Sdílejte článek z magazínu
Zadejte e-mailovou adresu toho, komu chcete článek poslat. Nakonec napište své jméno, ať dotyčný ví, kdo mu článek zasílá.
Článek už putuje dál, děkujeme za sdílení.

Přírodní boj s křečovými žilami

Přírodní boj s křečovými žilami Křečové žíly nejsou jen estetickým problémem, mohou vést k dalším onemocněním, jako jsou bércové vředy nebo trombóza.
Jana Konečná
5,0 5
4

Přejít na sekci článku:

Vnější podpůrné prostředky

Vnější podpůrné prostředky zdroj: shutterstock.com

Účinky potravinových doplňků podpořte pomocí péče o nohy z vnějšku.

  • Kneippova metoda – terapie s oblibou praktikována ve většině lázeňských zařízení je založena na střídání teplé a studené sprchy. Je to vlastně taková posilovna pro cévní stěny – teplá voda je roztáhne a studená zase stáhne. Zvyšuje se tak jejich pružnost a odolnost. Navíc působí také preventivně proti křečím a pocitu těžkých nohou. Zlepší se celkové prokrvení nohou a jako příjemný bonus si navíc ještě užijete i úbytek celulitidy ☺. Tuto kúru si můžete klidně dopřát i v pohodlí vašeho domova – na závěr koupele nebo sprchy.
  • Mazání – úlevu nohám přinesou různé chladivé gely a masti. Výborně se o poškozené žíly postarají ty s obsahem měsíčku, arniky, vilínu, kaštanu a břízy.
  • Aromaterapeutické masáže – jako prevenci proti křečovým žilám si udělejte masáž nohou. Masírujte je zlehka krouživými pohyby směrem k srdci. Napomůžete tak proudění krve. Pokud již křečové žíly máte, klasickou masáž raději vynechte a nohy si jen zlehka namažte rostlinným olejem s kapkou cypřišového, heřmánkového nebo jalovcového éterického oleje.
  • Cvičení – o tom, že bychom měli pravidelně cvičit, všichni víme, pokud však celý den v práci stojíme nebo sedíme za počítačem, nestačí nám ani hodina cvičení každý den. Vše musí být v rovnováze a celý den fyzické nečinnosti prostě hodina cvičení nevyváží. Je proto dobré si dělat po celý den krátké pracovní přestávky, trochu se projít, protáhnout se, střídavě stoupat na špičky a na paty a podobně.
  • Dejte si nohy vysoko – když se krev vrací zpátky k srdci z nohou jen ztěžka, dopřejte jí chvilkou pomoc a sobě úlevu tím, že si nohy položíte výš (podložte si je třeba nějakým polštářem nebo stočenou dekou) a pořádně si zarelaxujete.
Související produkt
Krém s tújí, vilínem a zeleným jílem 75 ml
Argital / 426 Kč
Krém s obsahem túje a vilínu je vhodný jako prevence rozšířených cévek, křečových žil a hemoroidů.
Detail produktu