Sdílejte článek z magazínu
Zadejte e-mailovou adresu toho, komu chcete článek poslat. Nakonec napište své jméno, ať dotyčný ví, kdo mu článek zasílá.
Článek už putuje dál, děkujeme za sdílení.

4 důvody pro přírodní deodoranty

4 důvody pro přírodní deodoranty Přírodní deodoranty jsou šetrné a voňavé.
Hana Bartušková
5,0 5
13

4 důvody pro přírodní deodoranty zdroj: shutterstock.com

Námitky proti přírodním deodorantům jsou jasné. Nikdy nejsou tak účinné jako chemická ochrana proti pocení. Mají taky jiné vůně. A přírodní alternativy možná dokáží bojovat proti nepříjemnému zápachu, ale proti potu často nemají šanci. Tam to příroda občas prohrává na plné čáře. Jsou sice přírodní látky, které dokáží částečně omezit pocení, ale 100% suché podpaží vždy a za všech okolností vám tak nějak příroda nedá. Proč tedy vůbec ty přírodní deodoranty používat? Voní jinak, proti potu nejsou úplně spolehlivé a není prostě jednodušší si koupit pořádný antiperspirant deodorant v nejbližší drogerii?

Přírodní deodoranty neobsahují toxické látky

Hodně se o tom v poslední době mluví. Parabeny, ftaláty, triclosan. Umělé parfemace nebo alkohol. A v případě antiperspirantů jsou to zase soli hliníku. Všechny ty škodlivé látky, které dlouhodobě můžou pronikat do pokožky, nejsou našemu tělu vůbec přirozené a jsou podezírané, že organismu dokonce i škodí. Tak přesně všechny tyto látky přírodní deodoranty neobsahují. Místo toho v nich najdeme minerální soli, esenciální oleje, pečující másla nebo rostlinné výtažky. Například deo spreje od Weledy jsou jen kombinací vody, rostlinného alkoholu a esenciálních olejů, spolu s přírodními látkami, které pomáhají bojovat proti pocení.

Voní jako rozkvetlá zahrada

Už jste se někdy zamilovali do přírodní čisté vůně rozkvetlé levandule? Ale ten pravý deodorant s touto vůní jste ještě nenašli? Ty čisté přírodní vůně je totiž třeba hledat zase jenom u přírody. Místo umělých parfemací, které jsou v drogeriích u deodorantů běžné, najdete u přírodních alternativ vůně bylinek, květin nebo olejů. Máte rádi třeba růže? Sáhněte po deodorantu od Weledy. Velkou výhodou přírodních deodorantů je také to, že se mnohem snáze smíchají s vůní vašeho oblíbeného parfému a zbytečně ji nepřebijí jako některé umělé parfemace deodorantů z drogerie.

Nevysušují a nedráždí

Vekou výhodou přírodních deodorantů je také to, že jsou velmi šetrné k pokožce. Nevysušují, zbytečně nedráždí, naopak o pokožku v podpaží dokáží pečovat s jemností a něhou. Deo kuličky od Mádary jsou přesně takové. Kromě kamence, který bojuje proti potu, obsahují Mádara deodoranty i rostlinné výtažky pro péči, glycerin pro hydrataci a růžovou vodu pro spokojenou pokožku. Ovoněné jsou bylinkami a éterickými oleji.

Je přirozené se potit

Pocení je jedním z přirozených samoregulačních procesů v těle, a přestože nám může připadat velmi otravné, je především prospěšné pro naše tělo. Pocením se tělo ochlazuje v extrémních teplotách nebo při nadměrné fyzické námaze, a pomáhá tak regulovat optimální tělesnou teplotu. Pokud použijete opravdu účinný antiperspirant, tak sice zabráníte pocení, ale zároveň tělu narušíte jeho přirozené funkce. Navíc na pocení není nic špatného, ze společenského hlediska je mnohem horší pach, který se z potu tvoří. A pachu dokáží zabránit i přírodní deodoranty, a to i bez toho, aby omezovaly tyto důležité přirozené tělesné funkce.

Související produkt
Citrusový deodorant 100 ml
Weleda / 315 Kč
Citrusový deodorant pečuje o citlivou pokožku podpaží a zároveň eliminuje vznik tělesného zápachu díky obsahu éterických olejů. 
Detail produktu