Sdílejte článek z magazínu
Zadejte e-mailovou adresu toho, komu chcete článek poslat. Nakonec napište své jméno, ať dotyčný ví, kdo mu článek zasílá.
Článek už putuje dál, děkujeme za sdílení.

GUARANAPLUS: zázračné přírodní doplňky stravy i pro vegany

Guaranaplus zdroj: Guaranaplus

Doplňky stravy jsou, jak už název napovídá, k doplnění naší běžné stravy. Konkrétně jsou skvělým způsobem, jak dodat tělu nezbytné vitamíny, minerály, stopové prvky a jiné látky s nutričním účinkem, které běžná strava nemusí obsahovat v potřebném množství. 

Ale ani vyvážená a pestrá strava není vždy zárukou dostatečného příjmu živin důležitých pro správné fungování celého organismu. Na vině může být kvalita dnešních potravin, kdy se nejen do ovoce a zeleniny dostává spoustu toxinů a škodlivin ze životního prostředí. 

Chcete-li mít jistotu, že svému tělu poskytujete opravdu všechny potřebné látky, začněte pravidelně užívat přírodní doplňky stravy, které jsou bez zbytečných přísad a konzervantů. Zkuste třeba ty od české značky Guaranaplus.

O značce

Česká značka doplňků stravy z čistě přírodních surovin je rodinnou firmou bratří Miroslava a Bronislava Háblových. Její příběh započal v roce 2009, kdy se bratr Bronislav vrátil z pracovní cesty z Brazílie, kde pobýval celý měsíc a kde se také seznámil s úžasným potenciálem guarany (Paulinie nápojná), kterou tam na vlastní kůži vyzkoušel. 

Byl z ní tak nadšený, že po návratu domů ihned zavítal do lékárny, aby si balení tohoto přírodního zázraku koupil. K jeho překvapení ale účinky nedosahovaly zdaleka takových kvalit, na které byl zvyklý z Brazílie. Vyzkoušel snad všechny možné dostupné guaranové produkty na českém trhu, ale s žádným nebyl dostatečně spokojený.

Hlavou mu neustále kolovala myšlenka PROČ? Pídil se tedy po příčině a došel k závěru, že nabízené produkty se ani zdaleka nepřibližují pravé guaraně, jakou znal. Víceméně se jednalo o náhražky s minimálním nebo dokonce žádným obsahem pravé guarany a extrakt byl často nastavován syntetickým kofeinem

V hlavě se mu zrodila osvícená myšlenka - co takhle pravou brazilskou guaranu do Čech dovážet?! 

Od myšlenky ke skutku už stačil jen krůček a nová značka doplňků stravy byla na světě. Spokojení zákazníci opakovaně jevili zájem nejen o osvědčenou guaranu, ale poptávali i další bylinné výrobky poctivé kvality. A tak do svého portfolia postupně zařadili produkty z 16 různých, čistých bylinných složek.

Co značka nabízí?

Guaranaplus nabízí doplňky stravy pouze z přírodních surovin pocházejících z ekologického zemědělství od pečlivě vybraných dodavatelů. 

Suroviny jsou zpracovávány pomocí těch nejšetrnějších postupů a z těchto ingrediencí pak vznikají doplňky stravy v absolutně čisté přírodní formě, případně jsou při výrobě použita nezávadná pojiva

Neobsahují žádná umělá barviva, konzervanty ani jiné syntetické látky, také jsou bez obsahu lepku, sóji a živočišných složek. 

Díky celulózovému obalu kapslí je do svého jídelníčku mohou bez obav zařadit i vegetariáni a vegani

Sortiment Guaranaplus zahrnuje například chlorellu, macu, acai, kotvičník nebo třeba ženšen, ale i populární sladidlo panelu či ašvagandu.

Vyzkoušeli jsme: Ašvaganda, kapsle 100 ks

Ašvaganda (Vitánie snodárná, ze sanskrtu přeloženo jako “síla hřebce”) je určena k posílení imunity a celkové regeneraci organismu. 

Z pohledu ajurvédy se řadí k jedné z nejcennějších bylin s blahodárnými účinky na lidský organismus - pomáhá při stresu a únavě, zlepšuje paměť a koncentraci, zpomaluje degeneraci mozkových buněk a pravidelným užíváním taktéž napomáhá ke zlepšení pleti

Já jsem kapsle guarany užívala pravidelně po dobu jednoho měsíce, poté spíš nárazově tak 1 - 3 kapsle týdně, jak jsem si vzpomněla.

Kapsle jsem brala vždy po jídle, nikdy ne na lačný žaludek, a zapila dostatečným množstvím vody. 

Postřehy:

Mnohdy jsem se cítila unavená díky nedostatku kvalitního spánku, s čímž souviselo i časté střídání nálad a pocit vyčerpání. Ašvaganda, mimo jiné, přispívá k duševní pohodě, pravidelným užíváním se mi kvalita spánku zlepšila a já se cítila méně unavená. 

Takže za mě jednoznačně přínos má a v užívání budu určitě pokračovat. Nejen kvůli lepšímu spánku, ale také kvůli udržení celkové vitality organismu. 

 

Zázračné přírodní bylinky od Guaranaplus: