Sdílejte článek z magazínu
Zadejte e-mailovou adresu toho, komu chcete článek poslat. Nakonec napište své jméno, ať dotyčný ví, kdo mu článek zasílá.
Článek už putuje dál, děkujeme za sdílení.

5 mýtů péče o pleť s vitamínem C (a proč jednu takovou potřebujete!)

MÁDARA Vitamin C Péče o pleť zdroj: MÁDARA

Vitamín C je dobře známý superhrdina pro regeneraci pleti a navrácení jejího lesku. Ale může vám zesvětlit kůži a vy tak přijít o své letní opálení? Jsou všechny produkty s vitamínem C na stejné brdo? 

Pojďme to zjistit.

Mýtus č.1

V různých složení produktů se vitamín C rychle okysličuje a tím ztrácí své superschopnosti.

Pravda: Ne vždy!

MADARA Vitamin C krém

Vitamín C nemá v případě stability zrovna dobrou reputaci – ale ve skutečnosti to závisí na formě použitého vitamínu a celkovém složení.

Jasně, vitamín může být trochu záludný, jelikož je k udržení jeho skvělých kvalit na maximum potřeba velkého know-how a speciálních podmínek, ale vše se dá vyřešit. Vlastně existuje několik derivátů vitamínu C a některé z nich se vyznačují větší stabilitou a aktivitou než ostatní.

Rozjasňující pleťový krém s vitaminem C je založen na glukosidu kyseliny askorbové, stabilizované formě vitamínu C, která je vysoce odolná vůči okysličení. Produkt prošel několika nezávislými testy stability, aby se ověřila přítomnost glukosidu kyseliny askorbové a účinnost této látky až do data spotřeby.

Mýtus č.2

Dráždí a dělá kůži ještě citlivější.

Pravda: Produkty péče o pleť obsahující vitamín C s chytře vymyšleným složením jsou dostatečně ohleduplné pro všechny typy pleti.

Určité formy vitamínu C mohou pomoci k regeneraci a dokonce i uzdravení pleti po jejím vystavení přírodním a lifestylovým faktorům.

Hodí se hlavně po dlouhých, temných zimních měsících – navrátí vaší pokožce záři a krásu a chrání ji před externími stresory, jenž by ji mohly narušit. Některé vitamín C deriváty, jako jeho nejčistší forma L-kyselina askorbová, mohou ale pokožku, která na takové látky není zvyklá, lehce dráždit.

Dobrou zprávou je, že glukosid kyseliny askorbové, který je srdcem rozjasňujícího pleťového krému s vitaminem C vládne všem kladným vlastnostem čistého vitamínu C a je mnohem jemnější. Rádi jistě uslyšíte, že složení prošlo dermatologickými zkouškami, abychom se ujistili o jeho maximální účinnosti a bezpečnosti.

MADARA Vitamin C krém

Mýtus č.3

Během používání pleťové péče s vitamínem C je sluníčko váš nepřítel.

Pravda: I z těchto dvou se mohou stát dobří přátelé.

MADARA UVA a UVB záření

Světem vládne přesvědčení, že by se vitamín C neměl používat během teplých slunečných měsíců a že byste se měli vyhnout sluníčku za každou cenu.

Ve skutečnosti se vitamín C pravděpodobně stane vaším oblíbeným posluníčkovým zachráncem, především v kombinaci s vitamínem E – toto mocné antioxidantní duo pomáhá neutralizovat oxidační stres, poškození vzniklé kvůli slunci a známky předčasného stárnutí kůže (photoageing).

Samozřejmě byste sebou neměli plácnout na pláži hned po nanesení hydratačního krému obsahující vitamín C, ale bylo by dobré ho použít přes noc, především po vystavení kůže UVA/UVB záření. Podpoříte tak produkci kolagenu a regeneraci kůže.

Mýtus č.4

Zesvětlí vaši kůži a zbaví ji záře po opálení.

Pravda: Nezesvětlí kůži, ale může pomoci vyrovnat nepravidelný tón pokožky a zamezit ztrátě její záře.

Milovníci opálené pokožky se občas bojí, že jim kůže kvůli vitamínu C zesvětlá. Ale to není pravda – většina hydratačních krémů a sér s vitamínem C působí jako preventivní péče napomáhající kontrolovat nepravidelnosti tónu pokožky a eliminující budoucí výskyt černých teček.

Vitamín C navíc pomáhá navrátit pokožce její zdravou záři a vylepšuje tím její celkový vzhled, ať už jde o kůži světlou, tmavou nebo opálenou.

MADARA Vitamin C sluneční záření

Mýtus č.5

Všechny produkty s vitamínem C jsou stejné.

Pravda: Rozhodně je tu co omrknout a zvážit.

MADARA Vitamin C produkt

Pamatujte si, že existuje mnoho odlišných přípravků s vitamínem C, ale ne všechny jsou stejné, to platí i v případě jejich složení – některé jsou celkem jednoduché (tím nemyslíme primitivní), zatímco jiné jsou více sofistikované.

Za prvé, určitě zkontrolujte, jaký druh vitamínu C je ve složení použit. Za druhé, podívejte se, co složení obsahuje – parabeny, petrochemikálie, syntetická barviva a vůně jsou jen malým příkladem všech možných látek, kterým je dobré se vyhnout. Také doporučujeme dermatologicky schválené složení s přírodní certifikací, oproti konvenčním aka syntetickým produktům s vitamínem C.

 

Zdroj: Článek jsme převzali od našich lotyšských kolegů. Originál si můžete přečíst zde.

 

 

Dopřejte své pleti vitamin C:

Rozjasňující pleťový krém s vitaminem C 50 ml
MÁDARA / 1193 Kč

s vitaminem C a kyselinou hyaluronovou rozjasňuje, hydratuje a vyrovnává tón pleti. Je vhodný pro všechny typy pleti. Navíc také předchází hyperpigmentaci a tmavým skvrnám.