Sdílejte článek z magazínu
Zadejte e-mailovou adresu toho, komu chcete článek poslat. Nakonec napište své jméno, ať dotyčný ví, kdo mu článek zasílá.
Článek už putuje dál, děkujeme za sdílení.

Na vlastní kůži: Něha a Klid pro normální a zralou pleť od Klary Rott

zdroj: Klara Rott

Kdo na první pohled tipoval, že kosmetika Klara Rott pochází ze zahraničí, ať zvedne ruku! Ano, i někteří z nás byli překvapeni, že se jedná o lokální značce, a s o to větší radostí ji vítáme v BiOOO. Více se o samotném brandu dočtete v našem článku Klara Rott – česká přírodní kosmetika s výjimečně čistým složením. V dnešním článku vám představíme dva produkty, které jsme měly tu čest vyzkoušet.

Pár zajímavostí na úvod

  • základ kosmetiky tvoří koncentrované bio květinové vody nebo hydroláty (ty jsou až 50x účinnější než jejich běžně dostupní kolegové)
  • produkty neobsahují alkohol, konzervanty, emulgátory, parfemace, barviva ani jiné syntetické látky
  • unikátní patentovaná dvousložková aplikace umožňuje maximální vstřebatelnost a využití účinných látek
  • obsažené kmenové buňky intenzivně vyhlazují vrásky, vypínají pleť, zlepšují její kvalitu i hustotu a chrání ji proti negativním vnějším vlivům
  • zároveň se podílejí na regeneraci a hydrataci pleti
  • všechny suroviny, u kterých to lze, mají bio certifikaci
  • recyklovatelné skleněné obaly nejsou jen pastvou pro oči
  • a jako poslední bod: žádný z produktů neobsahuje vodu!

Produkty na první pohled zaujmou krásným minimalistickým designem, který ve své koupelně prostě potřebujete mít. My vyzkoušely (já – smíšená pleť, grafička - mastná a problematická) dvousložkové odličovací médium Něha a vyrovnávací bylinné tonikum Klid – oba produkty jsou určeny pro normální a zralou pleť.

Co mě nejvíce zaujalo po otevření obou produktů, byla vůně! Když zavřete oči, máte pocit, jak když se chystáte pít čerstvě připravený čaj z rooibosu – a právě koncentrovaný hydrolát z rooibosu, který má silné antioxidační účinky, tvoří základ obou produktů, které jsme testovali. Obsahují laktobacily které jsou v posledních letech hitem v kosmetických produktech pro své antimikrobiální účinky – vytvářejí příznivé prostředí pro zdravé bakterie, které jsou nezbytné pro krásnou pleť. Vyrovnávají její pH a pomáhají bojovat s nedokonalostmi a akné. Naše grafička si během dvou dnů používání pochvalovala ústup několika pupínků, které ji trápily už delší dobu.

V obou produktech také najdete hydrolyzovaný mořský kolagen, který zpomaluje stárnutí pleti a eliminuje výskyt vrásek.

Něha – BIO dvousložkové odličovací médium BIO

Slouží k hydrataci, výživě a jemnému odstranění zbytků nečistot, řasenky a make-upu, které na obličeji zůstaly po jeho umytí (pro maximální efekt použijte BIO Mycí olej Lehkost ze stejné řady). Je na olejové bázi, ale pleť nikterak nezatěžuje. Na prvních místech složení, tedy s největším zastoupením, najdete bio oleje jako je kaméliový, arganový, šípkový, moringový nebo ricinový.

Nemůže chybět ani vysoko a nízkomolekulární kyselina hyaluronová, které udržují hydrataci jak na povrchu, tak i hluboko v pleti a působí proti vráskám. Díky obsaženým extraktům ze dvou druhů zimolezu má i antibakteriální a protizánětlivé účinky.

Klid – BIO vyrovnávací bylinné tonikum

Po odlíčení pleti následuje její tonizace. Složení je koncipované tak, aby podpořilo obnovu buněk, snížilo výskyt vrásek a pleť rozjasnilo a lehce vypnulo. I zde najdete obě verze kyseliny hyaluronové a velké množství extraktů, které stimulují v pleti tvorbu kolagenu a posilují její obranyschopnost proti volným radikálům.

Můžete ho aplikovat jak na tampónek a poté jím obličej přetřít a zbavit pleť posledních nečistot nebo si pár kapek nakapat do dlaní a jemně je do pokožky obličeje, krku a dekoltu vmačkat. Pleť dočišťuje, případně stahuje zbytky mastnoty po odličovacím médiu.

Co vám budeme povídat, byla to láska na první vyzkoušení. Po aplikaci obou produktů jsme ani jedna z nás neměly potřebu aplikovat hydratační krém – pleť byla vláčná, sjednocená a rozzářená.