Sdílejte článek z magazínu
Zadejte e-mailovou adresu toho, komu chcete článek poslat. Nakonec napište své jméno, ať dotyčný ví, kdo mu článek zasílá.
Článek už putuje dál, děkujeme za sdílení.

LastSwab - znovupoužitelné tyčinky do uší

Tyčinky do uší od LastSwab zdroj: LastSwab

Denně se vyrobí 1,5 milionů jednorázových vatových tyčinek, jako lidstvo pak ročně vyprodukujeme miliardy plastových výrobků na jedno použití, které často končí v oceánu, kde poškozují drahocenný mořský život a destabilizují náš ekosystém. Děsivá bilance. A nejde jen o znečišťování oceánů, ale o stav naší planety globálně. I proto se v poslední době čím dál víc lidí začíná zajímat o koncept zero-waste neboli život bez odpadu.

Jít cestou zero-waste znamená přizpůsobit náš životní styl tak, abychom našimi každodenními aktivitami co nejméně zatěžovali planetu a žili tím nejšetrnějším způsobem. Cílem už není pouhá recyklace, ale snaha vpustit do života znovupoužitelné předměty, které po sobě nezanechají žádnou ekologickou stopu. Začít můžete třeba u těch nejmenších-největších záškodníků… 

LastSwab

LastSwab je poměrně mladý start-up z dánské Kodaně, který přišel s nevídanou novinkou - jsou jí znovupoužitelné tyčinky (nejen) do uší. Ano, slyšíte správně. Hygienická, ekologická a biologicky zcela rozložitelná alternativa klasickým “uchošťourům”, které jsou běžnou součástí každé domácnosti a denně končí v odpadkovém koši nebo ještě hůř, v toaletní míse.

Zakoupením čistítka uší LastSwab uděláte malý krok pro sebe, ale velký krok pro lidstvo - pomáháte snižovat škodlivé odpady ovlivňující naše životní prostředí.

Vyberte si ze dvou druhů

Tyčinku pořídíte v různých barvách a ve dvou inovativních designech: Basic na čištění uší a Beauty jako nezbytnou součást vaší kosmetické taštičky. Jeden konec tyčinky je ve tvaru kapky a druhý je formován více do špičky.

Životnost produktu je klíčová

Konce tyčinek jsou vyrobeny z TPE (termoplastický elastomer), který se vyznačuje dobrou gumovou elasticitou a možností recyklace. Pouzdro tyčinek je vyrobeno z PLA, což je termoplastický alifatický polyester získaný z obnovitelné biomasy, většinou z fermentovaného rostlinného škrobu z kukuřice, kasavy, cukrové třtiny nebo cukrové řepy.

A víte, co je doopravdy cool? Že vám tahle tyčinka vydrží více než 1000 použití a snadno ji vyčistíte pomocí vody a kapky mýdla. That's all.

End-to-end udržitelnost napříč celým světem

Cílem LastSwab je, aby byly jejich produkty dostupné po celém světě v běžných maloobchodních prodejnách, jako je například Tesco. A zdá se, že mají skvěle nakročeno. Jejich osvícený koncept dokonale zasáhl všechny, kterým není stav životního prostředí lhostejný. Důkazem toho je více jak 30 000 prodaných tyčinek hned během počátečního crowdfundingu. Tento úspěch dokazuje potenciál transformace běžných jednorázových produktů na ekologické znovupoužitelné alternativy. A LastSwab je pomyslnou kapkou v moři jak lidi nasměrovat na ekologičtější způsob života.

 

Znovupoužitelné tyčinky do uší LastSwab: