Sdílejte článek z magazínu
Zadejte e-mailovou adresu toho, komu chcete článek poslat. Nakonec napište své jméno, ať dotyčný ví, kdo mu článek zasílá.
Článek už putuje dál, děkujeme za sdílení.

Očista organismu jako základ zdravého těla, pokožky i vlasů

Očista organismu jako základ zdravého těla, pokožky i vlasů S pomalu končící zimou je potřeba uklidit tělo od nánosů různých škodlivin. Pokud jste ještě nikdy nedetoxikovali organismus, určitě to zkuste! Detox vám pomůže nabrat síly s prodlužujícími se dny a projasní vaši mysl.
Pavlína Klaudová
5,0 5
2

Očista organismu jako základ zdravého těla, pokožky i vlasů zdroj: unsplash.com

Detox číhá všude - v každém časopise, kdejakém pořadu v televizi i na reklamních poutačích. Proč je dobré ho absolvovat a jaké výhody vám přinese? To je velmi dobrá otázka. Pravidelnou detoxikací výrazně pomůžete zlepšit vaše tělesné i duševní funkce a navrátíte svému životu přirozenou rovnováhu.

Je detox dietetická záležitost?

Detox se skloňuje prakticky denně. Jedná se o jeden z fenoménů posledních let v západním světě. Čím dál častěji se setkáváme s poruchami imunitního systému, rezistencí na nadužívaná antibiotika, které ať už chceme, nebo nechceme, pijeme i ve vodě. Velkým tématem detoxikačních článků a diskusí je také úbytek na váze. Mnoho lidí se snaží pomocí různých technik očisty organismu zbavit nejen jedů a škodlivin z těla, ale také doufají, že při ní zhubnou. A ono to tak být může, ale také nemusí, a proto je třeba myslet realisticky a vyhnout se zklamání. Detox není primárně zaměřený a ztrátu hmotnosti, ale na ozdravení tělesných funkcí a dodání energie do organismu zatíženého patogenickými vlivy.

Proč je dobré detoxikovat organismus?

Detoxikace organismu je důležitá z více pohledů. Dlouhodobé hromadění toxinů v těle ovlivňuje náš metabolismus, chování, imunitní systém a vede ke vzniku různých nemocí. Klasické příklady mající vliv na hromadění škodlivin v těle jsou látky znečišťující životní prostředí, chemikálie způsobující rakovinu, konzervační látky, pesticidy, těžké kovy a průmyslové odpady. Většinu z nich získáváme nevědomě z konvenční kosmetiky, potravinových prefabrikátů, vody a průmyslově pěstovaných plodin. Patogeny jsou ukládány v tkáních a buňkách v celém těle, včetně mozku a zdržují se tam i několik let.

Detox je výborným nástrojem pro posílení imunity. Environmentální toxiny, které se hromadí v našem organismu, jsou zodpovědné za mnoho typů rakoviny, neurologická onemocnění, onemocnění srdce, mrtvici. Naše těla disponují přirozenou funkci detoxikace, která se vypořádává s těmito nebezpečími. Tato schopnost běží na plné obrátky, ale díky nahromadění různých faktorů je potřeba ji ještě podpořit. Pravidelná detoxikace pomáhá posílit fungování imunitního systému a potlačit infekci. Zpomaluje také předčasné projevy stárnutí a napomáhá zlepšit funkce nervového systému. Což nás činí daleko odolnějšími proti stresu. Detoxikace nemusí být zrovna příjemná, obzvlášť v začátcích. Dlouhodobě se jedná o proces, který navrací tělu potřebnou energii a podílí se na jeho celkové rovnováze. Dále se podílí na zlepšení mozkových funkcí, pohotovosti reakcí a zlepšuje kvalitu vlasů, nehtů i kůže.

Jak začít s detoxikací?

Jeden z důležitých faktorů, který bychom měli zohlednit, pokud chceme detoxikovat poprvé, je to, že není dobré začínat příliš zprudka. Nejčastější chybou, které se začátečník dopustí, je touha dosáhnout lepšího efektu různými kombinacemi detoxu. Některé očistné prostředky jsou natolik silné, že mohou samy od sebe uživatele vyřadit „z provozu“ na několik dnů nebo týdnů. Proto není dobrý nápad je kombinovat. Nejlepší je vyzkoušet mírnější formy detoxu a následně, podle toho, jak je snášíme, si přibrat nějaký více „hardcore“ materiál. Pro začátek můžete použít třeba sušenou šťávu z mladého ječmene, která se řadí mezi takzvané superfoods. Je plná vitaminů s antioxidačním charakterem a dodá tělu výborný mix živin, vysoce prospěšných pro celý organismus, pleť, vlasy a nehty. Následně lze plynule přejít na chlorellu, spirulinu nebo detoxikační ájurvédské bylinné směsi. Postupným přechodem zmírníte detoxikační projevy a necháte tělo, aby si zvyklo na jiný režim fungování.

Velmi dobrým pomocníkem pro začátečníky s detoxikací jsou také různé sirupy. Například březový sirup je organismu velmi prospěšný, protože neobsahuje cukr, ale i tak je lahodný a neodradí vás nezvyklou chutí. Pomáhá pročišťovat organismus a zároveň dodává tělu potřebné minerály a vitaminy, poskytuje mu potřebnou regeneraci. Pročišťuje močové cesty a posiluje pocit tělesné svěžesti. Díky obsahu vitaminu C je vhodný pro zlepšení stavu pleti a působí jako antioxidant. Stejně tak je to i u březové šťávy, která může být chutnou náhradou průmyslově slazených limonád. Je bohatá na stopové prvky, vitaminy, minerály a chrání před škodlivými účinky volných radikálů. Pokud jste tedy ještě nedetoxikovali, zkuste si přizvat na pomoc naše pomocníky od Weledy nebo Naturalisu. Uvidíte, že vám prospějí na těle i duchu.

Související produkt
BIO Mladý ječmen, sušená šťáva 200 g
Naturalis / 765 Kč
Sušená šťáva z mladého ječmene je ideální na přípravu nápoje nebo ho můžete přidat do kaší apod.
Detail produktu