Sdílejte článek z magazínu
Zadejte e-mailovou adresu toho, komu chcete článek poslat. Nakonec napište své jméno, ať dotyčný ví, kdo mu článek zasílá.
Článek už putuje dál, děkujeme za sdílení.

Domácí sušenky na výlety i ke snídani

Domácí sušenky na výlety i ke snídani Upéct si domácí sušenky vůbec není složité.
Hana Bartušková
4,0 5
2

Domácí sušenky na výlety i ke snídani zdroj: biooo.cz

Ovesné sušenky jsou klasika. A navíc je ani nemusíte kupovat, protože upéct si ovesné sušenky je tak jednoduché, že to zvládne i šestileté děcko. Prostě nasypat vločky, trošku mouky, dobrůtky, které máte rádi... pak už to jen spojíte máslem, za chvilku upečete a hned sníte. Alespoň u nás doma se tyto sušenky většinou moc dlouho nezdrží. A nebo si je necháte na snídani s jogurtem? Zabalit je můžete i na výlet nebo v pěkné krabičce nabídnout návštěvě.

Přejít na sekci článku:

Ovesné sušenky s goji, rozinkami a melasou

Ovesné sušenky s goji, rozinkami a melasou zdroj: biooo.cz

1 hrnek ovesných vloček

½ hrnku špaldové mouky

¼ hrnku třtinového cukru

¼ hrnku strouhaných mandlí

¼ hrnku strouhaných mandlí

½ hrnku goji

½ hrnku hrozinek

70 g másla

1 lžička medu

1 lžička melasy

1 lžičky jedlé sody

1 lžička skořice

Ovesné sušenky s goji, rozinkami a melasou

Smíchejte dohromady všechny sypké ingredience. Ovesné vločky, mouku, cukr, mandle, jedlou sodu a skořici. Rozinky a goji nechte na chvíli namočené ve vodě, můžete je klidně namočit i v rumu, a poté je přidejte k sypké směsi. Vše smíchejte. Máslo nechte rozpustit, přidejte k němu lžičku medu a lžičku melasy. Dobře zamíchejte a přilijte do sypké směsi. Vše spojte, jde to snadno, pokud by vám přišla směs příliš suchá, můžete přidat trošku vody nebo ještě malé množství másla.

Lžičkou pak tvarujte sušenky a pokládejte je na plech v dostatečných rozestupech. Sušenky se při pečení trošku rozplácnou, tak aby se neslepily. Pro uhlazenější a sofistikovanější vzhled tvarujte nejdříve rukou kuličky, které pak splácnete na plechu do dokonalého tvaru. Pro rustikálnější a autentičtější podobu nechte tvar nepravidelný, aby vynikly ovesné vločky. Sušenky pečte na zhruba 160 °C, 15 – 20 min. A raději je hlídejte, při vyšších teplotách se rychle se připalují.