zdroj: biooo.cz
Hanku Šmitákovou můžete v Biooo vídat už od 12.srpna 2011, kdy měla svou prodejní premiéru. Tato nyní 24letá slečna vám s výběrem kosmetiky radí tedy už přes tři roky a příznačný je pro ni milý úsměv a neutuchající optimismus. Přiznává, že když u nás začínala, z přírodní kosmetiky nepoužívala téměř nic. Nyní byste v její koupelně nenašli jediný nepřírodní přípravek! Stejně jako všechny naše milé prodavačky, i Hanku svět přírodní kosmetiky naprosto pohltil a když se náhodou ocitne v klasické drogerii, upřímně se diví, jak může mít kosmetika otřesné složení a za jakou cenu se to někdo odváží prodávat. Poslední dobou se s ní na prodejně moc často nepotkáte, má totiž zkouškové období - kromě práce u nás totiž ještě studuje psychologii.
Jaký produkt je tvůj poslední objev a co ti na něm nejvíc učarovalo?
Čokoládový peeling od firmy Saloos. Krásně voní, snad ještě lépe než opravdová čokoláda. Má skvělou konzistenci, nedrobí se, ani není tekutý. Výrazně zvláčňuje. Hrubost je také ideální, je dostatečně jemný, aby nepoškodil mechanicky kůži, zároveň je dostatečně hrubý, aby odstranil kůži hrubou a promasíroval.
Jaký produkt si opět koupíš ještě ve chvíli, kdy jsi ještě nevyprázdnila předchozí balení?
Určitě výrobky z Weleda citrusové řady! Mám strašně ráda jak tělové mléko, tak olej. Mléko má lehkou konzistenci, je příjemné obzvlášť v létě, a to nejen díky svěží vůni. Olej je úžasný zase v období, kdy je pokožka nejvíc namáhaná. V létě kvůli vystavení slunci, v zimě kvůli velkým teplotním rozdílům. Jsou určité masážní nebo regenerační oleje, které zanechají na těle mastný film, to ovšem u citrusového od Weledy nehrozí! Asi proto ho mám tak ráda.
Je nějaký jednodruhový produkt, který máš ráda?
Pravidelně si kupuji bambucké máslo a zelený práškový jíl. Dalo by se říct, že pro bambucké máslo najdu využití od hlavy až k patě. Je vynikající na rty, v zimě jako ochranný balzám, na všechna sušší místa na těle a také je skvělý na nohy. Bambucké máslo je ideální na další tvorbu vlastní domácí kosmetiky, ostatně podobně jako zmiňovaný zelený jíl. Z něj si nejraději dělám tělové zábaly. Můj oblíbený je tento: zelený jíl s teplou vodou, sůl z Mrtvého moře, spousta namleté kvalitní kávy, půl sáčku sypké skořice, 10 kapek citronového éterického oleje, mandlový olej, med, šípkový olej. Pokožku krásně zvláční a zpevní.
Objevila si produkt, který tě mile nebo nemile překvapil?
Určitě! Nedávno například Sprchový gel Coslys, inspirace z cukrárny - Fialky. Kromě toho, že mi připomíná dětství svou bonbonovou vůní, mám pocit, že absolutně neubývá. Naštěstí mě ještě ta něžná sladká vůně neomrzela a až vypotřebuji toto balení, mám v plánu zkusit další vůně z této roztomilé řady.
Máš krásné dlouhé vlasy. Jaký máš typ vlasů, co používáš za šampon a jaký kondicionér?
Šamponů a kondicionérů jsem vyzkoušela nespočet díky práci v Biooo. Ať už na doporučení kolegyň, zákazníků, podle recenzí na našem webu nebo podle složení. Nejvíc si asi pochvaluji Weledu, šampon pro normální vlasy a proti lupům. Vlasy mají objem, nemastí se a hlavně mě nesvědí pokožka hlavy. Podobný efekt pro mě má i šampon od Coslysu pro slabé a nepoddajné vlasy s keratinem. Ale co mě na něm (jak u většiny produktů od Coslys) nejvíc uchvátilo je ta krásná vůně. Dále jsem ještě v nedávné době na doporučení kolegyně vyzkoušela šampon od firmy Faran, který mě zase nejvíc oslovil svým složením. Co se kondicionérů týče, tak stejně jako u šamponů, zůstávám věrná firmě Weleda. A navíc musím pochválit i jejich masku. Kondicionér i maska mají příjemnou vůni a vlasy jsou po nich hebké a viditelně lesklejší. Tato řada mi opravdu sedne.
Čím si čistíš pleť? Dodržuješ správně všechny tři kroky - odlíčení, čištění a tonizace?
To bych byla špatnou reklamou, kdybych nedodržovala tyto principy. Odlíčení probíhá pomocí hydrofilního neutrálního oleje od Saloosu, protože jedině něčím na bázi oleje nejlépe a nejrychleji tvář očistím od make-upu. Na odlíčení očí používám pouze čistý konopný olej, protože mám hodně citlivé oči a mám je při sebemenším podráždění červené. Čistý olej nejen účinně odstraní řasenku, ale také hezky vyživuje oční okolí. Na tonizaci používám růžový hydrolát od firmy Purity Vision.
A po odlíčení? Čím pleť vyživuješ a chráníš?
Jelikož mám smíšenou pleť, která se občas chová jako dehydratovaná, používám hydratační fluid od značky Mádara. Není příliš výživný, takže nemám strach, že se budu lesknout. A není ani příliš lehký, umí poskytnout ochranu pleti i v zimě, kdy je teplota venku opravdu rozdílná s teplotou v interiérech, a pleť dostává pořádně zabrat. Okouzlila mě jeho bylinková jemná vůně a celkově si ho nemůžu vynachválit. Podobný efekt na mě má i okysličující krém od Naobay. Pleť mi po něm připadá sjednocená a svěží. Pružnější a i tak nějak na pohled zdravější. Po Naobay sáhnu, když mám pocit, že potřebuji něco výživnějšího, než je fluid od Mádary. Na noc zásadně krémy nepoužívám. Chci, aby pokožka mohla dýchat a co nejsnadněji se samočistit. Používám pouze arganový nebo jojobový olej vmasírovaný do vyčištěné a po tonizaci vlhké pleti.
Ještě nějaká fajšmekrovina v péči o pleť na závěr?
Napadá mě toho spousta. Když si vybavím svou aktuální poličku v koupelně, napadá mě peeling na obličej od španělské značky Naobay. Je krásně jemný, takže neudělá ty miniaturní ranky, které potom vedou k narušení pleti, která mají tendence se zanítit, jen toto většina lidí neví. Jeho další nespornou výhodou, stejně jako u okysličujícího krému a všech ostatních produktů, je krásný přírodní design.
Na konec bych zmínila pleťové masky, bez kterých si už ani nedokážu svůj život představit. Maska Argiltubo od Argitalu je kouzelná! Sluší mi to nejen po ní, ale naprosto objektivně i při její aplikaci! O kolika maskách v barvě bláta tohle člověk může říct?! Pleť je po umytí hedvábně jemná, po červenání a případných otocích ani stopa. Pokožka je vypnutá a sjednocená. Zelený jíl čistí do hloubky a je skvělý při rozšířených a zanesených pórech. Moje druhá oblíbenkyně pochází z Indie a její jméno je Tarika. Jedná se o ajurvédskou směs bylinek a koření, která má formu prášku a je nakombinovaná pro potřeby aknózní pleti. Tento prášek se smíchá s trochou vody a vzniklá maska se nanáší buď lokálně na místa výskytu pupínků a černých teček, nebo na celý obličej.