Sdílejte článek z magazínu
Zadejte e-mailovou adresu toho, komu chcete článek poslat. Nakonec napište své jméno, ať dotyčný ví, kdo mu článek zasílá.
Článek už putuje dál, děkujeme za sdílení.

Recept na domácí přírodní deodorant

zdroj:

V létě se při boji s vedry stávají z deodorantů takřka nepostradatelní pomocníci. Problém ale je, že často obsahují hliník a jiné škodlivé látky.

Naštěstí ale existují i jiné možnosti, jak zabránit nechtěnému zápachu. Jednou z nich je výroba vlastního přírodního deodorantu, která zabere pouze pár minut. Výsledek vás ale bude těšit po mnoho týdnů.

Jak si vyrobit domácí přírodní deodorant a tipy na bio deodoranty

Co budete potřebovat:

Na výrobu potřebujete čtyři suroviny: kokosový olej, jedlou sodu, kukuřičný škrob a esenciální oleje

Kokosový olej pokožku regeneruje a zklidňuje a stará se o její hydrataci. Jedlá soda přispívá k udržení správného pH pokožky, kukuřičný škrob absorbuje pot a esenciální oleje nejenže hezky voní, ale působí také antibakteriálně.

Jak si vyrobit přírodní tuhý deodorant

Samotná příprava je velice jednoduchá

  1. Nejprve smíchejte dvě lžíce jedlé sody s dvěma lžícemi škrobu.
  2. Poté, co necháte tři lžíce kokosového oleje zahřát nad vodní lázní, do oleje zašlehejte sypkou směs.
  3. Když se všechny složky spojí, nakapejte do směsi několik kapek vybraného éterického oleje a promíchejte.

Promíchanou směs přelijte do nádobky a nechte ztuhnout. Z éterických olejů doporučujeme šalvěj, osvěžující citron nebo dezinfekční a deorizační tea tree.

Tipy: Máte citlivou pokožku? Nahraďte sodu tapiokou. Nepřehánějte to ani s množstvím esenciálního oleje. Je intenzivní, a tak by mohl způsobit podráždění pokožky. Hotový deodorant uchovávejte na chladnějším místě. Můžete jej dát i do lednice. Když si jej aplikujete, nechte jej zaschnout a až poté se oblečte. Pamatujte, že stačí použít malé množství

Tipy na přírodní a bio deodorant

Pokud se vám nechce přírodní deodorant vyrábět, nemusíte zoufat. V naší nabídce najdete přírodní a bio deodoranty, z nichž si určitě vyberete. Krémové deodoranty Rosenrot jsou díky svému šetrnému složení vhodné i pro tu nejcitlivější pokožku. Přírodní deodorant ve spreji Salt of the Earth Pure Aura s vůní levandule a vanilky funguje na bázi přírodního krystalu kamence, a tak má přirozené antibakteriální účinky

Vybírat můžete z široké palety druhů deodorantů i vůní. Vyhovuje vám více tuhý nebo krémový deodorant? Jste více spokojeni se sprejem či roll-onem? I vůní je nepřeberné množství od lehkých svěžích, přes sladké po těžší dřevité. Ze všech typů deodorantů si vyberou snadno i muži! 

A co vy? Vyrábíte si vlastní přírodní deodorant, nebo upřednostňujete kupovanou variantu?