Sdílejte článek z magazínu
Zadejte e-mailovou adresu toho, komu chcete článek poslat. Nakonec napište své jméno, ať dotyčný ví, kdo mu článek zasílá.
Článek už putuje dál, děkujeme za sdílení.

Zuby – pohroma huby

5,0 5
1

Zuby – pohroma hubyzdroj: biooo.cz - Mája Ráblová

… a aby to tak nebylo, tak se o ně musíme pořádně starat! Základem je důkladná zubní hygiena a pravidelné čištění zubů. Pro dokonalou péči pak přidejte i ústní vodu, mezizubní kartáčky, nějaký ten ústní sprej nebo mastichu pro takové to domácí žvýkání. Správná péče o zuby se vyplatí, zuby totiž máme jenom jedny a je mnohem lepší jakýmkoliv problémům s nimi předcházet, než potom trávit hodiny v zubařském křesle.

Přejít na sekci článku:

Čistit, čistit, čistit!

Čistit, čistit, čistit!zdroj: shutterstock.com

Mít zdravé zuby není žádná výhra. Je to dřina. Protože zdravé zuby si musíte prostě zasloužit. I když i dědičnost má určitý vliv, především na kazivost zubů, odolnost skloviny nebo zdraví dásní, pravidelná ústní hygiena je prostě základ. A bez čištění zubů dvakrát denně se prostě zdravých a silných zubů nedočkáte.

Základem čištění je vždy technika. Ono totiž nestačí kartáčkem jen tak pošmudlit, je nutné důkladně vyčistit všechna zákoutí a kartáčkem setřít všechny zuby. Pokud si nejste technikou jistí, tak určitě navštivte zubní hygienu, kde vám ukáží tu správnou techniku a také pomůžou vaši stávající techniku vylepšit. Ve zkratce: je mnohem účinnější čistit zuby krátkými stíravými pohyby nahoru a dolů místo krouživých a zuby byste si měli čistit alespoň dvě minuty. Při čistění také nezapomeňte na pravidelné používání mezizubních kartáčků nebo alespoň zubní nitě.

Kromě techniky potřebujete samozřejmě i kartáček a nějakou tu zubní pastu. Kartáček je důležitý především pro zdraví dásní, protože příliš hrubý může dásně podráždit. Kartáček tak vybírejte spíše jemnější a také spíše menší velikosti, bude se vám s ním při čištění lépe manipulovat. Pastu pak volte podle svých osobních preferencí. Třeba solná pasta od Weledy je sice skvělá a vyčistí zuby do čista jako žádná jiná, ovšem na druhou stranu její chuť je hodně neobvyklá a možná si na ni ani nezvyknete. Skvělé jsou zubní pasty třeba s bylinkami nebo s mátou a určitě je mnohem lepší vybírat mezi pastami s čistě přírodním složením. Tak totiž zuby nejen vyčistíte, ale zároveň se vyhnete škodlivým chemikáliím.