepšete svůj oblíbený šampon. Obecně platí, že čím delší dobu budete mít přípravek na hlavě, tím menší koncentraci éterických olejů musí obsahovat.