Sdílejte článek z magazínu
Zadejte e-mailovou adresu toho, komu chcete článek poslat. Nakonec napište své jméno, ať dotyčný ví, kdo mu článek zasílá.
Článek už putuje dál, děkujeme za sdílení.

Esenciální olej Hřebíček

Esenciální olej Hřebíček Hřebíček je nejen zdravé a chutné koření, ale především zdroj velmi univerzálního esenciálního oleje.
Renata Ježková
5,0 5
7

Přejít na sekci článku:

Hřebíčkový olej v kosmetice

Hřebíček zdroj: shutterstock.com

Kvůli svojí síle bývá málokdy používán v kosmetice, ale když tomu tak je, tak má velmi efektní účinky. Vzhledem ke svému širokému antiseptickému působení je vynikající v péči o aknózní pleť a pokožku. Je možné přidat jej do krémů či pleťových a tělových mlék, případně jej používat na obklady. Rychlý a velmi účinný obklad získáme při smíchání pár kapek oleje s teplou vodou a po řádném protřepání nastříkáme na suchý ručník, který následně použijeme jako obklad. Velmi dobrým pomocníkem v péči o aknózní nebo problematickou pokožku je i hřebíčkový hydrolát či pleťová voda. Tu si však můžeme vyrobit sami přidáním pár kapek hřebíčkového oleje do naší běžné pleťové vody, kterou pak ale musíme před použitím vždy řádně protřepat.

Výborně působí hřebíčkové obklady při unaveném očním okolí, neboť podpoří cirkulaci krve, která má za následek stimulaci a viditelné omlazení pokožky. V takovém případě je potřeba dát velký pozor na ředění oleje a kombinovat jej tak, aby i nosný olej měl pozitivní účinek na oční okolí (mandlový, jojobový…). Je také účinný při léčbě ječného zrna, takže v případě, že na něj trpíte, zařaďte hřebíčkové obklady do své pravidelné kosmetické péče a odměnou vám bude nejen vymizení totho problému, ale navíc i rozzářené a pěstěné oční okolí bez vrásek.

Pro své analgetické působení je oblíbeným přídavkem do masážních krémů, olejů nebo obkladů. Pomáhá odtranit bolest, působí protizánětlivě a jeho vůně přináší uvolnění jak fyzické, tak psychické. Je velmi účinný při artritidě, revmatizmu nebo svalových potížích, u kterých hrozí zánět. Je ale stále třeba mít na paměti, že hřebíčkový olej je velmi dráždivý jak pro pokožku, tak pro sliznice a vždy jej naředit raději více než méně. Olej lisovaný z plodů je jemnější a tudíž pro použití na pokožku vhodnější.

Související produkt
Hřebíček, plody 10 ml
Nobilis Tilia / 189 Kč
Čistá rostlinná silice z hřebíčku ulevuje od chronických bolestí svalů a kloubů, má silné prohřívací účinky a podporuje přirozenou regeneraci pokožky. Zároveň působí v trávicím a dýchacím systému.
Detail produktu