Sdílejte článek z magazínu
Zadejte e-mailovou adresu toho, komu chcete článek poslat. Nakonec napište své jméno, ať dotyčný ví, kdo mu článek zasílá.
Článek už putuje dál, děkujeme za sdílení.

Už jste vyzkoušeli naše nové BiOOO tinktury?

zdroj: Shutterstock

Jak jste si již mohli všimnout, setkáváme se zde potřetí u pokračování představování našich nových BiOOO tinktur! A tak pro Vás nebude překvapením, že i dnes se podíváme na další tři nové produkty a něco si o nich povíme. Dnes se můžete konkrétně těšit na grep, hloh a jeřáb!

Grep nejen do ovocného salátu

I když se to může zdát nezvyklé, grep i spousta jiných citrusů se využívají nejen k jídlu, ale jejich extrakt se používá i do tinktur či například aromaterapie. Tato tinktura přispívá k přirozené obranyschopnosti organismu a příznivě se podílí na mikrobiologické rovnováze těla. Grepová tinktura v sobě totiž skrývá blahodárné účinky na imunitní systém. Tinktura obsahuje extrakt ze semen grapefruitu, kterému se přisuzuje celé spektrum příznivých účinků, dokonce se mu přezdívá "přírodní antibiotikum". Tinktura přispívá k přirozené obranyschopnosti organismu, podporuje normální činnost střev a příznivě se podílí na mikrobiologické rovnováze těla. Benefitů v sobě ale údajně ukrývá mnohem více. Grepová jadérka obsahují antioxidanty, kyselinu listovou, železo, draslík, vápník a bioflavonoidy, které představují zhoubu kdejakému nepříteli v těle. Měli by též pomáhat při boji s plísněmi, různými bakteriemi a snižovat zánětlivé reakce. Má se za to, že díky antioxidačním účinkům extrakt snižuje oxidativní stres spojený s nerovnováhou látek v těle při dietě a zároveň pomáhá snižovat chuť k jídlu.

Tinktura z hlohu?

Hloh obecný je trnitý, opadavý keř, který se tradičně užívá jako pomocník s péčí o srdce. Své nezastupitelné místo má také v mytologiích či v křesťanství, údajně měla totiž být z jeho haluzí spletena Kristova trnová koruna. Pro své příznivé účinky se sbírají především květy, ale také listy, plody či pupeny. Tinktura obsahuje extrakt z květu hlohu obecného, který díky svým účinkům opravdu napomáhá k normální činnosti srdce, oběhové soustavy a transportu kyslíku v těle. Hloh se využívá k normalizování vysokého krevního tlaku, doporučuje se také při arterioskleróze, rekonvalescenci po mrtvici nebo při poškození srdečního svalu po infekčních nemocech. Účinky se dostavují postupně po dlouhodobějším pravidelném užívání. Dále hloh podporuje i přirozenou funkci nervové soustavy a zároveň má uvolňující účinky, kterými napomáhá usínání. Významné účinky by měl mít při dlouhodobém užívání především pro starší lidi, kteří trpí "srdeční slabostí". V takovém případě je ovšem vždy vhodné se o jeho užívání poradit s ošetřujícím lékařem.

Proč se říká jeřábu ptačímu "ptačí"?

Jeřáb ptačí je hotový přírodní zázrak spojovaný s revitalizací organismu a posílením imunity. Jeřáb ptačí je rostlina z čeledi růžovitých pocházející z Evropy dorůstající až 5 metrů. Jeho červené plody chutnají ptákům, kteří se tak starají o jeho rozšiřování - nejspíš proto se mu říká jeřáb ptačí. Lidé by si ale měli dát pozor, protože konzumace čerstvých jeřabin může přivodit lehčí otravu (nevolnost, bolesti hlavy, dávení). Sušením nebo vařením však jejich toxicita zcela mizí. Prospěšné účinky této rostliny byly známy již ve starověku, starogermáni ho zasvětili bohu hromu Donarovi a svou historii má i u Keltů. Ti ho uctívali jako dárce plodnosti a ochránce před zlými silami. Dlouho se také věřilo, že rostlina má ochrannou moc proti čarování a blesku. Předmětem sběru jsou dnes převážně jeho plody, méně často květy. Tinktura je vyrobena z plodů a pozitivně působí při stresu a námaze, podporuje celkové osvěžení těla a přispívá k přirozenému fungování imunity.