Sdílejte článek z magazínu
Zadejte e-mailovou adresu toho, komu chcete článek poslat. Nakonec napište své jméno, ať dotyčný ví, kdo mu článek zasílá.
Článek už putuje dál, děkujeme za sdílení.

Přivítejte ve své koupelně zero-waste šampony BEAUTY KUBES

Kostičky šamponů od Beauty Kubes zdroj: Beauty Kubes

Když jsem se nedávno vrátila promrzlá z výletu do přírody, mé první kroky vedly do koupelny, abych si dopřála horkou sprchu a prohřála se. Jsem celkem outdoorový typ, útěky z města miluji, protože jedině v přírodě člověk dokonale vyčistí hlavu i duši. Ale jak jsem tak rozjímala nad zážitky a byla ještě plná dojmů z našeho dobrodružství, došlo mi, jak pokrytecky se v globálu chováme. 

Na jedné straně opěvujeme přírodu, která nám otevírá svou náruč při útěku od tíživé reality, na straně druhé jsou naše domácnosti přehlcené plasty, jež se staly téměř synonymem sprostého slova. Naší planetě rozhodně neprospívají a my to víme, mnoho z nás už se snaží pomalými krůčky jít lepším směrem. Místo igelitových tašek používáme recyklované papírové nebo látkové tašky, třídíme odpad, PET lahve nahrazujeme, pokud možno, skleněnými… 

No jo, ale zaměřili jste se někdy třeba jenom na samotnou koupelnu - kolik kosmetických produktů, jako šampony, kondicionéry, sprcháče, tělová mléka, pleťové krémy, pleťová séra, zubní pasty a tak dál má právě plastové obaly?

Eliminujte je. Mnoho značek přírodní kosmetiky už se snaží nahrazovat běžné obaly recyklovaným či recyklovatelným materiálem a ne jinak tomu je i u Beauty Kubes

Vlasová péče Beauty Kubes

Beauty Kubes přináší doslova revoluci v tuhých šamponech. Nejen že jsou naprosto šetrné ke zdraví i přírodě, jejich nezanedbatelnou přidanou hodnotou je i praktičnost. Zapomeňte na upatlané zbytky tuhého šamponu v rohu vany nebo na poličce ve sprcháči. 

Každá krabička Beauty Kubes obsahuje 27 malých kostiček - 1 kostička = 1 umytí, plných přírodních ingrediencí s vyváženým pH, z nichž každá poskytuje maximální čisticí výkon. Unikátní receptura sestává ze směsi přírodních olejů, bylin a rostlinných extraktů

Vybrat si můžete i speciálně podle typu svých vlasů: na mastné vlasy, pro normální až suché vlasy nebo pro citlivou pokožku hlavy

Klíčové ingredience šamponů a kondicionérů:

  • Kokosové mléko – zvlhčuje vlasy i pokožku hlavy
  • Hořčičný olej - skvělý pro ošetření suchých vlasů a svědivé pokožky hlavy
  • Mučenkový olej - bohatý na aminokyseliny a 3 a 6 mastné kyseliny
  • Ptačinec - proti suché a svědící kůži
  • Makadamiový olej - vyživuje a hydratuje
  • Jojobový olej - dodává vlasům výživu a lesk
  • Růžový jíl - odstraňuje nečistoty z pokožky hlavy i vlasů
  • Kořen proskurníku - uhlazuje vlasy, napomáhá lepšímu rozčesávání
  • Rostlinný keratin - posiluje vlasy a chrání před je před poškozením teplem

Beauty Kubes tuhé šampony jsou ideální na cesty. Malé kostičky snadno zabalíte do kosmetické tašky, nehrozí jejich vylití a po použití po nich nic nezůstane.

Proč a kde to vzniklo?

Unikátní koncept Beauty Kubes se zrodil ve Velké Británii díky inspirativním programům, jako je BBC Blue Planet II a práci místní charitativní organizace Cornish Surfers Against Sewage, jako reakce na děsivé statistiky týkající se čistého objemu plastu vstupujícího do světových oceánů. 

Všechny produkty jsou vyrobeny ručně ve výrobním závodě v Cornwallu poháněném zelenou energií (solární a větrné turbíny). Nenajdete v nich nadbytečnou vodu, silikony, sulfáty, palmový olej ani živočišné složky. Jsou 100% veganské a cruelty free

Lepenkové obaly Beauty Kubes jsou biologicky odbouratelné, tudíž jde kompletně o zero-waste produkty. 

Použití šamponu Beauty Kubes:

Vezměte kostku do vany/sprchy, rozdrťte v mokrých dlaních až se vytvoří jemná pěna, rozetřete do mokrých vlasů a důkladně vypláchněte. Případně pak ještě použijte tuhý kondicionér Beauty Kubes. 

A jak tyhle jednorázovky obstály v reálu?

ŠAMPON NA TĚLO A VLASY UNISEX 100 G

Beauty Kubes čili hezky česky "Kostky Krásy" jsou úžasný kousek nejen pro každého zero-waste nadšence či cestovatele. Já se tedy hrdě řadím mezi obojí, takže nebudu skrývat své nadšení hned zkraje.

Balení je super skladné. Narozdíl od bežných tuhých šamponů a mýdel, jsou Beauty Kubes naporcované - příhodně, jak už název napovídá - na kostky, což považuji za super praktické, máte totiž dané množství na jedno mytí, které stačí rozmělnit v ruce na pastu, přidat trošku vody a umýt hlavu i tělo. Easy peasy. 

Tento konkrétní produkt je navíc unisex - tedy vhodný pro muže i ženy, což oceníte například pokud někam vyrážíte s milovanou polovičkou - lehký šampon i mýdlo v jednom, které vám nikde nevyteče + díky praktickému kostičkovému dávkování víte přesně kolik potřebujete nanést. Balení je 100 gramové, to jest celkem 27 kostiček, což je necelý měsíc používání na jedno balení - paráda!

Vůně je velmi příjemná, jemná po kokosu, pomeranči a bergamotu. I účinek šamponu na mé suché, vlnité vlasy chválím na jedničku. Velké plus moje environmentální srdíčko Beauty Kubes zapsalo při zjištění, že neobsahují sulfáty, palmový olej, silikony ani syntetická barviva a navíc se vyrábí ručně ve Velké Británii v zařízení, které je poháněno zelenou energií ze solárních a větrných turbín. 

Je tedy jasné, že kostky už se mnou budou jezdit na všechny zahraniční cesty i víkendové chaty, kam mě všelijaké přípravky jednoduše tahat nebaví, protože to není třeba.  

 

Dopřejte svým vlasům kvalitní péči se zero-waste Beauty Kubes: