Sdílejte článek z magazínu
Zadejte e-mailovou adresu toho, komu chcete článek poslat. Nakonec napište své jméno, ať dotyčný ví, kdo mu článek zasílá.
Článek už putuje dál, děkujeme za sdílení.

Řekněte si Ježíškovi o ten správný parfém

Řekněte si Ježíškovi o ten správný parfém Vybrat tu správnou vůni svému partnerovi nemusí být zcela lehký počin. Jak si vybrat mezi těmi přírodními?
Pavlína Klaudová
5,0 5
4

Řekněte si Ježíškovi o ten správný parfém zdroj: unsplash.com

Často se setkáváme s tím, že se nás v návaznosti na naše články lidé ptají, jaké bychom doporučili vůně místo těch z parfumerií, protože se v nich nevyznají. A jelikož jsou Vánoce dobrým obdobím pro darování parfému či toaletní vody, případně si sami o ni řekli někomu, kdo neví, čím vás obdarovat, zkusíme vás trochu nasměrovat. Pokud nevíte, jak se vyznat v našich značkách, rádi vám poradíme, která je ta správná pro vás nebo vaše blízké.

Proč zvolit přírodnější parfémy?

Parfemářský průmysl, který chrlí milióny flakonů různých vůní, ale už se v něm až tak nehledí na řemeslo, dokáže namíchat prakticky jakoukoli vůni. S pomocí laboratoří a levných surovin pocházejících z petrochemického průmyslu to je hračka. Tisíce kombinací, které denně vychází z linek kosmetických gigantů, jsou ale velmi často příčinami alergických reakcí, dokáží slušně rozhodit hormonální systém a čím dál více se o nich mluví jako o jedné z příčin jak ženské, tak mužské neplodnosti. Tyto parfémy v nás navíc pěstují jakousi auru výjimečnosti, protože ačkoli nejsou, co se týče obsahu, žádná hitparáda, snaží se vyvolat dojem luxusu, který si může dovolit jen málokdo. Dáváme nemalé peníze za hezké flakony plné ropných složek. Máme pro vás překvapení - přírodní parfémy a toaletní vody stojí mnohdy méně než chemie z parfumerie.

Pro koho jsou vhodné přírodní vůně?

Přírodní vůně jsou vhodné úplně pro každého, protože nabízí širokou paletu pečlivě vybraných kombinací. Můžete jimi obdarovat ženu i muže od teenagerského do seniorského věku. Záleží jen na tom, kterou značku si vyberete. Cenové kategorie jsou také různé a odráží se od toho, z čeho je parfém vyroben, jestli je namíchaný v alkoholovém nebo olejovém základu, jestli jsou v něm použity drahé éterické oleje.

Je pravdou, že lidé, kteří jsou zvyklí na tradiční konvenční parfémy, si musí k přírodním vůním najít cestu. Ta není až tak složitá. V přírodních parfémech totiž nenajdete jen ty, které patří do haute couture tradičního vonného řemesla anebo těžkopádné, exotické vůně, plné hloubky s příměsí kadidla a vzácných dřevin, ale také vůně svěží a radostné. Jste-li alergici a kýcháte pokaždé, když projdete kolem parfumerie, nezoufejte. I vy si můžete najít a oblíbit svoji vysněnou vůni a bezpečně ji používat, protože jsou lépe snášené i co se týče čichového vjemu.

Aby změna nebolela

Pokud si netroufáte na razantní přechod, a to bychom vám z vlastní zkušenosti ani nedoporučovali, můžete zvolit kompromis, kterými jsou parfémy parfémové vody a toaletní vody v alkoholu. Nenajdete v nich ropné příměsi a voní velmi podobně klasice. Chcete-li jít na jistotu, sáhněte u nás po francouzských značkách Plantes et parfums a Acorelle. Jsou to jemné, výběrové vůně, které voní úplně každému od teenagerů po babičky a poskytují palety voňavých odstínů od jemných a hravých květin po exotické dřeviny a koření. Jsou cenově dostupné a najdete v nich také skvělé varianty pro muže.

Trošku jiné parfémy bez kompromisů

Chcete-li vyzkoušet zlatou střední cestu, která ani moc nezatíží kapsu, anebo je už luxusnější, ale přesto se nejedná o parfémy svébytné, které se musíte naučit milovat, právě takové najdete u Weledy nebo Florascentu. Toaletní vody Weleda nabízí průřez příjemnými vůněmi, které nezklamou, pokud hledáte kvalitu za příznivou cenu. Jsou sice poněkud netradiční, ale potěší, když máte rádi změny a navíc skvěle poslouží jako jemné denní vůně. Pro milovníky silnějších vůní, které můžete použít na den i na večer, je ideálním výběrem parfém nebo toaletní voda od Florascentu, který navázal na tradici starých parfemářských mistrů a zhostil se jejího následování opravdu dokonale. Najdete u něj jak parfémy, které jsou jednodruhové, tak i velmi rafinované a nádherně vonící směsi, které jsou ručně plněné do vkusných moderních flakonů.

Parfémy jen pro fajnšmekry

Proč parfémy pro fajnšmekry? Protože se jedná o nejčistší přírodní vůně, na které si musíte zvyknout a které nevoní každému. Respektive musíte přesně vědět, jestli je na ně obdarovaný připravený. Člověk zvyklý na chemické parfemace je totiž není schopný dostatečně ocenit a nebude z nich nadšený, protože jsme prostě pod vlivem chemie ztratili cit pro čistou přírodu. Má-li ale vaše milá nebo maminka vztah k aromaterapii, jsou tou nejsprávnější volbou, kterou můžete udělat. Parfémy Farfalla a Vedic Aroma jsou tím nejpřirozenějším z nejpřirozenějšího, co u nás najdete. Nenápadná, ale přesto obsahově velmi zajímavá Farfalla vydrží vonět opravdu dlouho a intenzivně. Tvoří harmonické celky, které ocení všechny ženy libující si v čistotě a preciznosti.

Ještě z jiného těsta je indická značka Vedic Aroma a představuje úplný vrchol naší voňavé pyramidy. Nabízí ty nejkvalitnější vonné směsi, založené na starém léčivém parfemařství vycházející z védských nauk. Ve světě ájurvédského parfemářství objevíte jak alkoholové, tak exkluzivní olejové parfémy. Směsi vzácných květin, dřevin, bylin nebo koření potěší ty nejnáročnější ženy milující luxusní aromata. Orientální moudrost, která se táhne staletími jako červená nit, dokáže vykouzlit pocit svůdnosti, sebevědomí a podpoří krásu obdarované, protože tu jak známo nevnímáme jen očima, ale také nosem. Tak co, pomohli jsme vám s výběrem?