Sdílejte článek z magazínu
Zadejte e-mailovou adresu toho, komu chcete článek poslat. Nakonec napište své jméno, ať dotyčný ví, kdo mu článek zasílá.
Článek už putuje dál, děkujeme za sdílení.

Menstruační kalhotky pro pocit bezpečí, pohodlí a spolehlivosti každý den

Menstruační kalhotky Sayu a Saforelle zdroj: Sayu a Saforelle

Menstruační kalhotky jsou na trhu relativně novou záležitostí a představují elegantní, pohodlnější ale hlavně zdravější a ekologičtější alternativu klasickým vložkám či tamponům. Jsou jemné, tenké, bez chemických látek a na první pohled nerozeznatelné od klasického spodního prádla. Nemusíte se bát, že se vám posune vložka nebo proteče tampon, spolehlivě ochráníte sebe i přírodu.

Už žádný nerozložitelný odpad

Věděli jste, že každá žena za svůj život vyprodukuje až 150 kg odpadu v podobě použitých vložek či tamponů…? 

To už je pořádná hromádka biologicky nerozložitelného odpadu, se kterým se naše planeta musí vypořádat. Pojďme společně malými krůčky dojít k velkým změnám.

Revoluční ochrana během vaší periody

Pratelné menstruační kalhotky se hodí jak během období menstruace, tak jako pojistka před očekávaným cyklem, pojistka k menstruačnímu kalíšku a ocení je i ženy, které trápí problémy s inkontinencí nebo sportovkyně pro jejich pohodlí a funkčnost. Nikde nic netlačí a přitom perfektně přilnou k pokožce. Jsou proto ideálním společníkem při cestování.

Během slabé až středně silné menstruace jsou kalhotky vhodné i na noc bez obav z ušpiněného prostěradla. 

Od běžného spodního prádla se na první pohled neliší, rozdílem je jejich funkčnost. Kalhotky tvoří technologicky skvěle propracovaná absorpční vrstva tenká pouhé cca 3 mm. Kalhotky jsou nejen nepropustné, ale také prodyšné. Dostupné jsou v několika velikostech a střizích, včetně elegantní varianty s krajkou, takže žádné strachy, že by šlo o nějaké asexuální bombarďáky.

Jak menstruační kalhotky fungují

Veškerá krev je odváděna do spodní neprosáknutelné části a vy se díky tomu můžete cítit zcela v suchu a bezpečně po dobu 8 až 12 hodin. Vícevrstvá textilní technologie s antibakteriální úpravou zabrání tvorbě bakterií, ale i nepříjemného zápachu a pocitu vlhkosti. 

 • Savá vrstva - odvádí veškerou tekutinu
 • Antibakteriální vrstva - zabraňuje množení bakterií a tvorbě zápachu
 • Nepropustná vrstva - zabraňuje prosáknutí tekutiny

Pro koho jsou kalhotky vhodné?

Menstruační kalhotky jsou ideální pro ženy všech věkových kategorií. Při slabé a střední menstruaci plně nahradí vložky a tampony, při silné menstruaci se doporučuje kalhotky nosit jako pojistku k menstruačnímu kalíšku nebo tamponu. 

Kolik ks kalhotek si mám pořídit?

Doporučujeme pořídit 2 až 3 kusy ultra absorpčních kalhotek, tak abyste pokryla celý menstruační cyklus vzhledem k jejich praní. Pokud jste však menstruační kalhotky nikdy nezkoušela, napoprvé otestujte nejprve jeden pár v poklidu domova, zároveň tak zjistíte sílu vaší menstruace a tím maximální dobu nošení kalhotek na jeden zátah.

Jak se o menstruační kalhotky starat?

Kalhotky před prvním použitím opláchněte ve vlažné vodě, aby se plně aktivovala jejich savá vrstva. 

Po použití je stačí vymáchat ve studené vodě (pro lepší odstranění krve) a poté je můžete bez obav vyprat s běžným prádlem v pračce na 40 °C. Nebojte, kalhotky nepouští. Vydržet by vám měly až 100 pracích cyklů. 

Při praní použijte tekutý prací gel a naopak se vyhněte sypkému pracímu prášku, bělidlu a aviváži, mohla by se narušit savá membrána. Kalhotky nechte volně uschnout, nedávejte je do sušičky.

Z naší nabídky si momentálně můžete vybrat ze dvou nově zalistovaných značek menstruačních kalhotek - české SAYU a francouzské Saforelle.

Výhody a nevýhody menstruačních kalhotek

Stále polemizujete nad tím, zda do menstruačních kalhotek investovat či nikoliv? Pojďme si ve zkratce shrnout výhody a nevýhody nošení menstruačních kalhotek, které vám možná usnadní rozhodování, zda se vám jejich koupě skutečně vyplatí.

VÝHODY 

 • Ekologie
 • Dlouhá životnost (při správném zacházení vydrží až 2 roky)
 • Moderní design
 • Spolehlivost
 • Odolnost
 • Savost
 • Prodyšnost
 • Nevytváří nepříjemný zápach
 • Diskrétnost
 • Komfort při nošení, nikde se nic neposouvá
 • Snadná údržba
 • Pratelnost
 • Jsou vhodné pro ženy všech věkových kategorií
 • Ideální i při problémech s inkontinencí
 • Vhodné k nošení samostatně, na noc nebo jako pojistka ke kalíšku či tamponu
 • Komfortní řešení při sportu
 • Ideální pro cestování

 

NEVÝHODY

 • Nutnost praní
 • Vyšší počáteční investice 
 • Nutnost pořídit více kusů
 • Komplikovanější výměna mimo domov

 

 

 

 

 

 

 

 

O značce SAYU

SAYU je česká rodinná firma, která byla založena v roce 2019. Rok před samotným založením se zakladatelé intenzivně věnovali vývoji technologie, navrhování střihů, hledání kvalitních materiálů a výrobců. 

Na českém trhu dosud chyběl výběr menstruačních kalhotek, který by splňoval jejich představu o kvalitě, designu, provedení a funkčnosti. Na nových modelech a zdokonalení technologie neustále pracují.

O značce Saforelle

Francouzská značka Saforelle vznikla v roce 1989 z nápadu doktora a dvou farmaceutů, expertů na fytoterapii, vytvořit účinný a jemný kosmetický produkt pro ženskou intimní hygienu.

Jejich výzkum v oblasti nejvhodnějších ingrediencí je zavedl k vlastnostem Arctium lappa (lopuchu). Kombinací extraktu z jeho kořene spolu s jemnými ingrediencemi vznikl první produkt Saforelle: jemný mycí gel. 

Mnoho studií následně prokázalo jeho účinek a toleranci. Dnes všechny produkty osobní hygieny řady Saforelle vznikají z extraktu kořene Arctium lappa, aby zklidnily podráždění a zpříjemnily každodenní intimní hygienu. 

V našem sortimentu na vás čekají od značky Saforelle menstruační kalhotky, které představují novou generaci dámských hygienických pomůcek

Jak menstruační kalhotky obstály u nás?

Menstruační kalhotky Saforelle

Jednalo se o moji první zkušenost s menstruačními kalhotkami a nemůžu si vynachválit. Skvěle padnou, ani v nejsilnějších dnech neprotečou a napříč počáteční vyšší investici, z dlouhodobého hlediska je to jednoznačně skvělá volba. 

Testovala jsem po celý den a nevynechala ani sport - konkrétně běh a jízdu na kole, vše sedělo perfektně jak má a za celý den jsem nepociťovala žádné náznaky nekomfortu, ba naopak. 

Kalhotky jsou vyrobeny z velmi příjemného materiálu. Jedná se o francouzského výrobce, takže co se týče výběru velikosti, určitě sáhněte po velikosti o číslo větší než běžně nosíte. Z vlastní zkušenosti můžu potvrdit, budete se cítit příjemněji a pohodlněji. 

Za mě mají kalhotky i velký palec nahoru jakožto skvělá ekologická alternativa k běžným hygienickým vložkám a tamponům. Rozhodně doporučuji vyzkoušet všem dámám!

Menstruační kalhotky Sayu

Dlouho jsem váhala a nakonec jsem se odvážila vyzkoušet menstruační kalhotky SAYU. Musím říct, že na první pohled se mi moc zalíbil design - nejsou vůbec odpudivé, vypadají zkrátka jako klasické spodní prádlo s krajkou.

Před vyzkoušením jsem je nejdříve vyprala dle návodu v pračce na teplotu 40 °C a následně jsem je nechala volně uschnout.

Byla jsem příjemně překvapená, že opravdu seděly jako klasické kalhotky - nepoznala jsem rozdíl. Vnitřní vrstva je jemná a měkká, kalhotky jsou tak na delší nošení moc příjemné - nikde nedráždí ani netlačí.

Kalhotky jsem vyzkoušela v prvních dnech menstruace, kdy mám menstruaci silnější. Nosila jsem je kolem 8 hodin a cítila jsem se skvěle, ani jsem je na sobě necítila. 

Nejlepší je pořídit si rovnou 2 kusy a více, protože kalhotky bohužel do druhého dne nestačí uschnout.

Za sebe určitě doporučuji všem ženám kalhotky vyzkoušet, není se čeho bát.

 

Ciťte se i během menstruace příjemně a přitažlivě s menstruačními kalhotky od Saforelle a Sayu: