Sdílejte článek z magazínu
Zadejte e-mailovou adresu toho, komu chcete článek poslat. Nakonec napište své jméno, ať dotyčný ví, kdo mu článek zasílá.
Článek už putuje dál, děkujeme za sdílení.

Výživa pro děti: pokračovací mléka a ovocné kaše od Kendamil

Kendamil recenze mléka a kaše zdroj: Biooo

Značku Kendamil není třeba dlouze představovat. Jde o matadora na trhu co se dětské výživy týče. V jejich portfoliu ale najdete také od výživových doplňků pro dospělé až po kompletní jídla. 

Produkty Kendamil jsou vyráběny přímo ve Velké Británii v oblasti národního parku Lake District. Do mlék pro děti používá jako základ plnotučné mléko od volně pasoucích se krav lokálních farmářů, které jim dodává jedinečnou a nezaměnitelnou chuť a také potřebné živiny, vitamíny a minerály. 

Kravské a lidské mléko jsou si totiž velice podobné a mléčný tuk z mateřského mléka představuje nejdůležitější zdroj nejen živin, ale také energie pro kojence z hlediska jeho vývoje. Mnoho běžných, komerčně vyráběných kojeneckých mlék mléčný tuk nahrazuje rostlinnými oleji, neobsahují proto důležité látky mléčného tuku nebo se do nich následně přidávají. Protože Kendamil obsahuje kravské mléko v jeho přirozené podobě, tedy plnotučné, žádné přísady už přidávat nemusejí.

Plnotučné mléko jako zdroj živin a energie pro děti

Mléko Kendamil pokračující zdroj: Biooo

Mléčný tuk je pro miminka snadno stravitelný, bohatý na potřebné živiny a také lépe chutná díky své plné chuti. 

Na vývoji mlék a kaší Kendamil se podílí tým odborníků, který je podporován vysoce kvalitními vědci a profesionály z oblasti laboratorní mikrobiologie, kteří při vývoji těchto výjimečných mlék spoléhají na léty prověřené postupy obohacené o nové metody. Protože spokojené miminko znamená šťastnou rodinu.

Klasická řada mlék je navíc obohacena ještě o řadu BIO - která je šetrnější, než prémiová základní řada. Tato mléka jsou vhodná pro miminka se zvýšeným sklonem k zažívacím obtížím či výskytu atopického ekzému. 

Recenze:

Kendamil dětská organická kaše

Kendamil pokračovací mléko 3

Prémiová mléka Kendamil v sobě snoubí to nejlepší z přírody a napomáhají dětem ve zdravém vývoji. Proto jsou špičkou na trhu v oblasti dětské výživy a i o něco dražší. Ale každý rodič chce svým dětem dopřát to nejlepší a tak si rád připlatí za prověřenou kvalitu, kterou Kendamil bezpochyby je. 

Mléko mi po rozmíchání mi připomínalo pravé plnotučné sušené mléko. Jeho lahodná chuť, jemná textura, lehce nažloutlá barva a příjemná vůně opravdu mile překvapí. S touto náhradou se spokojí i ti nejnáročnější malí strávníci. Je však potřeba ho více zamíchat (například oproti Nutrilonu), jinak se prášek lepí na okraje lahvičky.

Kendamil Bio batolecí mléko

Příprava mléka je standardní jako u ostatních značek, kdy návod máte uvedený na obalu včetně dávkování podle stáří miminka. My jsme mléko zkoušeli na dvouletém synovi a díky složení, které nezatěžuje trávicí ústrojí, jsme u něj zpozorovali i vyšší kvalitu spánku. Mléko je opravdu vydatné, jedna lahvička plně nasytí i větší dítě. 

Co se balení týče, všechna mléka Kendamil mají krásné plechové dózy se zlatým plastovým víčkem, takže když mléko spotřebujete, můžete praktické dózy dále využít. Vyobrazený design ještě více umocňuje celkový dojem. Uvnitř je mléko ještě kromě plastového víčka chráněno plechem, který snadno odstraníte a zbytek, který zůstane slouží jako odkladač pro odměrku, která není přímo uvnitř mléka, ale ve víku, což nám přišlo velice hygienické a praktické.  

Kendamil Kaše Mango Apple Raspberry Muesli

Kaše Mango Apple Raspberry Muesli

Druhým testovaným produktem byla organická ovesná kaše s ovocem. Jde o bezlepkovou BIO kaši, která usnadňuje miminku přechod z mléka na běžnou stravu. Dětem poskytuje dokonalou výživu, chuť ovoce a potřebné živiny. Kaše neobsahují žádné přidané soli, cukry, barviva ani konzervanty a je vyrobena z pečlivě vybraných surovin.

Po otevření balení vás mile překvapí přenádherná, plná vůně kaše, ze které ihned cítíte aroma šťavnatého ovoce. Kaše i báječně chutná, nepůsobí tak chemicky, jako kaše jiných značek a kousky ovoce navíc plně zasytí dětské bříško. Bezzubým dětem ale mohou dělat rošku problém.

Co se přípravy týče, kaše se báječně rozmíchá jak s vodou, tak mlékem a nehrudkovatí. My se drželi dávkování, tedy 3,5 lžic kaše na 7 lžic teplé vody nebo mléka. Oceňuji rychlou přípravu.

Oba produkty synovi moc chutnaly a určitě by si jak mléko, tak kaši ještě dal. Proto zvažujeme přejít z Nutrilonu, který ještě 1x denně používáme k přikrmování. 

Kendamil dětská organická kaše

BIO organická bezlepková ovocná kaše

Na krabičce je přehledně vidět, od kolika měsíců je výrobek určen. Balení je poměrně malé, ale zaručuje tak čerstvost produktu a člověk se cítí komfortněji, kdyby kaše dítěti nechutnala, že neobjednal hned velké balení, které by pak přišlo vniveč.


BIO složení a rozmanitost složek je velkou výhodou oproti konkurenčním kaším. Samotná konzistence je hodně krémová a jemná. Kaše se dá ředit buď vodou, nebo mlékem. Dle objemu přidané tekutiny se dá docílit hustší nebo řidší konzistence.

Dceři kaše ohromně chutnala i když jí dokázala zaneřádit skoro celou kuchyň.  

Kendamil BIO organická bezlepková ovocná kaše
Kendamil BIO pokračovací mléko 2

BIO pokračovací mléko 2

Když jsem z kojení (které jsem ukončila poměrně brzy kvůli nadměrnému zalití prsou mlékem a nepříjemnostem s tím spojenými) přešla na pokračovací výživu, zvolila jsem hypoalergenní verzi mléka, jelikož mám mírnou intoleranci na laktózu. Po půl roce jsme přešli na pokračovací mléko, které se však špatně rozpouštělo ve vodě, hrudkovalo a tvořilo nevábný gelovitý smotek, jehož zbytky vždy zůstaly v lahvičce. To na mě působilo nevábně, natož když to musela pít dcera. A tak jsme hledali náhradu, i když víme, že se mléka nemají často měnit.


Byl nám doporučen Kendamil resp. mléko z řady BIO. A jsem nadšená od první vteřiny, co jsem ho otevřela a dceři namíchala. Krásně se dohladka rozmíchá, malinko pění a dceři náramně chutná, nemá problém vypít celou dávku.

Používáme ho nyní 2 měsíce a nemám důvod přemýšlet o lepší variantě. Jen mě mrzí, že jsme s tímto mlékem nezačali hned. Moje nadšená recenze je hodně subjektivní, protože jsme tuto značku již používali, ale zato máme dlouhodobější, ověřené zkušenosti, než jen první ochutnávku.