Sdílejte článek z magazínu
Zadejte e-mailovou adresu toho, komu chcete článek poslat. Nakonec napište své jméno, ať dotyčný ví, kdo mu článek zasílá.
Článek už putuje dál, děkujeme za sdílení.

Tip: Jak na výběr správného deodorantu?

deodorant, dívka u oceánu, žena u oceánu, rozpřažené ruce žena zdroj: Unsplash

Pomalu se blíží léto a s ním i doba, kdy se bez regulace pocení jen těžko obejdete. Důvody, proč zvolit přírodní alternativy, jsme pro vás shrnuli v našem článku. Přírodních deodorantů existuje celá řada a liší se nejen složením, ale i způsobem aplikace. Abyste si mohli vybrat ten, který vám opravdu sedne, udělali jsme pro vás stručné shrnutí pěti základních typů, které najdete v naší nabídce.

Osvěžení ve spreji

Hlavní výhodou deodorantů ve spreji je jejich flexibilní použití. Můžete je nosit s sebou v tašce a kdykoli ucítíte, že to je potřeba, prostě se „přestříknete”. Hodí se nejen pro podpaží, ale skvěle osvěží i nohy, vlasy – cokoli uznáte za vhodné. Nejsou tak účinné jako prevence proti pocení, protože většinou pach spíše maskují, pokud ale sáhnete po těch s antibakteriálním složení, dokáží zabránit i jeho vzniku.

Kuličková klasika

Kuličkové deodoranty jsou asi nejpohodlnější pro aplikaci. Můžete je dávkovat podle potřeby a vejdou se do každé kabelky. Dobře se vstřebávají, takže chrání i oblečení. Najdete je na bázi kamence, glycerinu i bez alkoholu – s nejrůznějšími vůněmi. Pro někoho může být malou nevýhodou, že se většinou nedají doplňovat náhradními náplněmi.

Tuhé se sodou

Soda je univerzálním pomocníkem pro domácnost a skvěle funguje i proti pocení. V deodorantech se často smíchá s kokosovým nebo jiným olejem a případně škrobem, takže skvěle pohlcuje vlhkost a má zároveň antibakteriální účinky. Můžete si vybrat mezi různými typy aplikátorů a zajímavými vůněmi. Někomu nemusí vyhovovat aplikace tužší hmoty.

Jemné krémové

Krémové deodoranty jsou obzvláště vhodné pro citlivou pokožku. Díky tomu, že se vmasírují přímo do kůže, jsou vysoce účinné. Obsažené rostlinné oleje a másla pečují a zklidňují pokožku, která je citlivá zvláště po holení. Někoho může odradit lehce náročnější aplikace, kdy do umyté a suché pokožky vetřete prsty množství krému velikosti hrášku. 

Krystal z kamence

Solný krystal z Potassium Alum je lidově známý jako kamenec a hlavní výhodou je jeho čisté  složení bez přidaných látek. Krystal namočíte a potřete s ním podpaží, on pak přirozenou cestou stáhne kožní póry, aniž by se vstřebával do pokožky. Zároveň působí antibakteriálně, tedy proti nežádoucímu zápachu. Sám o sobě ale nemá žádnou vůni, proto je vhodné (pokud jste na vůni zvyklí) ho doplnit třeba přírodními esenciálními oleji.