Sdílejte článek z magazínu
Zadejte e-mailovou adresu toho, komu chcete článek poslat. Nakonec napište své jméno, ať dotyčný ví, kdo mu článek zasílá.
Článek už putuje dál, děkujeme za sdílení.

KADALYS: Udržitelná banánová věda aneb neobyčejná péče o pleť

zdroj: kadalys.com

Prostřednictvím KADALYS jsem chtěla vytvořit etickou kosmetiku bez kompromisů mezi vysokým účinkem, přírodností a občanskou odpovědností.” - Shirley Billot, zakladatelka

Vize průkopnice udržitelné banánové vědy

Shirley Billot založila společnost KADALYS v roce 2012 jako jednu z prvních ekologicky uvědomělých značek, která je globálním lídrem a expertem ve vědě zabývající se studiem banánu. 

Její vášeň pro vědu a výzkum rostlin ji přivedla k dokonalé myšlence - spojit nejmodernější technické inovace s karibskými, tradičními léčebnými postupy pro získávání cenných molekul z banánů, které jsou v mnoha kulturách symbolem krásy. Například hinduisté je považovali za reinkarnaci bohyně krásy, Lakšmí. V sanskrtu se banánovník označuje slovem “Kadali”.

Aktivní látky z banánovníku analyzují již od roku 2010 a tím přispívají k celosvětově uznávaným znalostem z oblasti banánové vědy.

Co je udržitelná banánová věda?

KADALYS, jakožto první ekologicky uvědomělá značka a globální lídr v banánové vědě, vyrábí produkty z udržitelných zdrojů a tím přispívá k budování oběhové participativní ekonomiky. 

Recyklují zemědělský odpad z banánového průmyslu a z něj vyvíjí unikátní ingredience (banány z ostrovů Guadeloupe a Martinik).

Ročně se lodí do Evropy přepraví téměř 270 000 tun banánů. Ale až 15 % z nich, tj. 40 000 tun, se nikdy neprodá, protože jsou poškozené, nedokonalé nebo oddělené od trsu. KADALYS tyto banány zlikvidované distribučním okruhem transformuje do kvalitní péče, která je skvělá nejen pro naši pleť, ale i přírodu.  

Proč právě banán?

Tato rostlina provází lidstvo více než 300 let. Banánovník je přezdívaný jako rostlina mnoha použití, v tradičních léčebných postupech ve Francouzských Antilách v Karibiku zaujímá banánovník jedinečné místo již po staletí, zejména od dob, kdy v roce 1736 Francouzský královský řád povolil pěstování banánovníků Martinickým otrokům. Pěstování banánů přineslo místním obyvatelům autonomii, emancipaci a pozvedlo hodnotu území Francouzských Antil. Díky těmto událostem se stal banánovník symbolem štědrosti, hojnosti a svobody. 

Ovoce inkluzivní krásy, péče a bio-inovace

Historie banánu je spojená s pojmem ovoce cestovatelů a je symbolem křížení. Jeho kosmopolitní původ a export do celého světa v průběhu staletí jsou podobné jako u lidí. Proto je krása KADALYS inkluzivní, nehledí na původ ani barvu pleti a respektuje každého takového, jaký je ve své přirozenosti. 

Časté cestování a můj smíšený původ (evropsko-asijsko-africký) mi dali přirozenou touhu vytvořit produkty a složení, které se přizpůsobí všem typům a barvám pleti a také všem klimatickým podmínkám.” - Shirley Billot

KADALYS spolupracuje s lokálními producenty z Guadalupe a Martiniku. Při výrobě používají jejich odborné metody respektující životní prostředí. 

Extrakce bioaktivních látek se řídí zásadami zelené chemie, která zaručuje šetrnost k životnímu prostředí. Objektivní a klinické testy dokazují, že tyto bioaktivní látky patří mezi nejúčinnější přísady ze světa rostlin.

V neposlední řadě věnují 1 % zisku zpět do banánového průmyslu, čímž pomáhají dotovat výzkumné programy na podporu inovace, udržitelnosti a kultivace banánových odrůd a další výzkumy.

Zásadní hodnoty společnosti

  • Věří v sílu účinnosti a přirozenosti - výzkum je inspirován karibskými léčebnými tradicemi a respektuje přírodu.
  • Vyrábí produkty z udržitelných zdrojů a přispívají k budování oběhového hospodářství. Všichni producenti banánů z Martiniku (Francouzské Antily) jsou akcionáři fair trade.
  • Jsou zastánci různorodé krásy: jejich produkty jsou přizpůsobeny všem typům a barvě pleti bez rozdílů. 
  • Respektují blaho zvířat, jejich produkty neobsahují žádné živočišné složky.
  • Vytváří inovativní receptury s prokázanou účinností podpořené výsledky vědeckých testů.
  • Bioaktivní látky jsou testovány bez chlordekonu a jsou bez pesticidů.
  • Jejich rituál krásy v péči o pleť i tělo ve vás probudí všechny smysly a měl by asociovat chutě čerstvého ovoce s exotickou atmosférou.

Bioaktivní ingredience zelené chemie

Bioaktivní látky jsou extrakty banánových olejů a získávají se patentovaným procesem oleo-eco-extrakce, eticky a ekologicky zodpovědným způsobem. Jsou 100% přírodní, bez geneticky modifikovaných organismů (GMO), alergenů, konzervantů a znečišťujících toxických látek. 

Molekuly banánu mají výjimečné účinky na zklidnění pleti, obnovu buněk a působí proti stárnutí. Banánovník je bohatý na vysoký obsah antioxidantů včetně fytosterolů, které regulují zánětlivé procesy, přispívají k obnově kožního filmu a dodávají pokožce pevnější vzhled. Polyfenoly pak zabraňují pronikání volných radikálů do pokožky a chrání buňky před oxidačním stresem.

3 banánové řady - 3 patenty proti stárnutí, depigmentaci a zklidnění

  • 100 % ingrediencí je přírodního původu 
  • 67 % ingrediencí bylo získáno z plodin pěstovaných na biofarmách

ZELENÝ BANÁN - ČIŠTĚNÍ

Čistí, napravuje texturu pleti, vyhlazuje jemné vrásky a zabraňuje vzniku nedokonalostí (akné, flíčky). Extrakt je bohatý na vitamín E, omega-6 a 9 mastné kyseliny, fytosteroly a polyfenoly. Působí jako ochrana proti volným radikálům a zabraňuje předčasnému stárnutí pleti.

ŽLUTÝ BANÁN - LIFTING & REGENERACE

Poskytuje jedinečné regenerační a zpevňující vlastnosti. Je bohatý na vysoký obsah vitamínu E, omega-3, 6 a 9 mastné kyseliny, fytosteroly a polyfenoly. Bojuje proti známkám stárnutí a ztrátě pružnosti, zralé pleti napomáhá v boji proti pigmentovým skvrnám.

RŮŽOVÝ BANÁN - PROJASNĚNÍ A VYPNUTÍ PLETI 

Růžový banán je vzácná odrůda, která má výjimečné zklidňující, rozjasňující a léčivé vlastnosti pro pleť. Je bohatý na vysoký obsah rutinu, argininu, omega-6 a 9 mastné kyseliny a omega-hydrosyd, který je známý pro své hojivé účinky při léčbě akné. Aktivně bojuje proti stárnutí pleti, působí protizánětlivě a stimuluje syntézu kolagenu. Vaše pleť bude působit mladistvější a získá svěží, rozzářený vzhled.

Každý si najde to své 

Podlehněte delikátním vůním a jedinečným účinkům kosmetiky KADALYS, která je každou molekulou svého složení zcela jedinečná a unikátní. Nechte se unést na vlně tropických esencí a dopřejte své pokožce rituál krásy inspirovány banánovými vlastnostmi, které zvýrazňují všechny typy pleti.

Na vlastní kůži:

BIO BALZÁM NA RTY S BANÁNOVOU PŘÍCHUTÍ 7 G

Milujete banány? Pak je tento balzám na rty pro vás jako dělaný!

Úžasná nasládlá vůně banánu vás bude neustále lákat natírat si balzám na rty. Žlutý banán je bohatý na omega 3 a 6 mastné kyseliny a antioxidanty, které zvyšují přirozenou obranyschopnost jemné pokožky. Pokud trpíte na rychle vysušující se rty jako já, tak oceníte opravdu výborné hydratační a zvlhčující schopnosti. Ty zajišťují ricinový olej a rostlinné vosky z jojoby, mimózy a slunečnice.

Jedinou nevýhodu (pro mě) vidím v tom, že se balzám musí nanášet prstem, takže je potřeba myslet na to, jestli máte čisté ruce.

MUSACLEAN BIO EXFOLIAČNÍ PEELINGOVÁ MASKA 3V1 50 ML

Exfoliační peelingová maska působí dvojím způsobem: mechanicky a enzymaticky. Textura je velmi jemná, takže se hodí pro všechny typy pleti, včetně té citlivější. Stejně jako balzám na rty obsahuje bioaktivní látky z banánu, tentokrát zeleného, které hydratují a rozjasňují.

Po peelingu mívám pocit pnutí pleti a začervenání, to se ale po použití této exfoliační masky nestalo. Pleť byla projasněná, drobné nedokonalosti se zmírnily a tón pleti se hezky sjednotil. Maska se aplikuje na očištěnou a vlhkou pleť obličeje – rozhodně nezapomínejte ani na krk a dekolt! Jemně se vmasíruje a poté se nechá 10 až 15 minut působit. Pak stačí jen opláchnout a nanést vaše oblíbené sérum a krém.