Sdílejte článek z magazínu
Zadejte e-mailovou adresu toho, komu chcete článek poslat. Nakonec napište své jméno, ať dotyčný ví, kdo mu článek zasílá.
Článek už putuje dál, děkujeme za sdílení.

Energické a isotonické nápoje Acáo a BIO ISO

zdroj: bio-iso.de

Potřebujete čas od času načerpat energii a povzbudit smysly? Nebo chcete své tělo během sportovních aktivit hydratovat a doplnit potřebné látky a minerály? Odpovědí mohou být novinky Acáo a BIO ISO.

Cílem obou značek je dodávat na trh zdravé a funkční potraviny z těch nejlepších organických surovin. Značky zároveň myslíš na ohleduplnost k životnímu prostředí. Navíc bez použití lepku a nebo živočišných produktů.

Acáo

Pod značkou Acáo naleznete prémiové bio organické energetické nápoje bez přidaného rafinovaného cukru a s minimem kalorií. Obsahují kofein ze zelené kávy a extrakt z guarany. Ty se postarají o rychlé dodání energie, která však odeznívá postupně. Což je zajímavý rozdíl mezi nimi a klasickou kávou, kdy cítíte rychlý nástup energie a stejně tak rychle energie zase odezní.

Naše dívčí část redakce si vybrala příchuť růžový grep a nemohly jsme se ubránit vzpomínkám na přeslazené energetické nápoje konvenčních značek. Po prvním loku však naše chuťové pohárky zaplesaly. Nápoj jemně perlí, sladkost je přirozená a žízeň hasí opravdu dobře. Svatá trojice, kterou během horkých letních dnů ocení nejeden žíznivec.

BIO ISO

Druhou testovanou novinkou jsou nápoje BIO ISO. Tato značka drží prvenství v certifikaci, protože jsou prvními organickými isotonickými nápoji na světě. Oproti běžným iso-drinkům má značka podstatně nižší obsah cukru, což je aspekt, který jednoznačně hraje do karet této novince. Obaly jsou ze 100% recyklovaného plastu, který je po použití opět plně recyklovatelný.

Isotonický znamená mající stejnou osmotickou koncentraci. Osmóza je chemický jev, kdy molekuly látek putují přes membrány, aby docilily stejné koncentrace na obou stranách. Isotonické drinky mají tedy stejnou koncentraci rozpuštěných látek jako lidská krevní plazma. Po požití takového nápoje tělu dodáme velké množství iontů, se kterými pak tělo může hospodařit a dochází tak k mnohem menším tělesným ztrátám vody v podobě potu.

Obě příchutě jsou velmi příjemné a osvěžující. Příchuť brusinky a maliny nás vzala zpět v čase na letní prázdniny u babičky. Grapefruit s citrónem zase připomínal čerstvě připravenou citronádu.