Sdílejte článek z magazínu
Zadejte e-mailovou adresu toho, komu chcete článek poslat. Nakonec napište své jméno, ať dotyčný ví, kdo mu článek zasílá.
Článek už putuje dál, děkujeme za sdílení.

LOBEY - skutečně funkční kosmetika bez chemie

Lobey přírodní česká kosmetika zdroj: Biooo.cz

Lobey je nová česká značka přírodní kosmetiky, za jejíž vznikem stojí touha podílet se na věcech, které mají smysl. Díky šťastnému setkání tří lidí se zkušenostmi z různých oblastí vznikl tým, který dokáže nejen vyvinout kosmetické produkty, ale také zajistit vše další potřebné. Nabízí tak kosmetiku podle vlastních představ – funkční, 100% přírodní, bez chemie a dopadů na přírodu. A bez kompromisů.

Příběh značky

Mladá značka, existující teprve od roku 2018, vznikla díky úsilí tří kamarádů (Na fotce níže) s touhou nalézt čistě přírodní, účinnou kosmetiku bez přidaných chemických látek a konzervantů, která bude 100% bezpečná pro každého. Propojili své zkušenosti týkající se vývoje kosmetiky, marketingu a specializace v oblasti zdravotnických prostředků a dali tak vzniknout kosmetickým přípravkům bez zbytečných přísad a šetrných nejen k lidskému zdraví, ale i samotné přírodě.

Aby celý koncept čistoty, zdraví a ohleduplnosti k životnímu prostředí dotáhli do detailu, veškeré produkty mají obaly ze skla, dřeva, bambusu či recyklovaného plastu.
Samozřejmostí jsou certifikované suroviny z ekologického zemědělství bez testování na zvířatech, vhodné i pro vegany.

“Propojením ženského světa krásy a naší chlapské ochranářské přirozenosti jsme vyvinuli kosmetiku, za kterou si stojíme a hrdě ji můžeme doporučit každému, kdo hledá efektivní a kvalitní kosmetické přípravky bez chemických přísad.”

Téměř rok vznikala výsledná konzistence - aby produkty sedly opravdu všem se všemi typy pleti. Do procesu byly zapojeny i samotné ženy s různými zvyky, požadavky a potřebami, které pomáhaly ladit finální verze přípravků s optimálním, pečujícím efektem.

Lobey zakladatelé

(Na fotce: David, Tomáš a Milan – tři kamarádi z Brna, kteří v roce 2018 založili LOBEY.)

Přejít na sekci článku:

Seznamte se s benefity, kterými Lobey dostane i vás

1. Stop chemii

Výrobní technologie, vysoké nároky na výrobu a vlastní receptura jim umožňuje vyrábět produkty zcela bez přídavku chemických konzervantů.

2. Žádné parabeny a GMO

Zakládají si na tom, aby všechny použité suroviny byly čistě přírodního původu.
V žádném z produktů proto nenajdete: silikony, parabeny, ethoxylované emulgátory, GMO (geneticky modifikované suroviny), phenoxyethanol ani jejich deriváty.

3. Jde to i bez syntetické parfemace

Samozřejmostí je používání výhradně přírodních parfemací, které dodávají produktům jedinečnou a příjemnou vůni. Veškeré v produktech použité parfemace mají certifikaci IFRA, certifikaci použití v přírodní kosmetice dle ISO 9235 a také certifikaci vegan.
Věděli jste, že syntetické parfemace patří mezi 20 nejvýraznějších alergenů spolu s parabeny? Proto je jejich kosmetika nejen účinná, ale také bezpečná.

4. 100% přírodní složení - VEGAN

Bojují proti chemickým látkám a ropným produktům v kosmetice. Tyto látky zbytečně zatěžují tělo i okolní přírodu, přitom jejich použití v kosmetice není nutné. Produkty Lobey neobsahují žádné suroviny živočišného původu. Jsou tedy vhodné i pro vegany. Maximum použitých surovin je v BIO kvalitě a přibližně 90 % surovin obsažených v této kosmetice nese mezinárodní certifikaci ECOCERT.

5. Bez testování na zvířatech

Veškerý vývoj a testování jejich produktů se obejde bez neetického testování na zvířatech. Výrobky jsou zcela v souladu s požadavky Nařízení Evropského parlamentu a Rady (ES) č. 1223/2009 o kosmetických výrobcích.

6. Kosmetika pro citlivou pleť

Díky kvalitnímu přírodnímu složení jde o kosmetiku vhodnou i pro citlivou pleť. Jejich vlastní receptura a výrobní technologie jim umožňuje vyrábět produkty zcela bez přídavku chemických látek, které by dráždily pokožku či mohly způsobovat nepříjemné alergie. Navíc suroviny v pleťových krémech a odličovacím mléce působí na pokožku zklidňujícími účinky.

7. Kvalitní složení - déle vydrží

Základem všech produktů jsou kvalitní látky jako BIO mandlový olej nebo BIO bambucké máslo a zároveň vysoké množství hned několika aktivních látek. Díky kvalitnímu složení stačí použít menší množství produktu, tím pádem i déle vydrží.

8. Recyklace obalů

S ohledem na životní prostředí používají zásadně recyklovatelné obaly a žádný zbytečný plast. Obaly jsou z 98 % tvořeny ze skla a dřeva. Zbylé 2 % představuje plastové “mezivíčko” nezbytné z důvodu splnění legislativních požadavků na kosmetické obaly. Z bezpečnostních důvodů jsou produkty určené k použití ve sprše či vaně v obalech z certifikovaného recyklovaného plastu.