Sdílejte článek z magazínu
Zadejte e-mailovou adresu toho, komu chcete článek poslat. Nakonec napište své jméno, ať dotyčný ví, kdo mu článek zasílá.
Článek už putuje dál, děkujeme za sdílení.

Jak zlepšit krevní oběh a posílit srdce

zdroj:

Pro zdraví je mimořádně důležitá správná cirkulace krve. Díky dobrému krevnímu oběhu živiny a kyslík proudí celým tělem a zajišťují správné fungování orgánů.

Jak poznáte, že máte špatný krevní oběh a co můžete udělat pro jeho zlepšení? Jak podpořit srdce a dopřát mu péči, kterou si zaslouží? Čtěte dále. 

Jak zlepšit krevní oběh? Pomůže vyvážená strava i pravidelný pitní režim

Špatný krevní oběh způsobuje především sedavý styl života, obezita a nedostatek fyzické aktivity. Přispívají k němu ale i špatné stravovací návyky a celkově nezdravý životní styl. Pokud na sobě pozorujete některé z níže uvedených příznaků, měli byste tento problém bez zbytečných odkladů začít řešit. 

 

V opačném případě vám hrozí cukrovka, onemocnění srdce, astma, nervová onemocnění, vysoký krevní tlak nebo křečové žíly

                         Příznaky zhoršeného krevního oběhu

Pokud máte podezření, že máte zhoršený krevní oběh, následující příznaky to mohou potvrdit: Nedostatek energie a únava, studené končetiny, otoky nohou, mravenčení v rukou a nohou, řídnutí a vypadávání vlasů.

Jak zlepšit krevní oběh

Pro zlepšení krevního oběhu můžete udělat hned několik věcí. 

  • Začněte s kardiovaskulárním cvičením – například s během, rychlou chůzí nebo jízdou na kole
  • Dopřejte si masáž. Kromě toho, že vás zbaví stresu, stimuluje i prokrvení vašeho těla
  • Přestaňte kouřit
  • Omezte alkohol
  • Dodržujte pitný režim a pijte dostatek pramenité vody. Vhodné jsou i zelené a černé čaje. Ty obsahují antioxidanty, které zvětšují šířku krevních cév, díky čemuž umožňují tělu lépe pumpovat krev

Co ještě mohu udělat?

Konzumujte zdravou a vyváženou stravu. Zařaďte do svého jídelníčku ovoce, zeleninu, bílkoviny a zdravé tuky. Omezte příjem cukru a soli. Užívejte doplňky stravy na zlepšení krevního oběhu. 

Na mikrocirkulaci krevního systému příznivě působí bylinné kapky Diochi Venisfér nebo bioinformační přípravek Korolen Energy. K celkovému zdraví oběhového systému pak lze doporučit bylinné kapsle HT Kare.

Jak poznat nemocné srdce

Jedním z následků špatného krevního oběhu je i onemocnění srdce. Mezi příznaky slabého srdce patří dušnost, kašel, únava, otoky a bolesti na hrudi. Pokud chcete mít zdravé srdce, řiďte se výše uvedenými tipy, které vám v rámci prevence a posílení srdce pomohou. 

Tipy na konec: Přemýšlíte, jak posílit slabé srdce? Vyzkoušejte kapsle Ecce Vita OMEGA-3, které přispívají k normální činnosti srdce. Dalším vhodným přípravkem je Flora Natura Réva vinná BIO, která posiluje cévní soustavu a tím i celý krevní oběh.