Sdílejte článek z magazínu
Zadejte e-mailovou adresu toho, komu chcete článek poslat. Nakonec napište své jméno, ať dotyčný ví, kdo mu článek zasílá.
Článek už putuje dál, děkujeme za sdílení.

Přírodní bělení zubů

Přírodní bělení zubů Zuby se postupem času opotřebovávají a ztrácí svou původní bělost.
Jana Konečná
5,0 5
2

Přejít na sekci článku:

4 multifunkční suroviny, které se postarají nejen o vaše zuby

4 multifunkční suroviny, které se postarají nejen o vaše zuby zdroj: biooo.cz - Mája Ráblová

1Naprosto univerzální surovinou, která by neměla chybět v žádné domácnosti je kokosový olej. Má výborné dezinfekční účinky a zuby jemně bělí. Můžete jej použít jako základ do domácí pasty nebo si s ním samotným vyčistit zuby. Díky své příjemné kokosové chuti a vůni je také vhodný na oil pulling metodu, s pomocí které vyčistíte nejen zuby, ale i celou dutinu ústní. Kokosový olej vám rozhodně nemusí nečinně ležet na poličce a čekat jen na čištění zubů. Můžete jej použít i na vaření, jako zábal na vlasy, na promazání celého těla apod.

2Další multifunkčnější potravinou je kurkuma. Můžete si ji sypat do kari, ale také si s ní vyčistit zuby. Kurkuma zabarví do žluta vše, kromě vašich zubů! Je to tak, toto charakteristicky žluté indické koření má na zuby výrazné, avšak šetrné bělící účinky. Rozdíl poznáte už po týdnu pravidelného čištění. Po každém čištění kurkumou si pak zuby ještě vyčistěte klasickou pastou a pořádně vypláchněte. Zbavíte se tak žlutého nádechu na jazyku a dásních. Kromě bělících účinků má kurkuma také pozitivní účinky na naše zdraví. Celkově zuby posiluje, zpevňuje dásně a zabraňuje jejich krvácení. Působí protizánětlivě i mimo ústní dutinu. Je bohatá na antioxidanty, zlepšuje zažívání a posiluje kardiovaskulární systém.

3Surovinou s dlouhodobou tradicí v péči o zuby patří masticha. Počátek jejího používání lze dohledat až do období starověkého Řecka. Masticha zuby čistí, bělí a také působí antibakteriálně. Můžete si ji užít přímo v jejím surovém stavu, ve formě žvýkaček, či přímo pasty na zuby.

4Poslední z multifunkčních potravin, které můžete použít nejen na bělení zubů, je zelený jíl. Má velmi jemné abrazivní účinky nejen na naši pleť, ale může se užívat i vnitřně. Dokonale čistí a jemně i bělí povrch zubů, bez toho, aby poškodil sklovinu. Zároveň posiluje i dásně. Kromě čištění zubů jej můžete použít i jako masku na obličej, přidat jej do koupele, či si s ním umýt vlasy.

Související produkt
Zelený jíl vysušený sluncem 1 kg
Argital / 294 Kč
Zelený jíl vysušený sluncem díky svému původu obsahuje množství stopových prvků nacházejících se v mořské vodě. Bohaté složení jílu pokožku čistí a vyživuje a je vhodný i na vlasy a celé tělo.
Detail produktu