Sdílejte článek z magazínu
Zadejte e-mailovou adresu toho, komu chcete článek poslat. Nakonec napište své jméno, ať dotyčný ví, kdo mu článek zasílá.
Článek už putuje dál, děkujeme za sdílení.

Zakladatelka BiOOO Akademie: Juliána Šoleová

zdroj:

Říká o sobě, že je snílek, který létá v oblacích. Juliána Šoleová ale dokáže i z obláčku stanout nohama na zemi a své sny si splnit. To se jí podařilo před rokem, kdy si ke svým 30. narozeninám nadělila dárek v podobě BiOOO Akademie, která vznikla při obchodě BiOOO.cz.

Ráda bych otevřela pobočku v Brně, těšíme se na nové kurzy a chystáme další

Máte neobvyklé jméno. Zajímala jste se o jeho původ?

Zkoumala jsem, z jaké země je moje příjmení. Píše se česky, ale mnoho lidí si myslí, že původ je v němčině. Je to možné. Ale pátrala jsem po původu naší rodiny a obě větve jsou Češi. A moje křestní jméno má na svědomí maminka, která hledala zajímavé staročeské
jméno. Dokonce jednu dobu nebylo ani v kalendáři. Pak ho tam vrátili a dnes se slaví společně s Julií, jehož je odvozeninou.
 

Vy se ale zajímáte nejen o původ svého jména, ale co je hlavní, zajímáte se o původ produktů, které užíváte… Na co se při výběru zaměřujete?
Přesně tak, to je pro mě zcela zásadní. Nechci do svého těla zbytečně navíc přidávat nějaké toxiny a látky, kterým se už tak nevyhneme, když žijeme ve městě, dýcháme je atd. A tak, když to jde, snažím se jim vyhýbat. Myslím si, že je fajn, mám-li možnost, tyto látky omezit na minimum. A tak vybírám takové prostředky, které obsahují co nejméně chemie.
 

To se asi prolíná celým vaším životem, že?
Ano, prolíná se to celým mým životem. Ale zase to není tak, že bych byla dogmatická a nikdy si nedala třeba jako teď nezdravý perlivý nápoj. Ale dělám to výjimečně. Snažím se jak zevnitř, tak zvenčí do sebe nedávat umělé látky a pracovat s tím, co je pro tělo příjemné a přirozené.

Říkáte o sobě, že jste na sebe přísná. Jste stejně přísná i na svůj tým? A vyžadujete tutéž kvalitu i od produktů?
Vyžaduji. Obecně jsem spíše pozitivní člověk, ale kladu na sebe i na ostatní velké nároky. Mám přísné oko, zkušenosti, takže když hodnotím produkty a práci, tak jsem opravdu náročná.
 

Díky tomu se vám podařilo vybudovat BiOOO Akademii, kterou jste založila před rokem. Vzpomenete si na první myšlenku?
Původní myšlenka byla, že vznikne škola líčení s přírodní kosmetikou, kolem které stále panují fámy, že dobře nedrží, není tak pigmentovaná, zkazí se. Já jsem přišla na to, že u kvalitních značek to tak není. Vnímala jsem, že se v tom lidé nevyznají, ale přitom by s ní rádi pracovali. V tom jsem viděla prostor. A tak jsem našla různé souvislosti, provázanosti a vytvořila jsem vzdělávací centrum.
 

Představte nám ho. Co tady lidé najdou?
Nabízíme kurzy pro veřejnost. Odvíjí se od tří hlavních pilířů. Jedním z nich jsou kurzy make-upu, líčení a péče o pleť. Druhá část je „vyrob si sám,“ kdy se lidé naučí postup práce a mohou si vyrábět věci doma. A třetí sekce je „pojď si s námi vyrobit“. To jsou produkty, které si těžko vyrobíte doma, ale my vám to dopřejeme u nás. Třeba parfémy nebo jiné složitější věci, pro které byste složitě sháněli ingredience.

Biooo Akademie se rychle rozvíjí. Jak se ohlížíte zpět?
Akademie je mi potěšením a poznáním sebe i lidí. Je to pestrá práce. Zároveň příjemná víra, že se lidé chtějí vzdělávat a tíhnou k přírodnímu stylu života. Zajímají se o to, co dýchají, co jedí. Jsme v jakési rozjezdové fázi, ale krásně se vyvíjí. Je skvělé, že v týmu kolem akademie je příjemná atmosféra, jsme na sebe naladěné. Přestože je to tým složený prakticky ze samých žen, ta ženská energie krásně funguje.
 

Když zmiňujete ženy, navštěvují vaše kurzy i muži?
Výjimečně. Ale je to škoda. Tímto je zvu mezi nás. Všechny kurzy jsou i pro muže. Třeba takový kurz kvašení zeleniny se jim může hodit. Rády je mezi námi uvítáme.

Jak vybíráte lektory?
To je asi úplně nejtěžší. Je důležité, aby svou práci znali skutečně do hloubky. Ale pouze hluboké znalosti nestačí. Navíc musejí mít rádi lidi, musejí umět předávat zkušenosti a musí s nimi být příjemně. Najít toto je náročné. Musím přiznat, že mnohdy kurzy stojí a padají právě na lektorech. Chci držet kvalitu a když přijdeme o kvalitního lektora, raději zruším kurz, než najdeme jiného v nastavené kvalitě.
 

Jaké máte plány do budoucna?
Těch plánů je hodně. V Brně bych ráda otevřela pobočku, chystáme další kurzy a teď takový nejbližší plán je jarní série kurzů. Na to se moc těším.