Sdílejte článek z magazínu
Zadejte e-mailovou adresu toho, komu chcete článek poslat. Nakonec napište své jméno, ať dotyčný ví, kdo mu článek zasílá.
Článek už putuje dál, děkujeme za sdílení.

Paraziti – nezvaní vetřelci ovládající naše těla

Paraziti – nezvaní vetřelci ovládající naše těla Paraziti v těle mohou způsobit mnohem vážnější potíže než je jen akné.
Jana Konečná
5,0 5
3

Přejít na sekci článku:

Antiparazitické přírodní prostředky

Antiparazitické přírodní prostředky zdroj: shutterstock.com

Paraziti nemají rádi potraviny s výrazným hořkým či ostrým aromatem nebo chutí. Dříve lidé jedli daleko větší množství hořkých bylin, česneku či pálivých papriček. Kromě toho přirozeně jednou ročně zařazovali antiparazitické rostliny do svého odlehčeného detoxikačního jídelníčku. Následující bylinné přírodní doplňky stravy pomohou i vám.

Pozor! Antiparazitická kúra není vhodná pro těhotné a kojící! Z mrtvých těl parazitů se totiž uvolňují nahromaděné toxiny, které by mohly ohrozit vaše nenarozené dítě.

Hřebíček – výborný antiseptický a dezinfekční prostředek. Stimuluje zažívání a podporuje imunitu. Můžete použít i jako éterický olej, ale dávejte si pozor na jeho ředění a dávkování.

Ořešák – extrakt z ořešáku amerického zabíjí červy i jejich vajíčka.

Pelyněk – posiluje žaludek a hubí bičíkovce, prvoky a další mikroorganismy.

Česnek – jedno z nejsilnějších přírodních antibiotik. Můžete užívat nejen vnitřně, ale otrlí si jej mohou nacpat i do ponožek a vydat se na procházku. Při chůzi se česnek rozmačká a uvolněné silice se přes kůži dostanou do těla.

Nimba – má výborné antibakteriální, antiseptické a protiplísňové účinky.

Ostropestřec – posiluje játra a pomáhá urychlovat odplavování odumřelých parazitů.

Pampeliška – pomáhá ničit zejména parazity v krvi.

Semena dýně – velmi účinná proti parazitům v zažívacím ústrojí.

Extrakt z grapefruitových jadérek – dezinfekční, antibakteriální, proti kvasinkám plísním, velmi silné přírodní antibiotikum. Co víc chtít?

Pokud zjistíte, že máte organismus zamořený parazity, doplňte vitaminy a minerály. Je možné, že je vaše tělo po dlouhé době, kdy krmilo ty malé vetřelce místo vás, podvyživené a vyhladovělé.

Po antiparazitické kúře je vhodné užívat probiotika. I když tyto přírodní prostředky na rozdíl od antibiotik, která zahubí veškerý život ve vašich střevech (tedy i prospěšné bakterie), bojují jen proti škodlivým mikroorganismům, přece jen mohly mít ty škodlivé bakterie ve vašich střevech převahu na úkor těch prospěšných.

Jak to probíhalo u mě

Naplánovala jsem si 14denní kúru. Jako antiparazitika jsem si vybrala trojkombinaci pelyňku, hřebíčku a tinktury z ořešáku amerického. Hřebíček i pelyněk jsem užívala třikrát denně po lžičce a tinkturu podle konkrétního návodu. První týden jsem po užití cítila takové zvláštní hemžení v břiše. Podobný pocit mívám, když si dám probiotika. Vždy si představuju, že to hemžení vzniká tím, jak se škodlivé bakterie dávají na útěk před těmi dobrými ☺. Asi od třetího dne se mi začaly rychleji hojit všechny pupence, co mi do té doby vesele rašily v obličeji, a další se neukazovaly.

Druhý týden to už taková sranda nebyla. Začalo mě bolet na hrudníku a začala jsem vykašlávat. Před čtyřmi lety jsem měla zápal plic a odvodila jsem si, že mi prostě na plicích zůstalo pár zapouzdřených bakterií nebo virů. Antiparazitika jim narušila jejich ochranné pouzdro a začaly dělat neplechu. Zároveň jsem si uvědomila, proč se mi dělaly pupínky hlavně na tvářích. Podle čínské medicíny akné v této oblasti znamená právě problémy s plícemi.

Po skončení kúry mám o 95 % lepší pleť, i před menstruací mi pupínky bují mnohem méně. Nicméně nemám pocit, že bych byla 100 % parazit free a mám proto v plánu kúru kolem Vánoc zopakovat. Preventivně by se totiž měla antiparazitická kúra provádět každého půl roku.