Sdílejte článek z magazínu
Zadejte e-mailovou adresu toho, komu chcete článek poslat. Nakonec napište své jméno, ať dotyčný ví, kdo mu článek zasílá.
Článek už putuje dál, děkujeme za sdílení.

Jak zpevnit lámavé nehty?

zdroj:

Zdravé nehty a upravené ruce jsou důležitou součástí reprezentativního vzhledu. O své nehty se staráme a dbáme, aby byly zdravé. Každý ale nejspíše zná z vlastní zkušenosti situaci, kdy se nehet zlomí, a to zpravidla v tu nejméně vhodnou dobu. V tomto článku se podíváme na některé z důvodů lámání nehtů a také na tipy, jak o nehty co nejlépe pečovat.

Pokud se vám nehty často lámou, znamená to, že jsou křehké. Nebojte se, nejste v tom samy/i: tento problém postihuje až pětinu populace a ženy častěji než muže.

Co způsobuje křehkost nehtů?

Křehkost nehtů může být způsobena několika faktory. Podobně jako všechno v našem těle, také nehty bývají citlivé na vyváženou a kvalitní stravu. Nehty jsou dobrými ukazateli nedostatku určitých minerálů a vitaminů v těle. V prvé řadě dbejte na dostatečný přísun železa a dále pak bílkovin, vitaminu C a E nebo zinku. V zimních měsících nezapomeňte doplňovat vitamin D.

Velkým faktorem jsou také povětrnostní podmínky. V suchém počasí dbejte na dostatečnou hydrataci a používejte hydratační krémy na ruce, které poskytnou ochranu také nehtům. 

V neposlední řadě hrají velkou roli přípravky, které na nehty používáte. Běžné laky a odlakovače, které se na nehty aplikují nejčastěji, zpravidla obsahují velké množství agresivních a škodlivých látek, jakými jsou například aceton či líh. Tyto látky dokáží narušit přirozenou sktrukturu nehtů a mohou poškodit jejich schopnost přirozeně dýchat.

Péče o nehty 

Pokud svým nehtům potřebujete vdechnout nový život, určitě neváhejte zařadit do své zkrášlovací rutiny nehtový olej. Je to král mezi přípravky proti lámání nehtů. Tento snadný způsob se hodí rovněž k péči o nehty na nohou. 
Mezi nejlepší oleje podporující zdraví nehtových lůžek a dobrý růst nehtů patří olej jojobový, kokosový, mandlový nebo olej z brokolicových semen. Tyto oleje dodají vašim nehtům blahodárnou hydrataci a živiny. Olej vtírejte každý večer po koupeli do nehtového lůžka. Tyto oleje také najdete ve formě krémů či obohacené o bylinné výtažky.

Vybírejte jemnou kosmetiku

I když většina laků na nehty obsahuje agresivní látky, nemusíte se okouzlujících barevných nehtů vzdávat. Stačí zvolit šetrné laky a odlakovače na nehty s kvalitními přírodními složkami. Třeba takové, které najdete v širokém výběru na našem e-shopu.

Pro podporu zdraví svých nehtů dbejte na používání šetrných kosmetických přípravků. Nebezpečné látky v lacích a odlakovačích nejsou agresivní jen na nehty a nehtové lůžko, ale představují hrozbu podráždění i pro dýchací cesty a jiné sliznice, jako jsou oči. Vyhýbejte se zároveň jakýmkoliv umělým nehtům, velmi nešetrně totiž narušují vrchní vrstvu nehtu.

Jezte potraviny bohaté na vitamin B7 neboli biotin. Tento vitamin hraje klíčovou roli ve zdraví nehtů. Bohatým zdrojem vitaminu B7 jsou například mandle, vejce, rajčata, oves nebo batáty.

O přírodních lacích na nehty:

Kvalitní péče o nehty znamená i kvalitní přírodní laky na nehty. My doporučujeme laky na nehty ZAO: oproti konvenčním lakům na nehty nevysušují jejich povrch. Jsou zcela bez obsahu toluenu, formaldehydu, xylenu a dalších potenciálně škodlivých ingrediencí. Díky tomu nezatěžují nehty, pokožku ani životní prostředí. Laky ani jejich jednotlivé složky nejsou testované na zvířatech.

Složení je obohacené o slunečnicový olej, který zabrání vysušení nehtů. Výtažek z bambusu spolu s křemíkem je zase posiluje, dodává jim zdravý lesk a zvyšuje jejich odolnost.

Pokud by vás srovnání chemických a přírodních laků na nehty zajímalo více, přečtěte si o něm v tomto článku.