Sdílejte článek z magazínu
Zadejte e-mailovou adresu toho, komu chcete článek poslat. Nakonec napište své jméno, ať dotyčný ví, kdo mu článek zasílá.
Článek už putuje dál, děkujeme za sdílení.

Přírodní bělení zubů

Přírodní bělení zubů Zuby se postupem času opotřebovávají a ztrácí svou původní bělost.
Jana Konečná
5,0 5
2

Přejít na sekci článku:

Které potraviny zuby přirozeně čistí?

Které potraviny zuby přirozeně čistí? zdroj: shutterstock.com

Mezi přirozené čističe zubů patří mrkev. Kromě toho, že pojídání mrkve čistí povrch zubů, obohatí vaše tělo také o betakaroten, provitamin vitaminu A. Dále je bohatá na hořčík, vápník, selen a další mikroživiny. Posiluje sklovinu zubů a upravuje střevní mikroflóru. Nejlepší je, když si syrovou mrkev zakápnete ještě nějakým kvalitním, za studena lisovaným rostlinným olejem. Ten totiž zlepší vstřebávání vitaminů rozpustných v tucích a je zároveň nezbytný pro přeměnu betakarotenu na vitamin A.

Výbornou potravinou pro náš chrup jsou jahody. Obsahují totiž kyselinu jablečnou, která odstraňuje nehezké zabarvení zubů. Jejich textura leští sklovinu bez toho, aby ji poškozovala a zuby tak přirozeně projasňuje. Čerstvé jahody můžete zařadit do svého jídelníčku, nebo si překrojenou jahodou přímo vyčistit zuby a namasírovat dásně, či si rozmačkanou jahodu přidat do domácí čerstvé zubní pasty jako bělicí ingredienci.

Mezi další potraviny přirozeně bělící zuby patří špenát a obecně všechny zelené potraviny. Listová zelenina je navíc bohatá na vápník, který zuby posiluje a zpevňuje. Dále obsahuje samozřejmě chlorofyl, jenž pomáhá bojovat s nepříjemným dechem a detoxikovat organismus. Kromě chlorofylu obsahuje listová zelenina spoustu dalších účinných látek a mikroživin. Mezi ty nejvýznamnější patří kyselina listová, která působí preventivně proti rakovině kůže.

Související produkt
Ájurvédské kafe Brahmi 50 g
DNM / 97 Kč
Kávovina Brahmi je vyrobena z čekanky lékařské a brahmi. Toto čekankové kafe je silné a chuťově výrazné, poslouží jako kvalitní náhražka klasické kávy.
Detail produktu