Sdílejte článek z magazínu
Zadejte e-mailovou adresu toho, komu chcete článek poslat. Nakonec napište své jméno, ať dotyčný ví, kdo mu článek zasílá.
Článek už putuje dál, děkujeme za sdílení.

OrganiCup. Zdravější, ekologičtější a ekonomičtější řešení intimní hygieny

Menstruační kalíšky od OrganiCup zdroj: OrganiCup

Menstruační kalíšek. Znáte? Používáte? Pro jedny zatím nevyzkoušená a rozporuplná novinka, pro druhé nedocenitelný vynález, který by už nedaly z ruky. Ačkoliv se první kalíšky vyráběly už v 80. letech 20. století, do většího podvědomí se dostávají až nyní a to především díky sociálním sítím, které bourají tabu ohledně dámské intimní hygieny a ne jedna influencerka se k používání kalíšků hrdě hlásí. 

V každé dámské kabelce/batůžku, kromě dalších veledůležitých nezbytností…, beze sporu najdete i náhradní tampon nebo vložku. A určitě se společně shodneme na tom, že právě jednorázové hygienické pomůcky, včetně těch menstruačních, jsou velký ekologický problém. Proto značka OrganiCup přináší inovaci v podobě menstruačních kalíšků, které vám během vašich dnů poskytnou bezpečí, jistotu a potřebný komfort. 

Ekologičtější, ekonomičtější a bezpečnější varianta pro vaši menstruaci

Dánská značka OrganiCup, jejíž manifestem je heslo #NewPeriod,  byla založena v roce 2012 v Kodani za účelem zlepšení menstruačního zdraví a pohodlí v osobním, kulturním i globálním měřítku.

Nabízí kvalitní menstruační kalíšky ze 100%  lékařského a zdravotně nezávadného silikonu, čímž bojují proti nadměrné produkci odpadu z konvenčních dámských hygienických potřeb a také proti zbytečnému vystavování se chemii, kterou vložky či tampony obsahují. Sliznice jsou totiž díky svému tenkému povrchu daleko citlivější a dokáží snadno absorbovat větší množství chemikálií než pokožka našeho těla. 

Během dvou let jedna žena použije průměrně 528 tamponů/vložek. To je dost na to, abychom se zaměřily nejen na hezké obaly a trendy, kterými nás zahlcují reklamy, ale také na kvalitu a především složení materiálů… 1 menstruační kalíšek, vzhledem k opakovanému použití, šetří nejen vaše zdraví, ale i vaši peněženku a životní prostředí. 

Jako o každou pomůcku i o kalíšek je důležité správně pečovat. Aby vám váš nejintimnější přítel sloužil bez problémů co nejdéle, mají OrganiCup v nabídce i speciální čisticí ubrousky k vyčištění menstruačního kalíšku ve chvíli, kdy nemáte přístup k vodě nebo intimní mycí gel, který slouží nejen k osobní hygieně, ale také k vyčištění vašeho menstruačního kalíšku. Má vyvážené pH a je hypoalergenní.

Výhody kalíšku:

 • neobsahuje chemikálie (chlor, syntetická vlákna, dioxiny, plasty, parfemace, barviva, ftaláty)
 • nevytváří další odpad (vydrží 5 i více let)
 • nemnoží se na něm bakterie
 • neabsorbuje přirozené tělní sekrece
 • nevytváří zápach
 • snadná manipulace 
 • spolehlivý
 • výdrž až 12 hodin (podle síly menstruace)
 • ergonomicky se přizpůsobí děložní stěně
 • vhodný pro všechny aktivity včetně plavání
 • certifikace FDA and AllergyCertified

 

Udělejte si své ženské dny příjemnější s OrganiCup: