Sdílejte článek z magazínu
Zadejte e-mailovou adresu toho, komu chcete článek poslat. Nakonec napište své jméno, ať dotyčný ví, kdo mu článek zasílá.
Článek už putuje dál, děkujeme za sdílení.

Jarní úklid

Jarní úklid zdroj: shutterstock.com

Ekodrogerie bývá trochu problematické téma. Slýcháme názory, že není tak účinná, vyprané prádlo není až tak čistouskvoucí, bílá není bělejší, jar občas dobře neodmastí a wc čistič nezabije všechno živé v okruhu sta metrů. A navíc stojí často i několikrát tolik jako běžné čistící prostředky. A víte co? Občas to může být i pravda, i když značek produkujích ekodrogerii už je dnes tolik, že při troše snahy si vybere každý. A snažit bychom se rozhodně měli. Protože víte, jaký máte pocit, když jste na výletě v lese, najednou se před vámi otevře krásná mýtinka s jezírkem a v momentě, kdy chcete ulehnout do trávy a omočit si nohy, spatříte, že na druhé straně je zaparkovaný chlápek a umývá v něm auto? V tu chvíli je každý ekolog a kdyby mohl, žene ho sukovicí z lesa ven. A pak přijede domů a splachuje do odpadu přípravky, na které se bojí sáhnout holou rukou. Najděte deset rozdílů.

Přejít na sekci článku:

Planet Pure - čisté nejen prádlo

Planet Pure - čisté nejen prádlo zdroj: shutterstock.com

Takhle nějak na to kouká i zakladatel značky Planet Pure. Už z názvu je patrné, že jeho zájem o čistotu nekončí u jeho košile, právě naopak. Pokud nechcete dělat kompromisy nebo máte třeba malé děti a nehodláte zamykat drogistické přípravky na pět západů, případně máchat každou várku prádla třikrát, tak jste tady správně. Planet Pure nedělá kompromisy nikde. Kromě funkčních produktů se soustředí na etický rozměr celé výroby, včetně výběru surovin, obalových materiálů nebo zaměstnávání znevýhodněných skupin obyvatel.

Jejich přírodní prací gely jsou právě tak účinné jako příjemné. Jako prací složku používají extrakty z několika rostlin, takže jsou účinnější než prací prostředky na bázi jen mýdlových ořechů, přestože ty v něm nalezneme také. A ten správný přírodní rozměr jim dává vůně. Planet Pure totiž používá čisté éterické oleje, které vybírá nejen podle vůně, ale také podle toho, aby měly dobrý vliv na pokožku. Takže najdeme obligátní levanduli, ale také růži nebo kombinaci heřmánku s pomerančem. Pro potenciální alergiky a osoby s velmi křehkou pokožkou najdeme i verzi úplně bez vůně (Neutral) nebo obohacenou o zvláčňující a zklidňující výtažky z květu Aloe a zeleného čaje (Extra Sensitive).

A pokud by vám vůně gelu nestačila a potřebujete další rozměr hebkosti, tak není nic snazšího než použít i přírodní aviváž. V současné době jsou na výběr tři - levandule, neutrální a extra sensitive. Aviváž pomůže z prádla odstranit zbytky pracího prostředku, zjemní a ošetří vlákno a v případě levandule, kde je opět použit čistý éterický olej, ještě zintenzivní vůni. Máte vypráno, navoněno a navíc víte, že i kdybyste celou várku vyprali v onom lesním jezírku, tak by se nikomu nic nestalo. Opravdu potřebujete další argument?