Sdílejte článek z magazínu
Zadejte e-mailovou adresu toho, komu chcete článek poslat. Nakonec napište své jméno, ať dotyčný ví, kdo mu článek zasílá.
Článek už putuje dál, děkujeme za sdílení.

Má moje kosmetická rutina co do činění s oceánem?

Produktová řáda Ocean Love od Mádary zdroj: MÁDARA

Oceány, moře, řeky a jezera jsou jako krevní oběhová soustava naší planety. Dříve jste si to možná neuvědomovali, ale i beauty produkty a malé návyky mohou udělat věci ošklivější nebo hezčí.

MILOSTNÝ DOPIS OD OCEÁNU ANEB 5 věcí ke zvážení pro ohleduplnější život:

Tento krátký film vám o propojení vašich denních rozhodnutí a životního prostředí poví více – mrkněte na něj hned teď.

1
Kosmetické přísady

Čtěte složení na obalech produktů, abyste se vyhnuli látkám znečišťující vodu a životní prostředí. Pozor na složky, které jsou pěstované a získávané za podmínek nebezpečných pro přirozené prostředí divokých zvířat.

Mádara Ocean Love

Nežádoucí: parabeny, silikony, ftaláty, triclosan, chemické UV filtry.
Lepší: přírodní nebo organicky certifikované, biologicky rozložitelné složení bez pochybných látek, které mohou škodit přírodě.

2
Obal

Pokud můžete, vždycky si vybírejte produkty v recyklovaných, recyklovatelných, biologicky rozložitelných nebo znovu doplnitelných obalech – udělejte si online průzkum, kontrolujte symboly a indikace na samotném obalu nebo se zeptejte prodávajícího. 

Mádara Ocean love

Nežádoucí: nerecyklovatelné obaly a plasty na jedno použití.
Lepší: beauty produkty v ekologicky šetrných obalech vytvořených z recyklovaných materiálů, stejně tak jako třídění odpadu aby mohl vzniknout další recyklovaný produkt.
Dobré vědět: naše obalová řešení jsou inovativní, používáme například použité recyklované a rostlinné plasty, a dokonce i recyklovaný odpad z oceánů. To nám umožňuje vdechnout druhý život plastům znečišťující životní prostředí, eliminovat vznik CO2 a výrobu dalších plastů. MÁDARA lahve, flakony a tuby jsou 100% recyklovatelné od roku 2006.
 

3
Doba sprchování

Ohřívání vody je významným zdrojem emisí uhlíku. Sprchujte se kratší dobu a vypínejte vodu, když si myjete hlavu šamponem, abyste minimalizovali vaši CO2 stopu. Takhle jednoduché to je!

Mádara Ocean Love

Nežádoucí: dlouhé sprchování; nechat téct vodu z kuchyňských či koupelnových kohoutků i když ji nepoužíváte.
Lepší: zkrácením času sprchování o pouhé 2 minuty ušetříte každoročně planetu o významné množství CO2. Představte si, co se stane, až všichni přijmeme tuto výzvu!
 

4
Ty malé lesklé věci

Všimli jste si těch maličkých mihotajících se částic ve vašich beauty produktech, které nejsou přírodními minerály? Používání syntetických třpytek v kosmetice se v poslední dekádě hojně rozrostlo a je smutné, když si jeden uvědomí, že neexistuje způsob jak tyto biologicky nerozložitelné plastické částice sesbírat a recyklovat. Mikroplasty skončí ve vodě i v přírodě, kde jsou zkonzumovány rybami, mořskými živočichy a ptáky.  

Mádara Ocean Love

Nežádoucí: pleťová péče a dekorativní kosmetika se syntetickými třpytkami a mikroplasty: Polyethylentereftalát (PET), Polyethylen (PE), Polypropylen (PP), Polymethylmethakrylát (PMMA), Nylon (PA), Polyuretan, Polyakrylát atd. A pamatujte, že jich existuje mnohem víc!
Lepší: kosmetická složení, která používají pouze přírodní minerály a rostlinné pigmenty.
 

5
Váš opalovací krém

Vyměňte svůj konvenční opalovací krém za minerální. Chemické UV filtry jako Oxybenzon a Octyl metoxycinamát doslova zabíjí mladé korály, způsobují jejich nevratné bělení a přispívají k virovým infekcím.

Mádara Ocean Love

Nežádoucí: produkty obsahující Oxybenzon (Benzofenon-3), Oktinoxát (ethylhexylmethoxycinnamát), Oktokrylen, Avobenzon, Homosalát, Oktisalát.
Lepší: přírodní certifikované minerální opalovací krémy. V horní části seznamu přísad hledejte non-nano oxid zinečnatý a/nebo oxid titaničitý. Je to i váš oceán.

Mádara Ocean Love

Zdroj: Tento článek byl převzat od našich lotyšských kolegů. Originál může najít zde.

MÁDARA OCEAN LOVE KOSMETICKÁ ŘADA: