3 tipy z Biaaa, které vás hodí do pohody

5,0 5
2

3 tipy z Biaaa, které vás hodí do pohodyzdroj: shutterstock.com

Začíná březen. Přesně ten měsíc, kdy už po Vánocích pomalu odeznívá tik v pravém oku a kdy už člověk začíná dohánět onen sváteční spánkový deficit. I přesto však máme pocit, že jde o poměrně depresivní měsíc, jelikož čekání na jaro nám občas překazí ze dne na den zimní nadílka. Zaplaťpánbu jsme přišli na pár věcí, které nás drží skoro až zenovém klidu.

Když se nám před Vánoci vrátil jeden balíček s rozbitou lahvičkou ájurvédských tabletek Klidná mysl, usoudila naše chytrá vedoucí skladu, že nejlepším možným řešením bude tabletky rozdat sobě a skladníkům. Dodneška nám nikdo neřekl, kolik si toho tenkrát vzali, ale ten den zavládl na skladě klid, vánoční pohoda a dokonce i mír. Že to možná trochu přepískli s dávkováním nám ostatním došlo až ve chvíli, kdy se skladníci dobrovolně rozhodli nadělat si pár hodin přesčas, aby se „všechno v klidu do zejtřka stihlo.“

Druhý den ráno se navíc přišlo na to, že nejlepší účinky má Klidná mysl když se bere hned po snídani. To už je prý člověku celý den všechno jedno. Ráno vstanete za tmy, vyrazíte do zimy a mrazu, ujede vám před nosem bus a ještě dřív, než se stačíte dobelhat do kanceláře, tak vám začínají zvonit telefony. Když dorazíte, čeká na vás 64 emailů, jenž se vám jen přes noc nahromadily ve schránce. Ale s vámi celá ta vánoční hysterie ani trochu nehne.

3 tipy z Biaaa, které vás hodí do pohody

Druhý případ je ten, kdy se nedaří usnout. Na to jsem zase expert já. Při procházení celého dne si tak dlouho rekapituluju to, zda jsem na nic nezapomněla, až mi v 3:04 dojde, že zřejmě „přirozeným způsobem“ nezaberu. Na podobnou hru myšlenek, kdy mozek jednoduše odmítá vypnout a spát, se mi zase osvědčily Bachovy noční Rescue Remedy kapičky. Upřímně nepočítám, kolik si jich kapu, ale během chvilky mě přemýšlení přestává bavit a nezbývá mi tak nic jiného než sladce usnout.

Na zklidnění v dobách zkouškového a vyššího partnerského napětí bereme i kozlík lékařský. Jen naše bývalá kolegyně Darya říká, že kromě uklidňujícího efektu má rovněž efekt těžce uspávací, což právě při řešení partnerské krize asi není úplně ideální.

S trochou štěstí však máme po zkouškovém i po Vánocích, a tak nám na dobrou náladu stačí – když tedy je na domácí frontě klid - to výborné kafe, co dělají hned za Kotvou v Coffee Cube. A tímto jim spíše chceme poděkovat, než dělat neplacenou reklamu :-)