Sdílejte článek z magazínu
Zadejte e-mailovou adresu toho, komu chcete článek poslat. Nakonec napište své jméno, ať dotyčný ví, kdo mu článek zasílá.
Článek už putuje dál, děkujeme za sdílení.

Jak na těkavou mysl a vyšší sebedůvěru?

Jak na těkavou mysl a vyšší sebedůvěru? Jak správně relaxovat, být nabitý energii a zvládat zaměstnání?
Iva Lhotská
5,0 5
1

Přejít na sekci článku:

Co funguje na zklidnění mysli?

Co funguje na zklidnění mysli? zdroj: shutterstock.com

Jak jsem zmínila již výše, každému je šité na míru něco jiného. A hlavně někdo si toho třeba potřebuje vyzkoušet víc, aby se mohl rozhodnout, jakým směrem se bude dále ubírat. Každopádně je to o tom, abychom našli každý sám sebe a přijali se se všemi svými klady a zápory. Teprve pak budeme schopni naplno a bez jakýchkoli očekávání pomoci ostatním. Takovou univerzální metodou, jak se zklidnit je přinejmenším relaxace či meditace. Pokud vám nejde meditovat, určitě vám nepomůže se do ní nějakým způsobem nutit. Vyzkoušejte přirozený nenáročný pohyb, třeba pomalejší chůzi. Některým jedincům sice vyhovuje běh či se zničit v posilovně, jenže mi dovolte k tomuto druhu pohybu něco málo poznamenat. Tak především se tímto způsobem probouzí adrenalin. Vím, že lidé, kteří sedí po celý den u počítače v kanceláři, mají pocit, že běhání je pro ně to "pravé ořechové". Ale je to v podstatě jen taková kompenzace sezení - rychlý pohyb a pokus o to zbavit se stresu.

Zkusme se chvíli nad tímto fenoménem pozastavit. Nechci vám tady vnucovat nějaké zaručeně vyzkoušené a fungující způsoby, ale... Když žijeme tím rychlým a nezdravým způsobem plným stresu, jak dlouho to tempo můžeme vydržet?

Pořád se setkávám s více lidmi, kteří chtějí žít ve větším souladu s přírodou a dělat práci, co je baví a naplňuje. Potřebují více být než dělat. Také to je to hlavní, proč tu jsme. Jít do sebe dovnitř, prostě jen tak být. Potřebujeme si udělat čas na to, abychom mohli pracovat se svými emocemi a s prociťováním. Není třeba u toho zrovna ležet na sofa a zpovídat se psychoanalytikovi. I když někomu tyto metody na nějakou dobu mohou pomoci. Stejně to za nás nikdo jiný neudělá!

Související produkt
Sprchový olej relax 125 ml
Saloos / 160 Kč
Sprchový olej Relax vyživuje a hýčká i velmi suchou pokožku už během mytí. Esenciální oleje z bergamotu, růžového dřeva a lemongrass přináší chvíli klidu a odpočinku.
Detail produktu