Sdílejte článek z magazínu
Zadejte e-mailovou adresu toho, komu chcete článek poslat. Nakonec napište své jméno, ať dotyčný ví, kdo mu článek zasílá.
Článek už putuje dál, děkujeme za sdílení.

Tvarohové košíčky bez mouky

Přejít na sekci článku:

A ještě si zahřešte!

A ještě si zahřešte! zdroj: biooo.cz

Košíčky můžete nechat jen takto. Oříšková krusta s konopnými semínky a tvarohem je skvělá jen tak. Navíc je to i celkem zdravé, doteď jste použili akorát tak pár mandlí, semínek, trošku medu, ždibku másla a tvaroh. Ale jestli se chcete vytáhnout, tak přidejte karamelovou polevu. Ta už není zdravá skoro vůbec, je kalorická jak dávka cukru s máslem... ale je tak dobrá. Budete potřebovat:

50 g cukru

1 lžíce vody

1 lžíce másla

60 ml salka

Smíchejte cukr s vodou a dejte do hrnce. Pořádně míchejte a nechte cukr postupně karamelovět. Cukr bude pomalu hnědnout a houstnout. Dobře ho hlídejte, ať karamel nespálíte a taky ať neprošvihnete ten správný okamžik, kdy přidat salko a máslo. Ten nastane v okamžiku, kdy je karamel už hnědý, ale ještě stále tekutý. Těsně před tím, než začne tvrdnout. Prošvihne se to snadno, tak opravdu hlídejte a míchejte. Pak přidejte máslo a salko, díky tomu karamel nezatvrdne, ale zůstane krásně krémový a vláčný. Polevu dávejte na vychladlé košíčky, tvaroh si sedne a vytvoří na povrchu ďůlek, akorát pro trošku toho karamelu.

BIOOOtip: A pořád to dobře míchejte, jinak se vám udělají v polevě hrudky, stejně jako mně.

Související produkt
Mléčná čokoláda se slaným karamelem 30 g
Dolfin / 53 Kč
Jemná mléčná čokoláda v kombinaci s nasládlou chutí karamelu vám poskytne výjimečný chuťový zážitek. Základem je ta nejlepší belgická čokoláda s minimálně 32% podílem kakaové hmoty.
Detail produktu