Sdílejte článek z magazínu
Zadejte e-mailovou adresu toho, komu chcete článek poslat. Nakonec napište své jméno, ať dotyčný ví, kdo mu článek zasílá.
Článek už putuje dál, děkujeme za sdílení.

Paraziti – nezvaní vetřelci ovládající naše těla

Paraziti – nezvaní vetřelci ovládající naše těla Paraziti v těle mohou způsobit mnohem vážnější potíže než je jen akné.
Jana Konečná
5,0 5
3

Přejít na sekci článku:

Jak poznáte, že se paraziti ve vašem těle přemnožili?

Jak poznáte, že se paraziti ve vašem těle přemnožili? zdroj: shutterstock.com

Každý z nás hostí alespoň malé množství některého druhu parazitů. Jsou totiž všude kolem nás – vdechujeme je spolu se vzduchem ve formě virů, pijeme je ve vodě, jíme vajíčka tasemnic v nekvalitním mase. S běžným množstvím parazitů je schopný se náš organismus vypořádat sám. Pokud ale parazity vyloženě vykrmíme a přemnožíme nezdravými životními návyky, kterými zároveň imunitu a celé tělo oslabíme, může nastat problém. Paraziti v nás mohou přežívat dlouhou dobu bez toho, abychom cokoliv poznali. Tím, jak postupně oslabují naše tělo, připravují živné prostředí pro rakovinu a další civilizační onemocnění. Paraziti vám prozatím nemusí způsobovat žádné komplikace, přesto je ale můžete mít. Napovědět vám mohou tyto indicie:

  • Skřípání zuby nebo slintání ve spánku.
  • Svědění v uších, nose, či v řitním otvoru.
  • Máte často pocit, jakoby se vám pod kůží něco hýbalo.
  • Honí vás silné chutě po mastných, přesolených, křupavých či přímo připečených jídlech. Rádi si dopřáváte hromadu sladkého.
  • Můžete mít také neustálý pocit, jakoby vás něco ovládalo, pocit, že jste obětí, že jste pod silným vlivem druhých.

Jak si nevědomky parazity do svého těla zveme?

Paraziti si rádi pochutnávají na všech nezdravých věcech. Milují smažené, přepálené, přesolené, polotovary a sladkosti. Pokud si i my tyto pochutiny rádi dopřáváme, budujeme pro ně all inclusive hotel i s červeným kobercem pro přivítání. Co naopak nesnáší, je čerstvé ovoce a zelenina. Nejvíc jim nechutná listová zelenina - chlorofyl nemůžou ani cítit. Jezte tedy co nejméně průmyslově zpracovaných potravin, naopak vyhledávejte celé potraviny - obilniny, luštěniny, ořechy, ovoce a zeleninu. Jídelníček můžete také preventivně obohatit o zelené superpotraviny.

Pokud chováte domácí mazlíčky a neodčervujete, můžete jejich nezvané hosty přenést i na sebe. Je potřeba zvýšit hygienu a zvířata preventivně odčervovat. Místo konvenčních přípravků u veterináře vyzkoušejte přírodní bylinná antiparazitika. Riziko nákazy hrozí také při špatně omytém ovoci a zelenině a nedostatečně tepelně upraveném mase. Nakazit se parazity můžete i při cestování do exotických krajin. Nejobávanějšími destinacemi jsou Indie, Thajsko a Africký kontinent.

Větší riziko, že vám paraziti zamoří organismus, hrozí, pokud trpíte na zácpu. Vajíčka většiny běžných parazitů mají dobu líhnutí kolem 27 hodin. Pokud vaše zažívání funguje jak má, bez problému tyto zárodky vetřelců vyloučíte. Pokud však máte zácpu a jste rádi, když si dojdete na záchod vůbec jednou za dva dny, vaše zažívací ústrojí poskytne parazitům ideální líheň.

Související produkt
Fytomineral kapky 100 ml
Energy / 709 Kč
Bioinformační kapky Fytomineral obsahují celou řadu minerálů a stopových prvků.
Detail produktu