Sdílejte článek z magazínu
Zadejte e-mailovou adresu toho, komu chcete článek poslat. Nakonec napište své jméno, ať dotyčný ví, kdo mu článek zasílá.
Článek už putuje dál, děkujeme za sdílení.

Přírodní boj s křečovými žilami

Přírodní boj s křečovými žilami Křečové žíly nejsou jen estetickým problémem, mohou vést k dalším onemocněním, jako jsou bércové vředy nebo trombóza.
Jana Konečná
5,0 5
4

Přejít na sekci článku:

Co si dát na posilnění proti křečovým žilám

Co si dát na posilnění proti křečovým žilám zdroj: shutterstock.com

Ať už na křečové žíly trpíte, začínají se vám dělat nebo se toho prostě jen bojíte, protože je máte v rodině, prevencí nikdy nic nezkazíte. Podpořit krevní systém můžete celou řadou potravinových doplňků a čajů z bylin.

  • Bylinkové čaje – na pročištění krve je výborný kopřivový nebo pampeliškový čaj. Přispívají nejen k celkové detoxikaci organismu, ale pomáhají snižovat také hladinu cholesterolu v krvi a následně pak i vysoký krevní tlak. Kopřivový čaj je navíc bohatý na železo, které je nezbytné pro tvorbu červených krvinek. Měsíček lékařský rozhodně dělá čest svému druhovému jménu, je totiž výborný na všemožné neduhy a to včetně problémů s křečovými žilami. Lípa srdčitá zlepšuje prokrvení a celý cévní systém. Jírovec maďal zase působí podpůrně na oslabené stěny cév. Gotu kola neboli pupečník asijský posiluje pojivovou tkáň cévních stěn.
  • Vitaminy - vitaminy z B komplexu zlepšují krevní cirkulaci, působí proti nadměrné srážlivosti krve a snižují také hladinu cholesterolu v krvi. Vitamin E zabraňuje zachytávání krevních destiček na stěnách cév a usnadňuje tak proudění krve v krevním řečišti. Vitamin C podporuje tvorbu kolagenu a elastinu, bílkovin, jež mají na starosti pevnost a pružnost tkání v celém těle. Zároveň vitamin C zkvalitňuje vstřebávání železa a rutinu.
  • Rutin – glykosid, který posiluje stěny krevních kapilár, zvyšuje jejich pružnost a odolnost před poškozením. Nekorunovanou královnou je, co se týče obsahu rutinu, pohanka. Vyzkoušejte takovou raw pohankovou kaši, které je právě teď na horké léto jak dělaná, v zimě se zase zahřejte pohankovým čajem s kapkou citronu.
  • Minerály – ze všech minerálů je v boji proti křečovým žilám nejdůležitější křemík, zpevňuje cévní stěny a zvyšuje imunitu, což se výborně hodí při zvýšeném riziku onemocnění bércovým vředem nebo různých zánětů, na které jsou poškozené žíly obzvlášť náchylné. Důležitý je však také hořčík, který pomáhá eliminovat vznik svalových křečí, na které nohy s křečovými žilami často trpí.
  • Koenzym Q10 – je taktéž odborníkem na imunitu. Kromě toho podporuje krevní oběh.
  • Ginkgo biloba – posiluje prokrvení celého těla a bojuje za lepší imunitu.

Očista těla aneb co si naopak k jídlu nedávat – ideální je snížit spotřebu živočišných produktů na minimum. Mléčné a masné výrobky jsou totiž plné nasycených mastných kyselin, které vedou k nezdravému zvyšování hladiny cholesterolu v krvi, což může mít za následek nejen tvorbu křečových žil, ale v nejhorším případě to může vést až k srdečnímu infarktu.

Související produkt
Fytomineral kapky 100 ml
Energy / 709 Kč
Bioinformační kapky Fytomineral obsahují celou řadu minerálů a stopových prvků.
Detail produktu