Sdílejte článek z magazínu
Zadejte e-mailovou adresu toho, komu chcete článek poslat. Nakonec napište své jméno, ať dotyčný ví, kdo mu článek zasílá.
Článek už putuje dál, děkujeme za sdílení.

Co jste (nejspíš) nevěděli o detoxikaci

Co jste (nejspíš) nevěděli o detoxikaci Detoxikace má za úkol z těla vyplavit škodlivé látky a současně posílit činnost orgánů, které provádějí přirozenou detoxikaci.
Mája Ráblová
5,0 5
7

Přejít na sekci článku:

Jak správně detoxikovat játra

Jak správně detoxikovat játra zdroj: biooo.cz - Mája Ráblová

Detoxikace se dělí podle kýženého efektu a podle našeho zdravotního stavu. Očista organismu může být jak krátkodobá tak dlouhodobá, jak akutní tak preventivní.

V zásadě bychom se měli určitým způsobem snažit o zdravou životosprávu celý rok, ale ne vždy to tak vyjde, víme. Například Triphala od firmy Ecce Vita je jeden z nejsilnějších prostředků vůbec. Jedná se o kombinaci tří bylin s léčivými účinky: Amalaki, Haritaki, Bibhitaki. Minimální doba kúry je 80 dní, lépe pak 3౼4 měsíce, a nejlépe 11 měsíců a poté na 1 měsíc kúru pozastavit, potom se buď těšit výsledkem, nebo pokračovat znovu, pokud potíže úplně nevymizely. Triphala není vhodná pro drobnou postavu se sklony k nižší váze až podváze, v této situaci je dobré nahradit Triphalu pouze Haritaki.

Detoxikace krátkodobá by měla být intenzivnější, může probíhat jako sedmidenní příprava na očistu. Kúru započneme třemi až čtyřmi tobolkami Triphala 3x denně s jídlem. Triphala se zapíjí teplou vodou. Po sedmi dnech pokračujeme v dávkování a vyřadíme veškerou tuhou stravu a pijeme pouze ovocné šťávy (nejlépe vyrobit doma pomocí odšťavňovače) a zeleninové vývary. Každé 3౼4 hodiny bychom měli pít 300౼400 mililitrů ovocné, zeleninové nebo kombinované šťávy nebo vývaru a k tomu vypít denně minimálně 40 mililitrů čisté vody na 1 kilogram hmotnosti, což odpovídá standardní míře pitného režimu. Například 65 kilová žena by měla vypít za den přibližně 2 600 mililitrů). Tato kúra pomocí šťáv a vývarů se doporučuje nejlépe na sedm dní, ale časté bývají i tři či deset dní.

Jako další produkty kromě směsi Triphala doporučuji:

  • Haritaki (jemnější než Triphala, tudíž vhodná pro drobné postavy a pro lidi trpící velice suchou pokožkou)
  • B-Skin (není to jen podpůrná léčba na zlepšení pleti, vlasů a nehtů, ale čistí jak játra tak ledviny)
  • Liver plus (silnější než samotný ostropestřec, péče cílená zejména na játra a ledviny - dříve LKC, bohužel EU normy zakázaly dvě ze tří rostlin v LKC obsažené)
  • Kalmegh (působí blahodárně zejména na játra a imunitní systém, játra regeneruje a posiluje)
  • Černá ředkev (účinkuje v játrech a žlučníku, podporuje činnost zejména jater a žlučníku, ale také ledvin a střev)

Každý orgán je podle tradičního léčitelství nejaktivnější v určitou hodinu dne. Mezi jednou a třetí hodinou ráno se aktivují a samočistí játra. Proto se například Triphala, obzvlášť při dlouhodobé kúře, doporučuje zapít těsně před spaním teplou vodou (pokud trpíme nespavostí, můžeme aplikaci přesunout na moment po probuzení). V tuto dobu se nedoporučuje pít alkohol, kouřit, požívat tuky, kávu apod. Což zní bohužel jako výpis stereotypu pracujícího člověka, co z pátku na sobotu jde popít s přáteli a pro zkrácení čekání na noční MHD si zapálí a koupí sýrovou pizzu.

Pamatujme ovšem, že zdravá játra jsou společně se střevy základ celého imunitního systému, pakliže nás trápí alergie, astma, trpíte artritidou, autoimunitními nemocemi, chronickou únavou, depresemi, bolestmi hlavy a migrénami, vysokým krevním tlakem, vysokou hladinou cholesterolu, hormonální nerovnováhou, poruchami imunitního systému, obezitou nebo kožními problémy, zvyšte svou pozornost a péči právě k hornímu pravému kvadrantu břicha, tedy k játrům.