Sdílejte článek z magazínu
Zadejte e-mailovou adresu toho, komu chcete článek poslat. Nakonec napište své jméno, ať dotyčný ví, kdo mu článek zasílá.
Článek už putuje dál, děkujeme za sdílení.

Lékořice

Lékořice Lékořice se nepoužívá jen do pendreků a dalších cukrovinek, má daleko širší využití v kosmetice i v léčitelství.
Jana Konečná
4,0 5
5

Přejít na sekci článku:

Lékořice v kosmetice

Lékořice v kosmetice zdroj: shutterstock.com

Lékořice dokáže bezvadně sjednotit pleťový odstín. Proto se v kosmetice používá zejména do bělících přípravků na pigmentové skvrny. Nejen, že pomáhá zesvětlovat již vytvořené pigmentové skvrny, ale působí i jako prevence proti tvorbě nových. Lékořici můžete použít, i pokud vás pigmentové skvrny zrovna netrápí. Projasňuje a prosvětluje pleť totiž celkově. Díky jejím jemným prokrvujícím účinkům získá vaše pleť zdravě narůžovělý a sjednocený odstín.

Kořen z lékořice má také mírné dezinfekční a antibakteriální účinky. S úspěchem se proto používá i na pleť, kterou trápí akné, ekzémy a další zánětlivá kožní onemocnění. Pleť celkově posiluje a zlepšuje její obranyschopnost. Lékořice má také zvlhčující a posilující účinek, což ocení nejen křehká suchá pokožka. Pokud lékořici zkombinujete s vitaminem C, nejen se zesílí její bělicí účinek, ale získáte také výborného spojence proti prvním známkám stárnutí na pleti. Pro svou chuť se lékořice často přidává do balzámů na rty, nebo do past na zuby, kde kromě chuti přispívá i svým dezinfekčním účinkem.

BioooTip: Prokrvující účinek skořice můžete využít nejen na pleť v obličeji, ale také na vlasovou pokožku. Pomůžete tak zkvalitnit dodávání živin k vlasovým kořínkům a podpoříte růst vlasů. Lžičku sušeného lékořicového kořene přelijte 250 ml horké vody a povařte 15 minut. Vlažným odvarem potom opláchněte vlasy po umytí. Vychladlý odvar můžete také použít místo pleťové vody, stačí jej přelít do lahvičky s rozprašovačem. Skladujte v lednici maximálně po dobu jednoho týdne, potom si uvařte odvar čerstvý. Tato domácí pleťová voda je výborná pokud vás trápí hyperpigmentace, nerovný pleťový odstín nebo akné.