Sdílejte článek z magazínu
Zadejte e-mailovou adresu toho, komu chcete článek poslat. Nakonec napište své jméno, ať dotyčný ví, kdo mu článek zasílá.
Článek už putuje dál, děkujeme za sdílení.

Vyzkoušeli jsme: Odpoledne s vizážistkou

zdroj:

Jak se správně nalíčit? Jak docílit, aby makeup vypadal přirozeně, abychom si neublížily, zakryly nedostatky a podtrhly své přednosti? Ruku na srdce, která z nás to stoprocentně dokáže? V BOOO v pražské Kotvě vás to naučí naše vizážistka Renáta Kopřivová. 

Jak probíhalo líčení v OD Kotva?

Do naší hlavní pobočky Biooo.cz v pražské Kotvě jsem vyrazila plná očekávání. Přímo v nově uspořádaném obchodě má svůj kosmetický koutek zkušená vizážistka Renáta. Každý všední den je zde pro vás, aby vás nalíčila, poradila, co je právě pro vás vhodné a naučila, jak správně vybírat a aplikovat přírodní produkty. 

Čekala jsem, že u ní strávím deset patnáct minut, ale hluboce jsem se mýlila. Renáta si na mě vyhradila hodinu, kdy se mi zcela naplno věnovala. „To je pro mě zásadní. Vždy se klientkám plně věnuji, nic jiného v tu dobu pro mě neexistuje,“ podotýká Renáta. Než jsem se usadila před zrcadlo, vše důkladně vydezinfikovala – křeslo, štětce a veškeré propriety. „Další věc, na které si zakládám, je hygiena. Po každé klientce vše vydezinfikuji, vyčistím, abych zamezila jakémukoliv přenosu infekce.“

Pak už jsem se nechala hýčkat. Nejdříve si mě prohlédla, vysvětlila mi, jaký mám typ pleti a co vyžaduje. „Klientek se ale ptám, jakou mají představu o make-upu, co preferují, co naopak nemají rády. Často se však vyhýbají právě tomu, co jejich vizáž podtrhne,“ říká Renáta a obě se smějeme, protože k těmto ženám patřím i já. 

Před make-upem vždy vyčistit pleť!

Před samotným líčením mi důkladně vyčistila pleť. Nejdříve mlékem odstranila moje vlastní ranní líčení, dočistila pleťovou vodou, poté pleť hydratovala krémem. Používá pouze ty skvělé produkty, které u nás seženete. A musím přiznat, že tak heboučký krém s violkou, který mi dával pocit hedvábí, jsem ještě nikdy neměla. Málokdy experimentuji, protože mám extrémně citlivou pleť, a tak se držím toho, na co jsem zvyklá. „Naše přírodní kosmetika je velmi šetrná, a tak není čeho se bát,“ uklidnila mě a já jsem musela uznat, že má pravdu

Následně mi nanesla make-up, aby sjednotila pleť a zakryla nedostatky. Chvíli jsme hledaly správný odstín, protože po prvních slunečních paprscích jsem se v obličeji poměrně dost opálila. „Ženy často nejsou zvyklé aplikovat make-up, ale já tvrdím, že kvalitní přírodní make-up pleť ochrání a v žádném případě nedusí, jak se mnohé z nás obávají,“ vysvětluje Renáta.

 Poté se zaměřila na moje obočí. Nechaly jsme ho v přirozeném tvaru, ale potřebuje na některých místech doplnit. A to je moje slabé místo, protože to neumím. Zjistila jsem, že používám nevhodnou barvu i aplikátor. Nikdy by mě nenapadlo, že právě pro mě bude vhodná tmavě šedá barva. „Správně zvýrazněné obočí dokáže úžasně podtrhnout oči, které tak díky tomu dokonale vyniknou,“ říká.

Jaké barvy jsou ty pravé pro mě?

Oči jsem zvyklá si malovat docela výrazně. Mám je hnědé a používám hnědé stíny. Bála jsem se, že na mě bude zkoušet různé barvy typu růžová apod., v kterých se necítím dobře. Vůbec to tak nebylo. Rozhodla se, že oči necháme „nahé“. Což je pro mě vážně nezvyk. „Když jsme zvýraznily obočí, oči vynikly. Navíc jste sportovní typ, venku je teplo, sluníčko, zbytečně bych to nezatěžovala,“ radila mi a já jsem tedy poslechla. 

Nakonec přeci jen oční víčka přetřela tělovými stíny. „Je to z toho důvodu, že víčka mají tendenci se potit. Takto tomu předejdeme, zmatníme je, řasenka pak lépe drží, oči se nelesknou,“ vysvětlila mi a přitom mi aplikovala řasenku. Musela jsem uznat, že má naprostou pravdu. Oči opravdu žádné další líčení nepotřebovaly. A já se na sebe stále užasle dívala, jak vše působí přirozeně, přitom výrazně.

Celý make-up finišovala lehkým bronzerem na tváři. Nanesla ho nejdříve trochu výrazněji a postupně štětcem stahovala. „Takhle s klientkami pracujeme. Stahujeme, dokud se žena necítí komfortně.“ Ještě lesk na rty a mohla jsem vyrazit do víru velkoměsta. 

Odcházela jsem plná dojmů, hýčkaná, s pochopením, co potřebuji, a s pocitem, že mi to sluší. Byl to překrásně strávený čas.